Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cep Telefonu Tavsiyesi

Önerilen Mesajlar

Söylemiyim söylemiyim diyorum ama zorla söyleteceksiniz bana :D

Android uygulamalarında geçen yıla göre %400 virüs artışı oldu, uygulamalar store eklenirken kontrol mekanizması mevcut değil...

İos için uygulama yapmak isteyenler neler yapıyor bilseniz...Tek bir virüs problemli teli çöken biri var mı ?

Size bir sürü neden yazarım karalamak istemiyorum store işini; çünkü alo demek için alanlara sıkıntı yaratmaz bu..

Hız konusuna gelince nedense yeni telleri hala i4 (1.5 yıllık nerdeyse) ile kıyaslıyorlar 4s'i unutuyorlar :)

hacı dayı, öyle abidik gubidik yazılım geliştiricilerin uygulamalarını indirirsen olur tabi, virüs de olur mikrop da olur.

birçok güvenilir, ismi duyulmuş uygulama geliştirici var, onlarınkileri yükleyeceksin ki sorun olmasın.

ha bu arada, bu karşılaştırmada fiyatı işin içine katmıyorum farkındaysan. fiyatı da işe karıştıracaksak ayfön'e kocaman bir eksi yazmamız lazım. 4s dediğin telefonun 2500'e yakın fiyatı var. o nedir arkadaş öyle? :D

Alperen G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup ayfoncular ayfonlarıyla androidcilerde androidleriyle mutlu mesut yaşıyorlarken ayfon diye dayatmak neden?

Herkesin seçimi gereksinimlerine göredir.

Benim için ayfon haddinden pahalıdır ve bilinçsiz bir moda seçimi halini almıştır.

Aynı VW gibi.

Tercih edene neden diye sormam, ama ben yine de gidip Ford alırım.

:D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben dayatmıyorum farkındaysanız eksiğini veya artısını söylüyorum.app için aynı demek haksızlık olur.

Alperen abi; olay du bu zaten, ben bir kullanıcı olarak bu uygulamayı kim yaptı acaba diye10 dk düşünecekmiyim ? Buna sahip çıkıp kontrol etmeli sistem..Bunu savunmak bana anlamsız geliyor..

Haddinden pahalı demek için aynı klasman tel ile kıyaslanmalıdır ?

Şimdi soruyorum !!

HTC Son modeli kaç dolar veya tl ?

Samsung SII kaç tl veya dolar ?

iPhone 4S kaç tl veya dolar ?

sony Expria kaç tl veya dolar ?

Ben mi yazayım siz mi söylersiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben dayatmıyorum farkındaysanız eksiğini veya artısını söylüyorum.app için aynı demek haksızlık olur.

Alperen abi; olay du bu zaten, ben bir kullanıcı olarak bu uygulamayı kim yaptı acaba diye10 dk düşünecekmiyim ? Buna sahip çıkıp kontrol etmeli sistem..Bunu savunmak bana anlamsız geliyor..

Haddinden pahalı demek için aynı klasman tel ile kıyaslanmalıdır ?

Şimdi soruyorum !!

HTC Son modeli kaç dolar veya tl ?

Samsung SII kaç tl veya dolar ?

iPhone 4S kaç tl veya dolar ?

sony Expria kaç tl veya dolar ?

Ben mi yazayım siz mi söylersiniz ?

:)

Buna dayatma değil diyorsan dayatman gerektiğinde herhalde bunu yapacaksın... :D

Bu arada konuyu dağıtmayalım Hasan kardeşimizin 700 TL'sine uygun bir telefon tavsiyesi peşindeyiz.

Yüksek burjuvazinin telefonlarının kaç para olduğunun pek önemi yok.

