Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

205 65 R16 Lastik Takmak Istiyorum

Önerilen Mesajlar

Yanlışınız var kış lastiği yazın asfalta daha iyi tutunmaz kauçuk yapısı soğuk havaya göre olduğu için yazın hem tutunmaz hemde parçalanır. Ayrıca yazın kullanılan kış lastikleri aşırı deformasyon nedeniyle. Kışın performans gösteremezler. Ayrıca Binek bir araca c tipi yük lastiği takıp otobanda sol şerit muhabbeti yapmanız diğer bir yanlış. C tipi yük lastiklerini hız endeksi düşüktür. Yaptığınız şeyin hiçbir mantıklı açıklaması yok maalesef. Keşke takmasaydınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunu yapmaktaki amacınız ne peki .Daha önce 205 65 16 ebat takmayı düşünüyorum demiştiniz ondan vaz mı geçtiniz?

. @Cem Boneval abi güzel özetlemiş durumu .

20170729_224448.png

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastğimin hız endeksi R, yani 170km/sa. 

Bu boyutu seçmemin sebebi;  205 60 16 ile 205 65 16 arasında kalan tek boyutun bu olması. Forumdaki arkadaşların tavsiye ve deneyimlerine göre, birisi sorunsuz kullanılıyorken diğeri sürtüyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Beyler lastiklerle (195 65 16 Pirelli chrono) inanılmaz deneyimlerim oldu. Hala iyi durumdalar deformasyon yok.  Bunu da yeni aldım ve focusumu artık rahat bırakıyorum. Ne desem ki? hasılı kelam;  İki aracımın da hastasıyım ?

20181011_153707.jpg

20171117_152303.jpg

20171117_152327.jpg

yusuf terzi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@yusuf terziFocus'u asfalta Lada'yı toprağa saklayalım.

Arazide çok tepişmişliğim varrdır Niva ile sürücünün sınırına aracınkinden çok önce ulaşılır. 

Kaba dişli bir arazi lastiği ile yapamayacağı yoktur. Karda Range Rover kurtarmişliğim bile vardır. 

Tadını çıkar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.