Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk 2 Sedan St Mystic Focusum

Önerilen Mesajlar

Güle güle kullanın. Allah nazardan ve kazalardan korusun.

Benimde Focus titanium sedan benzinli aracım için Bostancı sanayide önerebileceğin usta varsa paylaşırsan memnun olurum. Dilerseniz email 'de atabilirsiniz. [email protected]

Şimdiden teşekkürler

Saygılar

Cengiz Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar Bostancıda tanıdık servis  yok fakat arzu ederseniz sizi acıbademdeki Euroford servisine yönlendirebilirim. Natilus avm ye 5 dk mesafe mazda ve renault servisinin yanında .10  yıldır  tanıyorumbaşka servisede gitmedim gitmemde .  Euroford  servisten Serkan bey ile iletişime geçebilirsiniz. 0535 968 25 03 . Benim ismimi verirseniz yardımcı olurlar. Servis mekanik üstüne . Servisteki ustalarım 20 yıllık sadece ford  yetkili serviste çalışmış ustalardır. Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanıtladığız için teşekkür ederim. 

Ayrıca EML327 Kablo ile arabamıza bazı özellikleri aktif ettirebileceğimiz veya yazılım güncellemesi varsa güncellemede yaptırabileceğimiz bir yer önerimiz varmıdır?

Cengiz Yılmaz tarafından düzenlendi
imla hataları vs.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7.05.2017 - 17:51 tarihinde, Öztunç Ünal yazdı:

Herkese merhebalar umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Siz değerli forumdaşlarıma hem aracımı tanıtmak hemde fikir ve görüşlerinizi almak isterim.

Aracım 2008 model ford focus tdci ghia . Ara üretim modelidir. İçi mk 2,5 kasa titanium dışı  mk 2 kasadır. Üretim tarihi ve  yeri 23,12,2007 valencia dır. 2010 yılında aracımı ikinci el aldıktana sonra 2012 yılında üye olduğum ve şuanda ayrıldığım bir başka forum sayesinde aracımı modifiye etmeye başladım. Elimden geldiğince zevkime göre ufak tefek eklemeler yaptım. Forum sayesinde çok değerli bilgiler ve dostluklar edindim.

Konuyu uzatmadan aracımın ilk aldığım zamandan son haline kadarki resimleri paylaşıyorum. Umarım beğenirsiniz. Bu arada modifiye işlerim devam ediyor son olarak pionner double din aldım (avic f92220 bt).Onuda taktırdığımda son güncel resimlerini siz değerli dostlar ile paylaşırım.

ff standart1.jpg

ff standart2.jpg

ff standart4.jpg

--1 dakika sonra eklendi--

Resimler 2010 yılı  ağustos ayı  ilk aldığım zamandan.

--3 dakika sonra eklendi--

ff ilk dokunuş14.jpg

ff ilk dokunuş7.jpg

ff ilk dokunuş5.jpg

--19 dakika sonra eklendi--

Bu kadar standart hali ile resim yeter sanırım. Mystic e yaptıklarımın tam listesini burda yazdıktan sonra  resimleri paylaşmaya devam edeceğim.

1.Chip tuning uygulaması (megachips)

2.Cam filmi 2 numara  (Güncel halinde yok gibi artık)

3.Esp ve Ön cam rezistans tuşları

4.Ledli vites topuzu (ST değildir)

5.Ledli kapı eşikleri

6.Takmatik (Bod) perde

7. Ford mondeo  orjinal 17 inch jant 215/45/17 lastikler ile birlikte

8.Vogtland yay 3,5 cm lik

9.Arka tampon değişimi mk 2,5 kasa

10.Oem ST ön tampon

11.Oem ST marşpiyeller (Fiber değil plastik )

12.Mk  2,5 kasa nın katlanır aynaları (oem değil)

13.Oem ST mercekli mk 2 farlar

14.Kısa farlar  xenon uzun farlar soğutmalı led (püsküllü tip)