Ayfonu çok beğeniyorum ve ayfonlu yaşantında sana mutluklar diliyorum, en içten halimle... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakupçum, bak apple'ın appstore'daki kontrol mekanizmasını beğeniyor ve hak veriyorum. yararlı da buluyorum. ancak android market'te de, bir tüketici olarak daha bilinçli ve seçici olmak gerektiğini savunuyırum. evet market'te bir kontrol unsuru yok, dileyen dilediği programı geliştirip yüklüyor. program üreticilerinin isimleri programla birlikte yazıyor zaten. aslında market'te kısmi güvenlik kontrolü var. güvenilir geliştirmecilerin isminin yanına mavi bir işaret koyuyor google. zaten bu güvenilir programlar da, program listeleri toplist şeklinde oluşturulduğundan üstlerde yer alıyor.

xperia serisinin en üst telefonu xperia arc s'tir ve fiyatı 1300 civarıdır. xperia neo 850-900 civarı, neo v 750 civarına alınabiliyor. samsung sII 1700 tl civarı. ancak onu da gereksiz pahalı buluyorum. çoğu kullanıcının hiçbir işine yaramayacak donanımlarla fiyat şişirip, markanın piyasadaki ismini de arkasına alarak basıyorlar fiyatı. çift çekirdekli bir işlemci son derece gereksiz. batarya törpüsü olmaktan öteye gitmiyor.

neyse bu böyle uzar gider. sen ios diyeceksin, ben android diyeceğim, ikimiz de fikrimizi değiştirmeyeceğiz, kimseye faydası olmayan bir çekişme çıkacak meydana.

iphone'ları beğeniyorum evet, ama kullanıcı esnekliğinin olmaması ve fiyatının yüksek olması sebebiyle almam, alamam. esneklikten kastım, bluetooth ile başka bir telefondan dosya alışverişi yok, kapalı sistem bir teknoloji,müzik yüklemek için itunes yüklemek zorundasın (bildiğim kadarıyla), aksesuarlar one size fits all değil, apple için özel aksesuarları alman lazım falan filan. şimdi bi android cihazda bu esneklikler var. misal bütün android cihazların şarj soketleri aynı. (gerçi direnç gibi değerler değişik olursa sorun çıkabiliyor ama yine de acil durumlarda kullanılabilir), bilgisayar için özel yazılımlara gerek yok, tak-çalıştır şeklinde vs vs...

yukarıdaki girdilerimde hasan için tavsiyemi yapmıştım. neo gerçekten çok stabil ve sağlam bir telefon. eşim beni dinlemedi gitti sırf beyaz renk diye LG P970 Optimus White aldı. çok şık bir cihaz ama fazla yüklenince kısa süreli donma fln yapıyor. umarım hasan dinler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan bana sorarsan lg optimus black 1 ghzlik bir işletim sistemi var android bütçeyi biraz arttırırsan hiç pişman olmazsın ben müzik dinleyen mesajlanan biri olarak 1 günde ancak bitirebiliyorum...

1ghz ama arm8 mimari üzerine 1ghz.. ayrıca 1ghz işletim sistemi değil işlemcidir. (operating system - processor) dediğim gibi aynı telefonun beyazı eşimde var, çok donma fln yaşanıyor. dediğim gibi çok şık, hoş bir telefon ama çok seri değil. bir de fabrika çıkışı üzerinde bir sürü gereksiz uygulama var. o nedir ya? sabah, zaman, eczane, hürriyet, ıvır zıvır ne varsa koymuş. ne gerek varsa. bırak ben istersem yüklerim, sana ne oluyor ki diye sorarlar adama... root yapmazsan da kaldıramıyorsun filan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakupçum, bak apple'ın appstore'daki kontrol mekanizmasını beğeniyor ve hak veriyorum. yararlı da buluyorum. ancak android market'te de, bir tüketici olarak daha bilinçli ve seçici olmak gerektiğini savunuyırum. evet market'te bir kontrol unsuru yok, dileyen dilediği programı geliştirip yüklüyor. program üreticilerinin isimleri programla birlikte yazıyor zaten. aslında market'te kısmi güvenlik kontrolü var. güvenilir geliştirmecilerin isminin yanına mavi bir işaret koyuyor google. zaten bu güvenilir programlar da, program listeleri toplist şeklinde oluşturulduğundan üstlerde yer alıyor.

Daha sonra bunu düzenlecek google şimdi idare ediyor bence:)

xperia serisinin en üst telefonu xperia arc s'tir ve fiyatı 1300 civarıdır. xperia neo 850-900 civarı, neo v 750 civarına alınabiliyor. samsung sII 1700 tl civarı. ancak onu da gereksiz pahalı buluyorum. çoğu kullanıcının hiçbir işine yaramayacak donanımlarla fiyat şişirip, markanın piyasadaki ismini de arkasına alarak basıyorlar fiyatı. çift çekirdekli bir işlemci son derece gereksiz. batarya törpüsü olmaktan öteye gitmiyor.

neyse bu böyle uzar gider. sen ios diyeceksin, ben android diyeceğim, ikimiz de fikrimizi değiştirmeyeceğiz, kimseye faydası olmayan bir çekişme çıkacak meydana.

