Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sıfır Araba Ön Takımdan Gelen Ses.

Burak Şenoğlu

Soru

Arkadaşlar araç daha 650 km de, parke yollarda, çakıllı yollarda filan tık tık tık ses yapıyor ön takım. Nedendir acaba bu ses sizlerin aracında da var mı? Tümsekten falan geçerken yapmıyor sadece titreşimli parke taş vs yollarda duyuluyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Şu sol ön taraftan gelen lokurtu ile ilgili servisten ne diyecekler, ne işlem görecek aracınız bizimle de paylaşabilirseniz sevinirim. 45 bin km'ye geldi aracım ve sol ön taraftan hafif hafif lokurtu sesi almaya başladım gibi. Daha debriyajdan gelen sürtünme sesini halledemeden bir de bu çıktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Burak Şenoğlu yazdı:

O debriyaj sesi de bende var..

Benimki makyajli kasa f3 ama makyajsiz f3'lerden bir kac tanesine denk geldim trafikte ve onlarda da yokusta arabasini kaldirirken ses geliyordu. Yuksek ihtimal volandan kaynakli bir sorun ama vaktim olmadi arabayi tekrar servise vermeye. Sizin lokurtu sorununuz bakalim nasil cozulecek. Ona gore bizler de bir yol izleriz. Kalkis sirasinda gelen surtunme sesi mevzusunun da ben takipcisiyim. Herhangi bir gelisme ve duzelme oldugunda direkt paylasacagim insaallah.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün aracı bıraktım. 3 saat araç içerde kaldı. Sonuç sıfıra sıfır elde var sıfır! Herşey normalmiş! Eski aracımı yaptırdığım ustaya gösterdim amörtisör dedi. Ben servis dışında kendim yaptıracam galiba. Bu durumda araç garanriden çıkar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Burak Şenoğlu yazdı:

Herşey normalmiş!

Ön takımlardan makyaj öncesi Focus'larda direksiyon kutusundan gelen sesten şikayetçi olan çoktu.

Hatta bu nedenle garantiden kutu değiştiren ve kimisinde olumlu kimisinde olumsuz sonuç alınan araçlar da oldu. 

Ancak makyaj sonrası bundan yakınana şahit olmadım henüz.

Bende önden gelen kaba sesler amortisör takozlarına bağlandı ve her iki ön amortisör birinci ayda garantiden ücretsiz değiştirildi. 

Servis teknisyeni sesi duyana kadar ikna olmaz.

Şahit olmasını sağlamanız lazım.

Ondan sonrasında da ya arıza bulur ve değişime yönlendirir, ya da "bunlar böyle ses yapıyor normaldir" der eve gönderir.  

Özeldeki usta duyabiliyorsa yetkisi servisteki de duyabilmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynen öyle ikna edemedim. Video gösterdim yine ikna edemedim. Ama dediğim gibi sanayide eski aracımı getirdiğim usta amörtisör dedi. En son ona yaptırtacam galiba. Benim usta da biraz daha bekle ses iyice belirginleşsin fuzuli masraf yapma dedi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yalnız bu emsal teşkil edemez.

Bazı araçlar vardır bu bölgedeki çalışması gürültülüdür hata değildir.Karakteristik olarak gürültülü denilir ve geçilir.

Focusu, focusu bilen birinin kontrol etmesi gerekir, gerekirse test araçlarını alın şirketin o bölgede ses kıyaslaması yapın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben 2015 modeliyle de yaptım, 0 km başka bir focus ile de yaptım aynı yol şartlarında test. Bu ses diğer focuslar da yok. Kaldı ki bu ses bu aracın karakteristiğiyse kimse almasın. en baz modeline 70bin tl para verip te tofaş gibi ses çıkaracaksa araç kalsın.. insanlar araçlarını neden yenilerler, daha sessiz, daha konforlu, daha güvenli, daha sorunsuz ve verimli seyahat ve sürüşler için. Yanlışım varsa düzeltin? Ama benim 2013 model aracım daha sorunsuz ve daha verimliydi. Gönülden bağlı olduğum markanın bu modeli beni hayal kırıklığına uğrattı ve güvenimi kaybetti.. Banka rehini kalktıktan sonra da muhtemelen VW ya da Hyundai ye geçiş yaparım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı ses sorununu 2005 model Corolla'da, 2010 model Corolla'da ve 2014 model V40'ta yaşadım. 3 arabada da en az birer kez direksiyon kutusu veya kolonu (Tam detay hatırlamıyorum) değişti. Fakat hepsi kısa vadeli çözüm oldu. C-max te şimdilik bir sorun yok gibi. İnşallah ta olmaz.

