Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ne Alırdınız?

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Yakıtı ve bakım maliyetlerini düşünmüyorum, şirket karşılıyor. 1.9 JTDm otm. yakıt tüketimlerine baktım benim için sorun değil mesela. Ama benim problemim zaman (birçoğumuz için böyle). Yani araç arıza yaptı haftasonu yada haftaiçi alayım servise ustaya götüreyim ilgileneyim gibi bir durumum kesinlikle yok. Astra da yağ soğutucusu patlattı, servise verdim sonrası için şu şu şu periodlarda gelip şu işlemleri yaptıracaksınız dediler, parasına puluna bakmadan uğraşabilecek genç bir arkadaşa durumu net bir şekilde anlatıp verdim. (Bagajda 0 GM in orjinal su haznesi ile) 

Peki anlattıklarınızı anlıyorum, belki hatırlayanlar vardır ben daha önce de çok heves etmiştim bu 159 a ama sonra mantık evliliği yapıp Focus almıştım. Şimdi ikinci kez heves edip yine vazgeçiyorum anlaşılan, kimle konuşsam aynı şey çünkü.

Peki ilandaki Mazda 6 için ne diyorsunuz? Onun sahibi hergün ofiste görüştüğüm avukat arkadaşım. Çok titiz, bilinçli ve otomobillerle çok ilgili bir arkadaştır kendisi. Bu mazda 6 yı alsam onun kadar iyi bakamam bile :) 

Mazda TR nin genel müdüründen almış bu aracı 12 bin km. de iken Türkiye de bu donanımda çok az araç varmış söylediğine göre.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Aydın Baran yazdı:

Yakıtı ve bakım maliyetlerini düşünmüyorum, şirket karşılıyor. 1.9 JTDm otm. yakıt tüketimlerine baktım benim için sorun değil mesela. Ama benim problemim zaman (birçoğumuz için böyle). Yani araç arıza yaptı haftasonu yada haftaiçi alayım servise ustaya götüreyim ilgileneyim gibi bir durumum kesinlikle yok. Astra da yağ soğutucusu patlattı, servise verdim sonrası için şu şu şu periodlarda gelip şu işlemleri yaptıracaksınız dediler, parasına puluna bakmadan uğraşabilecek genç bir arkadaşa durumu net bir şekilde anlatıp verdim. (Bagajda 0 GM in orjinal su haznesi ile) 

Peki anlattıklarınızı anlıyorum, belki hatırlayanlar vardır ben daha önce de çok heves etmiştim bu 159 a ama sonra mantık evliliği yapıp Focus almıştım. Şimdi ikinci kez heves edip yine vazgeçiyorum anlaşılan, kimle konuşsam aynı şey çünkü.

Peki ilandaki Mazda 6 için ne diyorsunuz? Onun sahibi hergün ofiste görüştüğüm avukat arkadaşım. Çok titiz, bilinçli ve otomobillerle çok ilgili bir arkadaştır kendisi. Bu mazda 6 yı alsam onun kadar iyi bakamam bile :) 

Mazda TR nin genel müdüründen almış bu aracı 12 bin km. de iken Türkiye de bu donanımda çok az araç varmış söylediğine göre.

Müsait bir zamanında izle istersen abicim çok eski bir test değil. 2. el 2 araçta. Motor açısından bir sorun yaşamazsın. Düzgün kullanılmış bir otomobil ise şanzımanda seni üzmez. Ama ön takım  aslında komple yürüyen aksam sıkıntı. Çok dikkatli Annenin yavrusunu sakındığı gibi sakınarak kullanman lazım.

Bence Mazda 6 sana daha uygun bir otomobil abicim. 2. eli ne kadar hareketli bilmiyorum. senin için önemlimi onuda bilmiyorum. His ve kalite olarak Mazda 6 sana uyar. Ama ne tip problemleri var kronik sorunları nelerdir onun hakkında en ufak bir fikrim yok. O yüzden yanlış yönlendirme yapmayayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Ogün Özemre yazdı:

Müsait bir zamanında izle istersen abicim çok eski bir test değil. 2. el 2 araçta. Motor açısından bir sorun yaşamazsın. Düzgün kullanılmış bir otomobil ise şanzımanda seni üzmez. Ama ön takım  aslında komple yürüyen aksam sıkıntı. Çok dikkatli Annenin yavrusunu sakındığı gibi sakınarak kullanman lazım.

Bence Mazda 6 sana daha uygun bir otomobil abicim. 2. eli ne kadar hareketli bilmiyorum. senin için önemlimi onuda bilmiyorum. His ve kalite olarak Mazda 6 sana uyar. Ama ne tip problemleri var kronik sorunları nelerdir onun hakkında en ufak bir fikrim yok. O yüzden yanlış yönlendirme yapmayayım.