Est. öyle bişey yok canım, hepimiz para veriyoruz kim iyiyse onu seçerim ben..

iphone'ları beğeniyorum evet, ama kullanıcı esnekliğinin olmaması ve fiyatının yüksek olması sebebiyle almam, alamam. esneklikten kastım, bluetooth ile başka bir telefondan dosya alışverişi yok, kapalı sistem bir teknoloji,müzik yüklemek için itunes yüklemek zorundasın (bildiğim kadarıyla), aksesuarlar one size fits all değil, apple için özel aksesuarları alman lazım falan filan. şimdi bi android cihazda bu esneklikler var. misal bütün android cihazların şarj soketleri aynı. (gerçi direnç gibi değerler değişik olursa sorun çıkabiliyor ama yine de acil durumlarda kullanılabilir), bilgisayar için özel yazılımlara gerek yok, tak-çalıştır şeklinde vs vs...

şimdi şöyle JB denilen işlemi yapmazsan kısıtlı ama her geçen gün esneklik artışı oluyor yine de kimine göre engel tabi..

Akıllı telefon alan kişilerin artık net paketleri olmaması bence eksiklik yani veri transferi mail ile her türlü yapıyoruz biz :D

Müzik için itunes gerekli evet ama onun artılarını da unutmayalım (yine jb ile bunun önüne geçmiş durumdayız istediğimiz gibi atabiliyoruz)

özel bir cihaz gerekmiyor iphone için 5 nesildir aynı kablo kullanılıyor ve 1 senedir hep pc den şarj ediyorum :D adaptör nedir unuttum..Pc özel yazılımına gerek yok anlayacağınız :)

Teşekkürler detaylar için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki JB yapınca garanti nanay olmuyor mu? yani ben telefonuma daha fazla özgürlük kazandırma adına garantiden vazgeçmem mi gerekiyor? gerçi servislerde genelde yazılım kontrol edilmiyor ama kontrolünü yapsalar anında çakarlar jailbreakli olduğunu. risktir bence.

bu arada akıllı telefon alanların internet paketi alması gerekliliğine katılmıyorum. ben wi-fi ile kullanıyorum. ayrıca dosya alışverişini yapacağım kişinin telefonu akıllı telefon olmayabilir. ya da akıllıdır da o kadar değildir :D dosya paylaşımı için BT varken neden internete muhtaç kalayım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan zaten mümkünse androidli demiş. Iphone düşünmüyor. Iphone batarya değiştirlememesi, bluetoothu olmaması (3GSde kamera var mıydı) hafıza kartı değiştirlememesi vs.

Evet androidde virüs çok ama antivirüs yazılımlar da çok.

Android tabii yükselen yıldız ve samsung ile HTC krallar. Özellikle HTC marka imajı olarak epey yüksek bir yere oturmuş durumda..

Fakat 750 civarlarına ancak giriş seviye cihazlar bulunabilir. Wildfire S galaxy neo gibi. Bunlar genel olarak 3.2 inch düşük çÖzünürlüklü cihazlar , genel olarak RAMleri ve işlemci hızları da zayıf. Fakat androidle tanışma için alınabilir ve memnun kalınırsa üst seviye cihazlara geçilebilir. 750ye sıfır Desire S bulunamaz sanırım. En üst seviye android cihaz alan ve sonra da ben buna alışamadım diye satmaya çalışan bazı insanlar gÖrdüm..

OperatÖr kampanyaları da güzel. Ben 16 yıllık Turkcell abonesiydim sırf elimdeki telefon Vodadan kontratlı çıkacak diye Vodaya geçtim ve kontratla aldım... OperatÖr cihaz kampanyalarına da bakın derim.

LG optimus black orta seviye cihaz olup bazen 800lü fiyatlara inebiliyor . ONu da takip edin derim. Şu anda genel olarak 3D cihazda en iyisi LG olup diğerlerinde HTC ve samsung dışına çıkmamalı.

