Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

205 65 R16 Lastik Takmak Istiyorum

Önerilen Mesajlar

Merhaba. Yaylara müdahale etmeden 205 65 16 lastik taksam, sürtme olur mu? Yakışacağından eminim. Deneyen varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? Ruslardan takanlar varmış ancak resim bulamadım. Yalnızca 15 mm. Yükselecek.

yusuf terzi tarafından düzenlendi
İmla
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, yusuf terzi yazdı:

Merhaba. Yaylara müdahale etmeden 205 65 16 lastik taksam, sürtme olur mu? Yakışacağından eminim. Deneyen varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? Ruslardan takanlar varmış ancak resim bulamadım. Yalnızca 15 mm. Yükselecek.

kesinlikle takmayın  65 yanak kesinlikle olmaz focuca ,Sürtme yapabilir .Lastik çapı fazla artar .205 tabanda 65 yanak ancak minibüs ve arazi aracında kullanılır.Ruslar hangi mantıkla takmış aceba?Birde bu ebatı takmanızdaki amaç ne onu anlayamadim 60 yanak olsa hadi belki de .Kesinlikle pişman olursunuz benden demesi.

Birde yakışacağından eminim demişiniz bende "yakışmayacağından  ve uygun olmayacağından eminim" diyorum 

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde bu ebatı kullanan araçlara bir bakın bakalım içinde bir tane binek otomobil var mı yoksa hepsi hafif ticari,arazi aracı vb mi?Bu ebat kesinlikle olmaz focusa ne focus 3 ne 2 ne 1'e .%100 eminim olmayacağından aksini iddia eden varsa söylesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

muayeneye girmeye gerek yok araca takarsa eğer taktıktan 1 dk. sonra olamadığını görünce geri çıkaracaktır

Birde 60 yanakta kabul edilebilir bir çap farkı olur ama 65 yanak kesinlikle olmaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

205 65 16 denemedim ama, kafaya koyduğum ebatlarda lastikleri zor da olsa buldum. Evet aylardan temmuz ve araca transporter kış lastiği takmış bulunuyorum. Lastikler C sınıfı 104 yük endeksli pirelli chrono 195 65 16 ebatlarında. aracım 1,5 cm yükseldi (205 55 16 için). Sürüş olarak hissedilir bir değişim olmadı. Sonradan ne dezavantajları olur bilemem. Lastikler çok hoşuma gitti diyebilirim. Çok dayanıklı duruyorlar. 205 65 16 lastikler ve takoz koyma işi, halen kafamda soru işareti, çamurluk boşluklarına bakılırsa olacak gibi duruyor. Çap, orjinal boyutlara göre %2.58 artmış oldu.

Fikirlerinizi eleştirilerinizi öngörülerinizi çekinmeden dile getirebilirsiniz. buraya paylaşmamın nedeni de bu zaten.

20170729_123957.jpg

20170729_124006.jpg

20170729_124030.jpg

20170729_124043.jpg

20170729_134003.jpg

20170729_134006.jpg

20170729_134009.jpg

20170729_141043.jpg

20170729_141055.jpg

20170729_144804.jpg

yusuf terzi tarafından düzenlendi
resim ekleme/çıkarma
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Millet arabasını alçaltmaya uğraşır siz yükseltmişsiniz lastik taban genişliği düşmüş ticarilere takılan modelden takmışsınız bari binek tip bişey taksaydınız 205 60 55 gibi kaldıkı bu lastikler bu sıcakta frenlemeyi uzatacak ve yıpranacak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Taban genişliğinin karlı zeminde avantaj olacağını düşünüyorum. Kış lastiği olduğu için yazın asfalta daha iyi tutunacaktır. C tipi olduğu için her tür zeminde lastik deseninde bozulma olmayacaktır (Adana otobanı sol şerit çizgilerinde bile ;) ) Her lastik 1 ton yük için imal edilmiş. 70 psi kadar basılabilen lastiklere  32 psi bastığımız için süspansiyonda da fazla bir değişiklik olmadı. Resimlerde araç askıda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.