Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tebliğ Edilmeyen Trafik Cezası Hk.

Önerilen Mesajlar

Sabaha doğru e devlete girdiğimde vergi borclarını sorgulattım baktımki 12. ayda yazılan cezalar var ve faiz işlemiş şekilde gözüküyor 

biraz önce egm den sorguladım trafik cezası gözükmüyor ama e devlette gözüküyor nasıl bir yol izlemem gerekli 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Mustafa Çekiç yazdı:

Sabaha doğru e devlete girdiğimde vergi borclarını sorgulattım baktımki 12. ayda yazılan cezalar var ve faiz işlemiş şekilde gözüküyor 

biraz önce egm den sorguladım trafik cezası gözükmüyor ama e devlette gözüküyor nasıl bir yol izlemem gerekli 

mahalle muhtarına gidip tebligatınız var mı sorun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzer bir durum birkaç ay önce başıma gelmişti. Muhtara tebliğ edilmiş evrak (?) Muhtar da sağolsun bana ulaştırmayınca tesadüfen gördüğüm cezayı faizi ile ödemiştim. Emniyetten konu ile ilgili bilgi almak istediğimde konuyu öğrenmiş oldum. "Mernis" dedikleri sisteme göre postacı sizi adresinizde bulamasa da evrak getirdiği tarih tebliğ sayılıyor ve süre geçerse cezalı duruma düşebiliyorsunuz. Sistem bana oldukça saçma gelse de durum bu. Bu bakımdan özellikle ruhsat adresinizi güncel tutmanız gerekiyor. Ruhsatta farklı adres yazsa da değişikliği emniyete gidip en azından sistem üzerinden bildirmeniz yararınıza olur.

Daha önce konuşuldu mu bilmiyorum, ya da hatam varsa düzeltin lütfen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzer bir durum birkaç ay önce başıma gelmişti. Muhtara tebliğ edilmiş evrak (?) Muhtar da sağolsun bana ulaştırmayınca tesadüfen gördüğüm cezayı faizi ile ödemiştim. Emniyetten konu ile ilgili bilgi almak istediğimde konuyu öğrenmiş oldum. "Mernis" dedikleri sisteme göre postacı sizi adresinizde bulamasa da evrak getirdiği tarih tebliğ sayılıyor ve süre geçerse cezalı duruma düşebiliyorsunuz. Sistem bana oldukça saçma gelse de durum bu. Bu bakımdan özellikle ruhsat adresinizi güncel tutmanız gerekiyor. Ruhsatta farklı adres yazsa da değişikliği emniyete gidip en azından sistem üzerinden bildirmeniz yararınıza olur.

Daha önce konuşuldu mu bilmiyorum, ya da hatam varsa düzeltin lütfen.

Muhtarın size ulaştırma gibi bir yükümlülüğü yok.. Postacı kayıtlı adresinize gelir, adreste kimseyi bulamazsa Tebligat Kanunu gereği kapınıza (duruma göre iç veya dış) bildiri kağıdı yapıştırır ve adresinizin kayıtlı olduğu muhtarlığa evrakı bırakır. Evrakın muhtara verildiği gün size tebliğ edilmiş sayılır.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Alperen G. yazdı:

Muhtarın size ulaştırma gibi bir yükümlülüğü yok.. Postacı kayıtlı adresinize gelir, adreste kimseyi bulamazsa Tebligat Kanunu gereği kapınıza (duruma göre iç veya dış) bildiri kağıdı yapıştırır ve adresinizin kayıtlı olduğu muhtarlığa evrakı bırakır. Evrakın muhtara verildiği gün size tebliğ edilmiş sayılır.

Aynen öyle oldu. Yükümlülüğü tabiki yok, benim üzüldüğüm 3buçuk yıl o muhtarın köyünde öğretmenlik yaptım, oldukça küçük bir köy, sadece 7 öğretmen var, güya beni tanımıyormuş ve ulaşamamış. Biraz özel bir durum yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mustafa Uysal yazdı:

2 saat önce, Alperen G. yazdı:

aynen bu durumdan dolayı muhtara uğrayın dedim :) tam emin değilim ama bizlerin mahalle muhtarına uğramak gibi bir yükümlülüğü var yani arada bir muhtara gidip muhtar ne yaptın ne ettin deyip arada bir ziyaret etmek lazım ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ben de korktum bi bakayım dedim de şükür yok ceza :) Ben de şu ana kadar yediğim radar cezalarında sistemde hiç gözükmüyordu ama muhtara geliyordu tebligat. Sağolsun o  da telefonda arayıp gidip alıyordum. Ama hiçbirinde kapıma bilgi fişi brakılmadı. Benim de anlamadığım olay ceza kesiliyor ama internetten GiB den falan baktığımda neden gözükmiyor? Bunu anlamış değilim... Yıl olmuş 2017 hala adam akıllı teknolojiyi kullanamıyoruz... Sistemde tüm bilgilerim var, radara mı düştüm gönder hemen bir sms gör bak sen millet nasıl yavaş gidiyor :) sıcağı sıcağına...

Muhammed E. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2016 yilinda 6. ayda yedigim cezalari 9. Ayda e devletten gordum.. tabi 3 ay sonra muhtarda ben gormedim dedi. Yapilandirdim ve hala oduyorum[emoji23]. 4 ay once girdigim radari da hemen odedim ve hala hicbir yerde odenen cezalarda goremedim.. 10 gun once de hatali park cezasi yedim arac cekildi vs. Bu cezada henuz gib yada egm de gorunmuyor. Ptt den de bir tebligat gelmedi. Sonuc; 1.5 yilda yaklasik 2000 lira trafik cezasi yedim . Cogu radar. Hic tebligat almadim.. muhtarda bisey demiyor. Sistemde sadece faize dusen ve erken fark edilmeyen cezalarim var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.