Not: Bir çok insan bu lokurtuyu normal yol sesi olarak düşünüp her hangi bir bildirimde bulunmuyor konuyla ilgili.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

curier de aynı şekilde. bir tane de curier titanium plus'ımız var. Onda da bu tarz problemler yok mesela. hatta caddy den filan da sessiz. fiorino ya filan girmiyorum..

--4 dakika sonra eklendi--
4 dakika önce, Günal Yılmaz yazdı:

Aynı ses sorununu 2005 model Corolla'da, 2010 model Corolla'da ve 2014 model V40'ta yaşadım. 3 arabada da en az birer kez direksiyon kutusu veya kolonu (Tam detay hatırlamıyorum) değişti. Fakat hepsi kısa vadeli çözüm oldu. C-max te şimdilik bir sorun yok gibi. İnşallah ta olmaz.

Not: Bir çok insan bu lokurtuyu normal yol sesi olarak düşünüp her hangi bir bildirimde bulunmuyor konuyla ilgili.

bir de o lokurtu aynen hemem hemen her araçta var ama benim ki baya baya fazla. Bakalım Ford tan aradılar yine çağırıyorlar, randevu oluşturalım tekrardan bakalım diyorlar. Yine neticemize bakarak geri dönmeyiz inşallah :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Burak Şenoğlu yazdı:

VW ya da Hyundai ye geçiş yaparım..

Daha sert, esnemeyen yoldaki tüm sıkıntıları içeriye olduğu gibi yansıtan ve tıkırtılı bir VW'niz olur sadece. (Passat dahil☺)

Mevcut aracınız yalıtımı ile ön plana çıkmış durumda. Araç içi tıkırtı benim hastalık derecesinde taktığım bir durum. Sırf bu sesler olmasın diye bozuk yola girmemek için 2 km'lik yolu temiz yoldan gidip 3 km yaparım. Sizin araca özgü bir problem olduğunu düşünmüyorum. Parke yollarda sıfır km araçla gitmek sessiz bir sürüşün garantisi değil. Aynı yolda bugün ses yapan araç ertesi gün çok daha konforlu bir şekilde gidebilir. Yeter ki arabanın canı sessiz gitmek istesin. Hava sıcaklığı aracı yumuşatır.  Biraz daha sessiz olur. Vs vs. Takmayın bence bu kadar.

Serkan Z. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Daha sert, esnemeyen yoldaki tüm sıkıntıları içeriye olduğu gibi yansıtan ve tıkırtılı bir VW'iniz olur sadece. (Passat dahil☺)

Mevcut aracınız yalıtımı ile ön plana çıkmış durumda. Araç içi tıkırtı benim hastalık derecesinde taktığım bir durum. Sırf bu sesler olmasın diye bozuk yola girmemek için 2 km'lik yolu temiz yoldan gidip 3 km yaparım. Sizin araca özgü bir problem olduğunu düşünmüyorum. Parke yollarda sıfır km araçla gitmek sessiz bir sürüşün garantisi değil. Aynı yolda bugün ses yapan araç ertesi gün aynı yolda çok daha konforlu bir şekilde gidebilir. Yeter ki arabanın canı sessiz gitmek istesin. Hava sıcaklığı aracı yumuşatır.  Biraz daha sessiz olur. Vs vs. Takmayın bence bu kadar.

abicim ben seni anlıyorum gayet iyi ama kendimi anlatamıyom size.. :) o tıkırtı müzik sesi açıkken bile duyuluyor ve sadece sol taraftan geliyor. özelikle de rampa çıkarken ve inerken belirginleşiyor. Sizin dediğiniz tıkırtı ve trim seslere okeyim. Her araçta olabilecek sesler. Ama benim ki baya fazla metal metala vuruyormuş gibi.. o vw'lerde ki sesi biliyorum daha 2 ay önce bir vw'im vardı. ama o ses bu araçta devede kulak tüyü. :)

--1 dakika sonra eklendi--

ve pedallarda da bu sesi hissediyorum vibrasyon yapıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.