Naçizen bir Önerim daha Turkcell ve vodanın kendi android cihazları var Turkcellinki T20 vodanınkini unuttum bunlar da fena değil ve bunları üreten firma çin markası olan Huawei.. Huawei iyi ve ünlü bir firma kendi Ideos X5 mi ne bir cihazları var. O da başlangıç için alınabilir..

İmza: Kendisinde 2.3.4 üst seviye android , eşinde giriş seviye 2.2.3 android cihaz ve evde ortak kullanımda 3.2.1 tablet sahibi androidçi :D ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan zaten mümkünse androidli demiş. Iphone düşünmüyor. Iphone batarya değiştirlememesi, bluetoothu olmaması (3GSde kamera var mıydı) hafıza kartı değiştirlememesi vs.

Evet androidde virüs çok ama antivirüs yazılımlar da çok.

Android tabii yükselen yıldız ve samsung ile HTC krallar. özellikle HTC marka imajı olarak epey yüksek bir yere oturmuş durumda..

Fakat 750 civarlarına ancak giriş seviye cihazlar bulunabilir. Wildfire S galaxy neo gibi. Bunlar genel olarak 3.2 inch düşük çözünürlüklü cihazlar , genel olarak RAMleri ve işlemci hızları da zayıf. Fakat androidle tanışma için alınabilir ve memnun kalınırsa üst seviye cihazlara geçilebilir. 750ye sıfır Desire S bulunamaz sanırım. En üst seviye android cihaz alan ve sonra da ben buna alışamadım diye satmaya çalışan bazı insanlar gördüm..

Operatör kampanyaları da güzel. Ben 16 yıllık Turkcell abonesiydim sırf elimdeki telefon Vodadan kontratlı çıkacak diye Vodaya geçtim ve kontratla aldım... Operatör cihaz kampanyalarına da bakın derim.

LG optimus black orta seviye cihaz olup bazen 800lü fiyatlara inebiliyor . ONu da takip edin derim. Şu anda genel olarak 3D cihazda en iyisi LG olup diğerlerinde HTC ve samsung dışına çıkmamalı.

Naçizen bir önerim daha Turkcell ve vodanın kendi android cihazları var Turkcellinki T20 vodanınkini unuttum bunlar da fena değil ve bunları üreten firma çin markası olan Huawei.. Huawei iyi ve ünlü bir firma kendi Ideos X5 mi ne bir cihazları var. O da başlangıç için alınabilir..

İmza: Kendisinde 2.3.4 üst seviye android , eşinde giriş seviye 2.2.3 android cihaz ve evde ortak kullanımda 3.2.1 tablet sahibi androidçi :yemek: ..

Cenk bey neo'nun giriş seviye, 3.2 '' düşük çözünürlüklü giriş seviyesi bir cihaz olduğunu hangi teknik veriye dayanarak çıkardınız acaba? optimus ve neo evimizde var. ikisini de gören bilen kullanan birisi olarak neo diyorum. buyurunuz xperia neo'nun teknik özellikleri. (854x480 piksel / 3,7 inç kapasitif multi-touch dokunmatik ekran 16.777.216 renkli TFT)

http://www.sonyerics...tr_20110601_neo

bu arada dikkatimi çekti galaxy neo yazmışsınız.. galaxy gio'yu mu kastettiniz? o zaman tamam.. neo, sony ericsson'un cihazıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1ghz ama arm8 mimari üzerine 1ghz.. ayrıca 1ghz işletim sistemi değil işlemcidir. (operating system - processor) dediğim gibi aynı telefonun beyazı eşimde var, çok donma fln yaşanıyor. dediğim gibi çok şık, hoş bir telefon ama çok seri değil. bir de fabrika çıkışı üzerinde bir sürü gereksiz uygulama var. o nedir ya? sabah, zaman, eczane, hürriyet, ıvır zıvır ne varsa koymuş. ne gerek varsa. bırak ben istersem yüklerim, sana ne oluyor ki diye sorarlar adama... root yapmazsan da kaldıramıyorsun filan.

Tamam bir kaç kelimeyi yanlış yazmışım kusuruma bakmayın artık düzelttiğin içinde teşekkür ederim alperen abi..Ben kullanıyorum benimkide beyaz ancak çok nadir donma var bende o kadar değil biraz açılırken kendine gelmesini bekliyorum sonra istediğimi yapıyorum ancak internette biraz şarj dayanmıyor malesef full internette takıldım müzik mesaj bunları denedım evde 2 sefer şarj ettim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.