15.El yapımı Stop lambaları (Benzeri var ama eşi yok diyebilirim)

16.Çift egzoz çıkışı (ikiside aktiftir %50 %50)

17. ST çamurluk , ön ve arka logolar

18.Yağmurlama yapan yeni tip su fiskiyeleri

19.Focus spor pedal takımı

20.App plaka

21.Pioneer avic f9220 bt double din ünite

22.Focus mk 2,5 gri teyp ve klima panel çerçevesi

--22 dakika sonra eklendi--

İlk uygalama olarak chiptuning yaptırdım 2010 yılında. Daha sonra jantları aldım. İlk aldığımda lastik ebatlarım  225/45/17 idi. Daha sonra 215/45/17 ile değiştirdim.

mondeo jant ilk resim.jpg

ff16.jpg

ff15.jpg

--26 dakika sonra eklendi--

Sonrasında büyük şansa ve arkadaşım sayesinde  bulduğuum orjinal marşpiyellerimi aldım. Fakat hazır onları almışken arka tamponuda 2,5 kas ile değiştireyim dedim. Sonrasında çift çıkış yapacağım için aradan çıkartmış oldum.

20140405_093603.jpg

20140411_110400.jpg

20140411_110357.jpg

--29 dakika sonra eklendi--

20140411_125518.jpg

20140411_142322.jpg

20140411_145047.jpg

20140411_163950.jpg

--30 dakika sonra eklendi--

20140411_163926.jpg

--32 dakika sonra eklendi--

Aynı tarihlerde  ledli vites 20130826_003414.jpg topuzunu ve ledli kapı eşiklerinide taktırdım.

20130826_003442.jpg

İlk öncelikle elinize sağlık güzel olmuş. Jantlari ne kadara aldınız acaba? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Cengiz Yılmaz yazdı:

Yanıtladığız için teşekkür ederim. 

Ayrıca EML327 Kablo ile arabamıza bazı özellikleri aktif ettirebileceğimiz veya yazılım güncellemesi varsa güncellemede yaptırabileceğimiz bir yer önerimiz varmıdır?

Tekrar merhabalar. Elm 327 kablo modifiyeli olursa eğer. Bazı modlar aktif edilebiliyor. Mesela eco mod titaniumda aktif edilebiliyor. 2008 olduğu için belki sizinm araçtada mümkün olabilir. Ekonomik kullanmanız için ekranda uyarı çıkıyor diye hatırlıyorum.Birde yanılmıyorsam vites arttırma ikaz uyarıcısı devreye alınıyor eco mod ile birlikte . Sizi vites atmanız şeklinde uyarıyor.Bu modla ilgili çok bilgim yok. yanlış bir cevap veriyorsam zaten arkadaşlar düzeltir . İkincisi esp modu menüden aktif hale getirilebiliyor. ESP/ on oluyor.  Sadece görsel olarak tabi. Bunların hiç birini uygulamadım açıkçası. Eco mod zaten bana hitap etöiyor. Çok ekonomi düşünmediğim için uygulatmadım. Yazılım olarak sadece aracım dizel olduğu için motor yazılımı var. Aracınıza ekstradan görsellik katmak isterseniz. Sonradan takılan Fallow me home modülü var. Aracınızın kapılarını anahtar ile açtığınızda sis farları ve isteğe göre park lambaları 15 sn ile 90 saniye arasında yanıyor. İsterseniz gece gündüz ayarıda oluyor. Sadece hava kararınca yada karanlık bir yerde aktif olabiliyor. Ben sonradan bu modülü eklettim. Orjinaldeki biliyorsunuzdur   sellektör kolu ile devreye giriyor. Bu ekstra modülün araca her hangi bir zararda yok.  Güncelleme ile  bilgim yok motorla ilgili olsa zaten yazılım olduğu için yaptırmam . Bu sefer üzerindeki yazılım gider çünkü:). Önceden ford etis sisteminden görülebiliyordu . Şu andada ford etis aktif ama genelde yeni nesil ford araçlar ile ilgili bilgilendirme oluyor.

