Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-Max Ses Sistemi Hakkında

Günal Y.

Soru

Herkese Merhaba,

2017 model Titanium C-max'imdeki ses sisteminin detaylarını merak ediyorum ama açıkçası pek sağlam kaynak bulamadım. Etis'te aracımda "ICE Feature Pack 34" ibaresi var ama detay olarak sadece 6 hoparlör olduğu belirtilmiş. Ben diğer detayları (kapıları vs açmadan) da öğrenmek istiyorum. Hoparlör markaları, güçleri, ohm değerleri, ana ünitenin markası, modeli, ses çıkış gücü vb. gibi.

Konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ediyorum.

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

IMG_3096.JPG
Kapıların izolasyonunu yaparken fotoğrqftaki beyqz kapladığım yerleri mutlaka süngerimsi malzeme ile izole edin. Bass vurdukça üzerindeki siyah yalıtım malzemesi metale vuruyor. Tıpkı patlak hoparlöre benzer ses yapıyor. Eliniz değmişken bence en temizi olur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Günal kolay gelsin de biz döşemeyi değil de kapının iç tarafını kapladık, o siyah malzemeyi yapışan yerlerinden falcata ile keserek açıp sac kısmı kapladık...

Kapının iç tarafı için de malzeme aldım. Site otoparkında kapı içini yapmak pek mümkün olmayacağından şimdilik kapı içlerini eve çıkartıp yapmaya çalışıyorum. Daha sonra da bir arkadaşın tamirhanesinde kapı içlerini de bitüself ile kaplayacağım.

6 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Kapıların izolasyonunu yaparken fotoğrqftaki beyqz kapladığım yerleri mutlaka süngerimsi malzeme ile izole edin. Bass vurdukça üzerindeki siyah yalıtım malzemesi metale vuruyor. Tıpkı patlak hoparlöre benzer ses yapıyor. Eliniz değmişken bence en temizi olur.

Doğan Bey, daha önceden sizin ve daha bir kaç kişinin izolasyon tecrübelerini okudum ve onların ışığında bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Dedikleriniz aklımda, teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Günal Yılmaz yazdı:

Kapının iç tarafı için de malzeme aldım. Site otoparkında kapı içini yapmak pek mümkün olmayacağından şimdilik kapı içlerini eve çıkartıp yapmaya çalışıyorum. Daha sonra da bir arkadaşın tamirhanesinde kapı içlerini de bitüself ile kaplayacağım.

Doğan Bey, daha önceden sizin ve daha bir kaç kişinin izolasyon tecrübelerini okudum ve onların ışığında bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Dedikleriniz aklımda, teşekkürler.

Aslında ben kapı döşemesine izolasyonun yapılmaması taraftarıyım.Kapı sacına bitüself sonrasında bitüselfin üstüne firex kaplanması daha iyi sonuç verecek diye düşünüyorum. Bu sebeple malzemlerim geldiğinde dediğim gibi yapmayı düşünüyorum. Haftasonu sanırım tamamlarım.Sonucu paylaşırım.

--1 dakika sonra eklendi--

Ha unutmadan bitüsefl sıcak olduğunda çok daha güzel yapışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha önce ses sistemi yaptığım araçta (2005 Corolla) kapı içlerine dynamat uygulamıştı ses sistemini monte eden usta. Kapı sacına ve hoparlör yuvasının etrafına yapılmıştı sadece. Ben de şimdi bu şekilde bir deneme yapacağım. Bakalım sonuç nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.