Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sıfır Araba Ön Takımdan Gelen Ses.

Burak Şenoğlu

Soru

Arkadaşlar araç daha 650 km de, parke yollarda, çakıllı yollarda filan tık tık tık ses yapıyor ön takım. Nedendir acaba bu ses sizlerin aracında da var mı? Tümsekten falan geçerken yapmıyor sadece titreşimli parke taş vs yollarda duyuluyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
25 dakika önce, okan ali yazdı:

@Yakup Çağatay bence Ford Türkiye Otosan'a başvuralim. Foruma özel bi mühendis versinler bize :) 

Şöyle söyleyeyim, uzaktan ses sorunlarını çözecek mühendis varsa o bize verilmez, verilen de işimize yaramaz :) Çok net :D bu sebeple işin ehli servis/usta bulunması gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün bir focus daha denedim aynı ses onda da var. ama onda sağ ön taraftan geliyor. Benim sol ön. Eğer problemi kesin olarak tespit ettirebilirsem ve amörtisör grubundansa. Ön amörtisör grubunu takozlarıyla beraber farklı bir marka amörtisör ile değişecem. Monreo düşnüyorum önlere. Sorun şu sesi canlı kanlı baş teknisyene dinletmekte.. Servise gidiyorum arabada ses seda yok, tanıyamazsın. Sanki bütün o çılgınlıkları yapan benim arabam değil.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
55 dakika önce, Doğan Kestel yazdı:

Amartisör patlak degilse ses yapmazki. Benim focus 3 te on takim lakir lukur ses yapiyo amartisoru degistimeme ragmen. Baskada bi sorun bulamadi hicbir usta.Bi daha focus mu asla. Kalıbının arabası kesinlikle değil. 

Hangi koşullarda yapıyor sesi çok yüksek bir ses mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Doğan Kestel yazdı:

Parke kaldirimda ozellikle rampa inerken. Birde yamasi bol olan asfaltta. Sesi nasil anlatsam. Sanki motor bolumundeki elemanlarin butun civatalari gevsemiste hepsi sallantida gibi nerden geldigi kesin belli olmayan bi ses. Ses oyle rahatsiz edici ki. Fordun verdigi 'saglamlik' ve 'tek parca' hissini aninda boşa çıkarıyo.

Gayet anlaşılır bir şekilde açıklamışsınız. Baya belli eden bir ses anlaşılan. 

Soeun sıkıntı bizim gibi araba severler icin can sıkıcı oluyor maalesef. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.