Ogün'cüm izledim ben bunu, çok güzel bir değerlendirme olmuş. Ayrıca yabancı sitelerde 100km. testini de okudum. Motor ve şanzımana harika diyorlar, en fazla eleştiriyi plastik boru ekipmanlarının montaj ve kelepçe aksamlarından almış. Aslında alınır binilir ama uğraşmak gerek benimde ona ne gücüm ne zamanım var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Aydın Baran yazdı:

Ogün'cüm izledim ben bunu, çok güzel bir değerlendirme olmuş. Ayrıca yabancı sitelerde 100km. testini de okudum. Motor ve şanzımana harika diyorlar, en fazla eleştiriyi plastik boru ekipmanlarının montaj ve kelepçe aksamlarından almış. Aslında alınır binilir ama uğraşmak gerek benimde ona ne gücüm ne zamanım var.

Sıfır olsa yada güvendiğin bildiğin birinden olsa. Seninde özenli ve kollayarak kullanman koşulunda 159 alıbır abi. Keşke avukat arkadaşın mazda 6 değil de 159 satsaymış. 

İlandaki mazdayı inceledim. Gerçekten güzel bir araba. 2 parçası boyalı o da zaten dert değil. Mazda forumlarını inceleyip bilgi almak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Ogün Özemre yazdı:

Sıfır olsa yada güvendiğin bildiğin birinden olsa. Seninde özenli ve kollayarak kullanman koşulunda 159 alıbır abi. Keşke avukat arkadaşın mazda 6 değil de 159 satsaymış. 

İlandaki mazdayı inceledim. Gerçekten güzel bir araba. 2 parçası boyalı o da zaten dert değil. Mazda forumlarını inceleyip bilgi almak lazım.

Spor dizayn'ın kabine yansıması konforsuz ve oldukça sert bir araç denmiş 6 içinde :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mazda zaten sportifliği ile ön plana çıkan bir marka. Arkadaşında olması avantaj aslında. uzun bir test sürüşü yapabilirsin. Belki başkasına sert gelen sana  normal gelebilir. Önemli olan mekanik ve elektronik şikayetler varmı. Seni uğraştıracak olan o 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence daha standart bir araba al, bu araçlar özellikle Mazda alınır ama biraz fantezi, meraklı işi. Al bir Focus,Astra vs bin gitsin. 3 gün sonra alışıyorsun hepsi aynı geliyor, beğendiğin özellik alışınca az geliyor vs. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu alfa sevgisi boşa gitmesin güvenilir temiz bir alfa bulursanız alın derim. 159 jts kullandım focus dahil yol tutuşunu kıyaslayacak araba kullanmadım başka. Gülü seven dikenine katlanır deyip birazda temiz kullanıp iyi bakarsanız bence çok büyük sıkıntı çıkmaz. Alırkende detaylı bir kontrol bakım yaptırırsınız. Arıza işi tamamen şans arıza açmasın diye sıfır focus alıp 1 yıla yakın aks keçesiyle uğraşmış biri olarak söylüyorum bunuda. Bende bundan sonraki aracımı düşük hacimli turbo benzinli bir alfa gui. Opel astra gelirse 1.5 eb focus arasından seçmeyi düşünüyorum kısmetse

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cumartesi gidip test ettim. Motor performansı tatmin edici (JTDm) şanzıman başarılı. İç malzeme kalitesi güzel, göstege paneli sürücüye dönük ve insanı sarıyor resmen. Fakat araç çok sert, yoldaki herseyi hissediyorsun direksiyon kamyon gibi, arka koltuk diz mesafesi yok. Test ettiğim aracın kendine has bir alttakım sorunu vardı ve çok garip sesler çıkartıyordu. Fakat biraz araştırdım, hepsi için aynı şikayetler var.
Göstergeler 159 için negatife döndü şu an :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Aydın Baran yazdı:

Abi adam manuel yazmış araba otomatik bir de arka tampon şekilden şekile girmiş ama değişmemiş ve boyasız :/ Kim bilir nasıl kaza yaptı, dürüst ol neyse öyle satın artık yahu. Bu kadar mı zor ? Neden bunlara hiç denetim gelmiyor

Screen Shot 2017-09-29 at 21.02.45.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi adam manuel yazmış araba otomatik bir de arka tampon şekilden şekile girmiş ama değişmemiş ve boyasız :/ Kim bilir nasıl kaza yaptı, dürüst ol neyse öyle satın artık yahu. Bu kadar mı zor ? Neden bunlara hiç denetim gelmiyor

59ce8af1baed6_ScreenShot2017-09-29at21_02_45.thumb.png.fe7befa1a0af82ffa12209077eb98461.png

Tamponu gördüm de, plastik parça diye önemsemedim açıkçası.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.