Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 1.6 Tdci Titanium Focus Sonrasi

Savaş B.

Önerilen Mesajlar

2 aylık bu arabayı satıp sıfır Leon almak bana mantıklı gelmedi ama bütçeye bakar tabii :) 

Nesnel olarak ise şahsen Focus'u satıp Leon almam :) Daha fazla ben fikir veremem sanırım. (Bu işler talebe göre değişir)

Ne tavsiyesi istediniz anlamadım, başka herhangi bir araç tavsiye mi? (Aynı şekilde talep ve bütçe nedir bilmeden yorum zor.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorumlarınız için teşekkür ederim aslında leon FR almayı düşünürken focus aldım ama aklım hala Leone'da
Kocaeli seat Servisi yüzünden almaktan vazgeçtim aracı
Focus yakıt ve performans olarak çok beğendiğim bir araç tartışmasız sınıfının lideri
Honda civic Fr Golf Jetta Passat Mı hangisi olur bilmiyorum bir sonraki aracım
Şu anda aracım 1500 km'de çok şükür hiçbir sıkıntı yok ama donanım olarak özellikle fabrikasyon ses sistemi olarak seat 1 adım önde
Ondan dolayı sizlerden görüş ve yorum bekliyorum karar vermeme yardımcı olursanız sevinirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam bu aracın tek eleştirilecek bir tarafı var o da arka taraftaki yaşam alanı muadillerine göre küçük.onun dışında muadillerinden üstünlükleri söz konusu. Yol tutuş hızlanma konfor yakıt muadillerinden üstün olabileceği kriterler. Onun dışında on numara araç. 2 aylık araç satılıp başka araç alınmaz kanımca genede fikrinize saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Savaş B. yazdı:

Evet arka koltuk diz mesafesi çok dar çocuk koltuğu var çocuk oldu oturduğu zaman ayakları ön koltuğa çarpıyor sıkışıyor

Aynı sorunu bende yaşiyorum. oglan 1.5 yasında oda daha sımdıden yatar pozısyona alınca bacakları degıyor ön koltuga..

ama diger +'lar çok olunca arka alandaki darlıgıda görmezden geliyorum :)

Leon konusunda  @Mustafa Yilmaz'dan fikir alabilirsin..

Kendisinin Leon'u vardı satıp Focus'landı oda :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focusu satıp leon almak pek mantıklı değil bence ben olsam kesinlikle focusu leona değişmem...Focustaki keyifi leondan alamayabilirsiniz eğer sürüş zevki sizin için önemli ise...Focusun tek eksisi arka diz mesafesi rakiplerinden birazcık dar ama çokta aşırı bir fark yok c sınıfı diğer araçlara göre...Bende çocuk koltuğu ile kullandım focusu çok sıkıntı yaşamadım çocuk koltuğunu isofix bağlantı noktalarına içine iyice girecek şekilde sabitleyince pek sorun kalmıyor ama çocuk koltuğu bağlantı yerleri biraz dışarda kalırsa çocuk ile ön koltuk arasındaki mesafe dar olacağından çocuğun ayağı sürekli ön koltuga gelebilir cocuk koltuğunu da iyi ayarlamak lazım birde ön koltuk pozisyonlarını biraz daha uygun şekilde ayarlayabiliriz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yol tutuşu muhteşem.sürüş zevki insanın arabadan inesi gelmiyor heleki yüksek suratlerde direksiyonun acayip sertleşmesi.hızlanması çok iyi araç sollamada sıkıntı yaşatmıyor.fordlar hakkaten sağlam arabalar volvoyla aynı altyapıyımı kullanıyorlar bilmiyorum. Direksiyonu acayip hisli ve sürücü hangi hareketi emrederse anında tepki veriyor.bence direksiyon turunun bir tur daha az olması daha sportif.zorlamazsan araç yakmıyor bu güç tork kombinasyonuna göre dizel motor gayet iyi.kapıların tokluğu kapı kolunu çekince anlaşılıyor. Kimilerine göre ön kokpit boğucu gelebilir ama bana göre sizi sarıp sarmalıyor.aracın içindeykrn tokluk hissini anlıyorsunuz. Bagajıda gayet yeterli salatalık soğan ekmeye gerek yok. Arka diz ve baş mesafesi evet rakiplerine göre düşük ama bu kasar kusur kadı kızındada olur. Ben olsam satmam aracımı.not 2015 leon fr kullandım

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Banada sifir arabayi satmak mantikli gelmedi arkasi darsa fr da o kadar genis degilki 

passat vs dusunurseniz o olabiir ici bayagi genis cunku leon da bu aracta olmayan bi arti  yok yani. 