--4 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Yakup Kuru yazdı:

İlk öncelikle elinize sağlık güzel olmuş. Jantlari ne kadara aldınız acaba? 

Teşekkürler .

Jantları alalı neredeyse 6 yada 7 yıl oldu . Şuan güncel satılık lastikler ile beraber 2250 tl gibi rakamlar isteniyor. Yaklaşık 2 ay önce araç sahibi biri 1500 tl ye satıyordu ve jant lastik takımı olarak iyi fiyattı. Şu an 2000 tl civarı takım olarak alabilirsiniz diye tahmin ediyorum .  Sahibinden den  5*108 17 inch lastik takımları bölümünden   aratabilirsiniz. 2 yada 3 tane ilan var . Pazarlık şansınız var diye düşünüyorum.

Öztunç Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Öztunç Ünal yazdı:

Tekrar merhabalar. Elm 327 kablo modifiyeli olursa eğer. Bazı modlar aktif edilebiliyor. Mesela eco mod titaniumda aktif edilebiliyor. 2008 olduğu için belki sizinm araçtada mümkün olabilir. Ekonomik kullanmanız için ekranda uyarı çıkıyor diye hatırlıyorum.Birde yanılmıyorsam vites arttırma ikaz uyarıcısı devreye alınıyor eco mod ile birlikte . Sizi vites atmanız şeklinde uyarıyor.Bu modla ilgili çok bilgim yok. yanlış bir cevap veriyorsam zaten arkadaşlar düzeltir . İkincisi esp modu menüden aktif hale getirilebiliyor. ESP/ on oluyor.  Sadece görsel olarak tabi. Bunların hiç birini uygulamadım açıkçası. Eco mod zaten bana hitap etöiyor. Çok ekonomi düşünmediğim için uygulatmadım. Yazılım olarak sadece aracım dizel olduğu için motor yazılımı var. Aracınıza ekstradan görsellik katmak isterseniz. Sonradan takılan Fallow me home modülü var. Aracınızın kapılarını anahtar ile açtığınızda sis farları ve isteğe göre park lambaları 15 sn ile 90 saniye arasında yanıyor. İsterseniz gece gündüz ayarıda oluyor. Sadece hava kararınca yada karanlık bir yerde aktif olabiliyor. Ben sonradan bu modülü eklettim. Orjinaldeki biliyorsunuzdur   sellektör kolu ile devreye giriyor. Bu ekstra modülün araca her hangi bir zararda yok.  Güncelleme ile  bilgim yok motorla ilgili olsa zaten yazılım olduğu için yaptırmam . Bu sefer üzerindeki yazılım gider çünkü:). Önceden ford etis sisteminden görülebiliyordu . Şu andada ford etis aktif ama genelde yeni nesil ford araçlar ile ilgili bilgilendirme oluyor.

--4 dakika sonra eklendi--

Teşekkürler .

Jantları alalı neredeyse 6 yada 7 yıl oldu . Şuan güncel satılık lastikler ile beraber 2250 tl gibi rakamlar isteniyor. Yaklaşık 2 ay önce araç sahibi biri 1500 tl ye satıyordu ve jant lastik takımı olarak iyi fiyattı. Şu an 2000 tl civarı takım olarak alabilirsiniz diye tahmin ediyorum .  Sahibinden den  5*108 17 inch lastik takımları bölümünden   aratabilirsiniz. 2 yada 3 tane ilan var . Pazarlık şansınız var diye düşünüyorum.

Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cengiz Yılmaz yazdı:

Merhaba

Tecrübelerinizi bizle paylaştığınız için teşekkür ederim Öztunç Bey. Eml327 ile bazı özellikleri aktif ettirebileceğimiz Üsküdar'a yakın veya Anadolu Yakası'nda önereceğiniz bir usta var mı? 

