Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mondeo Mk5 İçin Koltuk Kılıfı Tavsiyesi

Mustafa Nural

Önerilen Mesajlar

Mondeo MK5 yeni olduğu için kılıf bulmak zor oluyor biraz. Halâ yaygın üretim yok. Mondeo MK5 için özel kalıpla kılıf üreten iki firma bulunuyor. Reklama girmezse adreslerini vermek istiyorum.

Kendi belirlediğiniz renk ve tasarımda uygun fiyatlı kumaş kılıf için: https://www.otomakilif.com (Ben buradan aldım, kendim montaj yaptım)

Yine kendi belirlediğiniz renk ve tasarımda biraz daha pahalı deri ve süet kılıflar için: https://www.otomstore.com (Aklımda kalmadı değil, bej renginden yaptırmayı düşünüyorum, hem arabanın içini daha ferah ve zengin gösterir :) )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.05.2016 - 13:23 tarihinde, Ilker Bas yazdı:

Mustafa Bey hayırlı olsun.

Filiz Hanım'dan mı aldınız aracı? :)

3 saat önce, Volkan G. yazdı:

Mondeo MK5 yeni olduğu için kılıf bulmak zor oluyor biraz. Halâ yaygın üretim yok. Mondeo MK5 için özel kalıpla kılıf üreten iki firma bulunuyor. Reklama girmezse adreslerini vermek istiyorum.

Kendi belirlediğiniz renk ve tasarımda uygun fiyatlı kumaş kılıf için: https://www.otomakilif.com (Ben buradan aldım, kendim montaj yaptım)

Yine kendi belirlediğiniz renk ve tasarımda biraz daha pahalı deri ve süet kılıflar için: https://www.otomstore.com (Aklımda kalmadı değil, bej renginden yaptırmayı düşünüyorum, hem arabanın içini daha ferah ve zengin gösterir :) )

Hocam süet terletir mi?  Deri koltuk hiç kullanışlı değil diyenler çok. Sizin ki kaliteli mi, uyum sağladı mı?280 tl imiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Mondeo Mk5 İçin Koltuk Kılıfı Tavsiyesi olarak değiştirdi
9 saat önce, Mustafa Nural yazdı:

Evet ordan almıştım.

İlker bey'e tekrar cevap yazarsanız sevinirim. Sorunuzu ayrı konu haline getirdiğim için orada cevabınız kalmadı. Teşekkürler.

https://www.focusclubtr.com/topic/10941-mondeoya-ufak-dokunuş-türkiye/?page=9#comment-361281

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Mustafa Nural yazdı:

Hocam süet terletir mi?  Deri koltuk hiç kullanışlı değil diyenler çok. Sizin ki kaliteli mi, uyum sağladı mı?280 tl imiş.

Daha önce deri koltuklu kiralık araç kullanmıştım bir ay kadar. Yazın sıcak kışın soğuk oluyor. Gerçekten çok da kullanışlı değil bence. Süet için de çok toz tutar diyor kılıfçılar, çocuklu ailelere tavsiye etmiyorlar.

İkinci linkteki firma, parçalı deri + kumaş olarak da yapıyor. İmkan varsa değerlendirilebilir diye düşünüyorum. Olmaz ise, ilk linkteki firmanın ürünü orta kalite, korumaya yardımcı oluyor. Görsel olarak da idare eder, iyi bir montajla fena durmuyor.

Üçüncü olarak size İlker Usta'yı önereceğim. Bu işin piridir. Kalıbı kendi alıyor, üretimi ve montajı kendi yapıyor. Deri ile kesinlikle çalışmıyor. Çok güzel, toz tutmayan, kolay kirlenmeyen, oldukça kaliteli ve şık duran bir kumaş türü kullanıyor. Montajını da kitap gibi yapıyor. Orijinal kılıftan ayırt edemezsiniz. Fiyatı da oldukça uygun. Ben önceki arabama yaptırmıştım. Elinde kalıp varsa, randevu alıp bir saat içinde çok güzel bir sonuca ulaşabilirsiniz. Mondeo için geçen sene sorduğumda, elinde kalıp olmadığını söylemişti. Bu durumda, kalıp alması için arabayı bir tam gün orada bırakmak gerekiyor. Zamanınız varsa buna değeceğine emin olabilirsiniz.

İlker usta için: http://www.dosemecioglu.com.tr/

Volvo'ya yaptığı kılıf:

dsmc1.jpg

dsmc2.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Döşemecioğlunun sahibinden çok fazla ilanı var, mondeo için bulamadım. Hava yastığına uyumlu kılıf ilanları var. Ankara'da olmak lazım :( Mondeo da hava yastığı koltuk içinde mi? En kullanışlı kumaş diyorsunuz galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Koltuk kumaşları kötü olsa anlarım da, güzelim şeyleri zevksiz hale getirmeyi çözemiyorum :blink: Ayrıca alerjisi şusu busu da var.

Ek olarak Döşemecioğlu'nu da prensip tavsiye etmiyorum, zamanında ortak bir arkadaş vasıtasıyla indirim yapalım vs dendi sonra buradaki konuyla hiç ilgilenmediler daha sonra sitemizden ilgili yazıları kaldırdık ama arkadaşlar sitelerinde hala bizle anlaşmalı/referanslı gibi söz ediyor. :) Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değildir/kalmamıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En kullanışlı kılıf "kumaş kılıf" olur Mustafa Bey. Hava yastıkları koltuk içinde diye biliyorum evet.

--3 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Koltuk kumaşları kötü olsa anlarım da, güzelim şeyleri zevksiz hale getirmeyi çözemiyorum :blink: Ayrıca alerjisi şusu busu da var.

Yok hayır ,kumaşlar kötü olduğu için değil Yakup Bey. Tam tersi, çok güzeller. Ancak çocuklar malum. Bazen iyi kirletiyorlar. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Volkan G. yazdı:

En kullanışlı kılıf "kumaş kılıf" olur Mustafa Bey. Hava yastıkları koltuk içinde diye biliyorum evet.

--3 dakika sonra eklendi--

Yok hayır ,kumaşlar kötü olduğu için değil Yakup Bey. Tam tersi, çok güzeller. Ancak çocuklar malum. Bazen iyi kirletiyorlar. :) 

Olsun yahu onlar en fazla kaç ay kirletebilecekler, temizlenir sonuçta :) 

Ben evlerinde koltuk üstüne bez geçirenlere de aynı şeyi söylüyorum hiç sevmem onları da :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.