BulentGulsahin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 tdci ile bugün otobanda bir Passat Tdi ile 10 km kadar restleştik. Dikiz aynasında onun yavaş yavaş küçülmesini izlemek oldukça keyifliydi.

Focus'tan sonra Leon büyük hata olur bana  göre ama yine de tercih meselesi tabi. Saygı duymak lazım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

1.5 tdci ile bugün otobanda bir Passat Tdi ile 10 km kadar restleştik. Dikiz aynasında onun yavaş yavaş küçülmesini izlemek oldukça keyifliydi.

Focus'tan sonra Leon büyük hata olur bana  göre ama yine de tercih meselesi tabi. Saygı duymak lazım.

1.5 tdci + pws ayrı Focus ayrı :D motor garip bir şekilde çok güzel uzuyor. Ecoblue'yu merakla bekliyoruz bakalım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

1.5 tdci + pws ayrı Focus ayrı :D motor garip bir şekilde çok güzel uzuyor. Ecoblue'yu merakla bekliyoruz bakalım.

En güzel yanı yol hafif rampa bile olsa 200'e kadar çok rahat ve çabuk ulaşması.

"Motorun çok güzel uzaması" tabiri bence bu arabanın performansının en güzel özeti olmuş. Şapka çıkarıyorum. ??:claps:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Duruşu ve ruhu olan bir modeldir benim gözümde arka torsiyon yüzünden araba çok karalandı ama bugün rekor kıran megane rs bile torsiyon. Beni tek rahatsız eden kasidelerden geçerken çatur çutır gelen sesler [emoji1]
kendine özgü şık tasarımı ile gündüz farları opsiyon 18” alüminyum alaşım jant ile alınırsa tadından yenmez
Sunroof toz toprak yediğinde değişik sesler çıkar
Titreşime karşı dirençli Full LED Farlar, makyajla birlikte gerçekten görüş ciddi derecede düzeltilmiş makyajsız olan da yağmurlu havada araba kullanmak işkence
En iyi malzemeler kullanılarak yüksek kaliteli bir iç mekan ama her wag gurubu aracında olan tirim sesleri takıntılı biri iseniz kafa ağrıtır
Firenlerini beni tatmin ediyordu
Standart ve sportif koltuklar ben çok sevdim ama boyun destekleri 10 üzerinden 3 [emoji1]
Deri direksiyon simidi komuta merkezi iyi lakin hissiyat derseniz burada focus daha iyidir hissiyat olarak ama tur olarak Fr daha fazla gibi.
Otomatik yağmur sensörleri silecekleri aldığın gün değiştir ses yapar
Sert yapısı gereği konfor arayan biri iseniz rahatsız olursınuz ama düz yolda çok konforlu gelir [emoji1]
Yol tutuşu tartışılır ama bana göre çok iyi bir araba focus ile kıyaslarsanız fark şu wag gurubu yoldan çıkmaz risk almaz esp hemen devreye girer bu esp nin sert müdahalesi insanı tedirgin eder ama focus daha geç gelen müdahale sayasinde arkanın hafif açılması virajdan tebessümle çıkarttır. Ben ikisi arasında yorumum bu tam net yorumu focus ta da 225/50/18 jant lastik yaptığımda yapacağım [emoji1]
Bagaj daha büyük ve iç mekan daha ferah ve geniştir bu ne denli etkiler sizi bilemem
4 silindirli 1.4 tsi 150 hp turbo motor hem ekonomi hem performans kesinlikle efsane
Fr donanımda modlar var gaz tepkisi çok keyifli [emoji1]
Yol Bilgisayarı ve gösterge paneli bence daha hoş bu zevk meselesi
Lastik basınç uyarı sistemi güzel çaılışır
Ama spor yay takarsanız çok dengeli olur
Performans çok iyidir herşeyi unutturur [emoji1]
Kırmızı renk bakışları üstüne çeker
8 Hoparlörlü Ses Sistemi ( 4 Hoparlör + 4 Tweeter) opsiyon
Yorumum ergonomik performans ekonomi hepsini sunun bir araba şimdiden hayırlı olsun [emoji1]
Etiketleme için teşekkürler Okan ama ben beceremedim [emoji1]
Mustafa YILMAZ | ckm

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.