Dediğim gibi Cengiz bey konuya çok hakim değilim. Hiç ilgimi çekmediği için araştırma gereğide duymadım. İki tane arkadaşım var bu konuda yardım edebilecek ama malesef ikiside farklı ve uzak şehirdeler. Yardımcı olmayı çok isterdim . Mutlaka forum içinden yapan arkadaşlar vardır diye düşünüyorum .İsterseniz forumdaki diğer arkadaşlarada bir danışın derim. Başka sormak istediğiniz  bir konu olursa elimden geleni yaparım ? sayılarımla

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim Öztunç bey.

Varolun eksik olmayın.

Merhaba

Tecrübelerinizi bizle paylaştığınız için teşekkür ederim Öztunç Bey. Eml327 ile bazı özellikleri aktif ettirebileceğimiz Üsküdar'a yakın veya Anadolu Yakası'nda önereceğiniz bir usta var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
25 dakika önce, Anıl DAŞÇI yazdı:

Şu Focusun Tadını Yeni Focuslarda Bulamıyorum Allah Belasız Kazasız Binmeyi Nasip Etsin

Çok teşekkürler .  Allah cümlemize kazasız belasız cezasız binmeyi nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Merhabalar Öztunç bey;

ilk olarak yaptırdığınız jant ve lastik seçiminde neden 225/45/17 den 215/45/17 değiştirme kararı almıştınız,Birde bu jant ve lastik ebatından memnun musunuz,Yol tutuşunun arttığı ama yakıt tasarrufunda olumsuz etkileri olduğu söyleniyor.Sizin tecrübeleriniz doğrultusunda tavsiye eder misiniz.

Ve arabanız gerçekten güzel olmuş MaşAllah güle güle kullanınız:))))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

08.04.2019 - 16:07 tarihinde, Ersan F. yazdı:

Merhabalar Öztunç bey;

ilk olarak yaptırdığınız jant ve lastik seçiminde neden 225/45/17 den 215/45/17 değiştirme kararı almıştınız,Birde bu jant ve lastik ebatından memnun musunuz,Yol tutuşunun arttığı ama yakıt tasarrufunda olumsuz etkileri olduğu söyleniyor.Sizin tecrübeleriniz doğrultusunda tavsiye eder misiniz.

Ve arabanız gerçekten güzel olmuş MaşAllah güle güle kullanınız:))))

Merhabalar Ersan bey;

jant ve lastik takımını ilk aldığımda  225/45/17 olarak kullandım . Fakat nedense belkide birazda psikolojik araç daha hantal geldi. Bende 18 jant kullanmadığım için 17 de tabanı daha daraltmayı bu sayede aklerasyonu biraz daha iyileştirmeyi düşündüm. Etki ettimi derseniz evet biraz olsun etti fakat yol tutuştanda ister istemez ödün veriyorsunuz. Yakıt için abartı derecede arttırmıyor onu söyleyebilirim:) maksimum 100 km de 1 lt etki etsin . Rakam tamamen uydurma bu arada . Ben hiç ölçmedim.Benim için  öncelik yol tutuş ve serilikti  ,bunun için ortalama bir kombinasyon yaptım diye bilirim. Yol tutuş derseniz bu kombinasyonu yay ile kullanınca kesinlikle çok ama çok fark ediyor derim.  Bu arada kullandığım ölçüler aracım için doğru ölçü değil onuda belirteyim. Doğru ölçü 225 taban , ben biraz hesap ettim araştırdım ve 215 in çok fark etmeyeceğine inandığım için bu tabana geçtim.

Araba için teşekkürler çok daha iyileri sizlerin olsun Allah kimseye kaza bela vermesin:)

Merak ettiğiniz başka konularda da elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Öztunç Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.