Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otomatik Far Sensörü Montajı

Önerilen Mesajlar

6 saat önce, Muhammed E. yazdı:

Gelelim bu parçaya, sizce alınır mı bu ürün? Alıp takmalı mıyım? ;)

Kullanım alışkanlığınıza bağlı. Ben seviyorum ve kullanıyorum.

--2 dakika sonra eklendi--

Orjinali deneyin derim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kullanım alışkanlığınıza bağlı. Ben seviyorum ve kullanıyorum.
--2 dakika sonra eklendi-- Orjinali deneyin derim...

Katılıyorum Teoman abime. Orjinal bence en iyisi. Cam değişimi olmaz ise yapılabilir. [emoji106]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Teoman S. yazdı:

Orjinali deneyin derim...

orjinal yapmak için yol gösterebilir misiniz? parça temin edebilirim.

sanırım far, yağmur sensörü ve k. dikiz aynası beraber oluyor. 

hangi parçalar lazım ? montaj sonrası ecu'ya değer girmek gerekiyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bağlantı parçalarından başlayım. Yolcu tarafındaki gem modülüne Diafon DT8 kablosu alıyorsunuz. Bunları geme bağlıyorsunuz. Şemayı iletirim. Ama işin ehli biri gerek. Dikiz aynası sonradan takacağınız için c-max focus mk2 ayna uyar. Tabi şart değil. Yağmur sensörünü alıyorsunuz far sensörü onda zaten. Far anahtarını almanıza gerek yok eğer elinizden geliyorsa mevcut anahtarı bazı tırnaklarını kırarak far anahtarını kullanabilirsiniz. Başka konuda detaylı yazmıştık. Ben bulamadım belki @Yakup Çağatay bulur. Ordan okuyabilirsiniz. Tabi önemli olan cam. En son bağlantı bittikten sonra elm den açıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Ben bağlantı parçalarından başlayım. Yolcu tarafındaki gem modülüne Diafon DT8 kablosu alıyorsunuz. Bunları geme bağlıyorsunuz. Şemayı iletirim. Ama işin ehli biri gerek. Dikiz aynası sonradan takacağınız için c-max focus mk2 ayna uyar. Tabi şart değil. Yağmur sensörünü alıyorsunuz far sensörü onda zaten. Far anahtarını almanıza gerek yok eğer elinizden geliyorsa mevcut anahtarı bazı tırnaklarını kırarak far anahtarını kullanabilirsiniz. Başka konuda detaylı yazmıştık. Ben bulamadım belki @Yakup Çağatay bulur. Ordan okuyabilirsiniz. Tabi önemli olan cam. En son bağlantı bittikten sonra elm den açıyorsunuz.

Şu muydu? Böyle özensiz özensiz alakasız yerlere yazarsanız bulamayız işte :) 

https://www.focusclubtr.com/topic/7014-focus-3-elm327-ile-aktif-hale-getirilebilen-özellikler-hill-holder-eklendi/?do=findComment&comment=412086

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Sesi duydunmu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bağlantı parçalarından başlayım. Yolcu tarafındaki gem modülüne Diafon DT8 kablosu alıyorsunuz. Bunları geme bağlıyorsunuz. Şemayı iletirim. Ama işin ehli biri gerek. Dikiz aynası sonradan takacağınız için c-max focus mk2 ayna uyar. Tabi şart değil. Yağmur sensörünü alıyorsunuz far sensörü onda zaten. Far anahtarını almanıza gerek yok eğer elinizden geliyorsa mevcut anahtarı bazı tırnaklarını kırarak far anahtarını kullanabilirsiniz. Başka konuda detaylı yazmıştık. Ben bulamadım belki [mention=1]Yakup Çağatay[/mention] bulur. Ordan okuyabilirsiniz. Tabi önemli olan cam. En son bağlantı bittikten sonra elm den açıyorsunuz.

Cam değişiyor muydu abi?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Teoman S. yazdı:

Eğer aparatı bulamaz ve bişiler uyduramazsan değişir.

Cam değişimi sıkıntı. 3500₺ ye değiştirdik geçen, kaskodan da TrendX araca Titanyum camı takmazlar. O sensörlerin olduğu kısım kırılan titanyum camından elde edilir sanırım öyle değil mi? Çıkmacılarda falan ne kadardır ki? Bir yerde maliyet az diye okumuştum ama yine 500-1000 ₺ yi falan bulacak gibi orijinal parça. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sadece aynanın cama gelen kısmı bulunmuyor şimdilik diğer parçalar (sensör, sensör çerçevesi, ayna , ayna trimi) bulunabiliyor.  Sensör çerçevesi ve aynanın ayağı bulunursa cam değişimine gerek yok bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Muhammed E. yazdı:

Ya saçma gelebilir ama geçenlerde serviste Focus Titanyum'un ön cam değişimini yaptık, eski camı ne yapıyorlar ki servis acaba? Sensörleri falan alamaz mıydım acaba geri :D

Sensör değilde cama yapışılı olan parçaları alabilirsin. Zaten bulunmayan parçalar onlar. Hatta bana da alabilirsin bulursan :). Şema işinden tam emin olamadım haftaya servise gideceğim bilgi verirlerse tesisatı çekeceğim. Çok kolay tesisatı ama BCM den nereden alacağıma emin olmam lazım. Teoman bey sağ olsun gönderdi ama makyajlı kasada da aynı mı emin olmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20.08.2017 - 00:40 tarihinde, Yunus Emre Öztürk yazdı:

Sensör değilde cama yapışılı olan parçaları alabilirsin. Zaten bulunmayan parçalar onlar. Hatta bana da alabilirsin bulursan :). Şema işinden tam emin olamadım haftaya servise gideceğim bilgi verirlerse tesisatı çekeceğim. Çok kolay tesisatı ama BCM den nereden alacağıma emin olmam lazım. Teoman bey sağ olsun gönderdi ama makyajlı kasada da aynı mı emin olmak lazım.

Şu yüzden sensör de diyorum, cam fiyatını sorduğumda 2800₺ falan cam, 500₺ falan da sensörler yenilenir demişti. Demek ki eski çıkan duruyor. Keşke o zaman aklıma gelseydi. Servise uğradığımda bi sorayım bakalım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O aparat focusta calisiyor, cmax'te calismiyor. Orj oem yapmak cok kolay sadece paraya bakar, biz kararan aynasi sensoru tesisati vs yarim saatte yaptik. Kararan aynaya geri viteste devre disi kalmasi icin geri vites cekilse iyi olur. Düğmede bu arada gidiklanarak calismiyor. Orj almaniz lazim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.