Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kaza Yaptım Parca Hakkında Yardım

Enes Tahan

Soru

Merhaba arkadaslar,

iki aylik focus maceramiza nazar degdi malesef :( kaza yaptik. Ufak bisey ama hatali bendim. Sanayide ustama goturdum tampon degisecek dedi, camurlugu duzeltir dedi, birde kirmizi ile isaretledigim yerde plastik birsey var o kirilmis. Adini soyledi ama hatirlamiorum. U seklinde dedi yekpare bir parca dedi onun takilmasi icin camurluklarin sokulmesi radyotorun inmesi lazim dedi bu konu hakkinda yardimlarinizi bekliyorum. Gercekten camurluklar sokulmeden bu parca takilamazmi? Soucta onlar sokuldugunde experde degisen olarak cikacak bunlar ilerde problem yasatacak.

cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

IMG_0345.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1
13 dakika önce, Enes Tahan yazdı:

tesekkur ederim. Olacagi varmis ne diyelim. Allah beterinden saklasin. Kaskom var ama yetkili servisler yuksek fiyat cekiyor. Sonraki senede kasko fiyati yukseliyor. Birde camurluk duzeltme yapmiyorlar sanirim direk degistiriyorlar. Birde yapilacak islem basit gibi gelmisti iyi bir ustayla hallederiz dedim.

Tesekkur ederim. Eksper de vidalardaki boyalara asinmalara vs. bakiyor diye biliyorum. Yanlisim varsa duzeltin :) . O parcanin tamamini merak ettim, bilginiz varmidir? 

Ben maalesef bilmiyorum, ama parça sistemine erişimi olan arkadaşlar belki bakıp karar verebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle geçmiş olsun radyatörü indirmemiz gereken ustanızdan uzak durun. Tampon ve çamurluk için olan tırnaklı kısım ucuz serviste değişir ancak tamponun sökülmesi gerekir . Tampon ve bağlantı ayağı değişir çamurluk düzeltilip boyanır . Cok fazla birşey görünmüyor. Sponsorumuz @ER-OL Otomotiv'den fiyat alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Enes Tahan geçmiş olsun bende aldım 1 ay sonra kaza yaptım tamponla kurtardım ben.. senin ki biraz daha zahmetli  aracın yeni kaskon yok mu  ? şayet varsa şahsuvaroglu servis tanıdık yardımcı olurlar .. dişarda yaptırıcaksan zaten cevabı verilmiş.. 

cana gelecegine mala gelsin.. sıkma canını tekrardan geçmiş olsun 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 minutes ago, Yakup Çağatay said:

Çamurluk söküldüğünde onlar niye değişen olarak gözükecek anlamadım. 

Genelde vidalariyla oynanmis camurluklar degisen muamelesi goruyor. Yanlis bir sey tabi ama piyasanin abuklugu.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

8 dakika önce, okan ali yazdı:

@Enes Tahan geçmiş olsun bende aldım 1 ay sonra kaza yaptım tamponla kurtardım ben.. senin ki biraz daha zahmetli  aracın yeni kaskon yok mu  ? şayet varsa şahsuvaroglu servis tanıdık yardımcı olurlar .. dişarda yaptırıcaksan zaten cevabı verilmiş.. 

cana gelecegine mala gelsin.. sıkma canını tekrardan geçmiş olsun 

tesekkur ederim. Olacagi varmis ne diyelim. Allah beterinden saklasin. Kaskom var ama yetkili servisler yuksek fiyat cekiyor. Sonraki senede kasko fiyati yukseliyor. Birde camurluk duzeltme yapmiyorlar sanirim direk degistiriyorlar. Birde yapilacak islem basit gibi gelmisti iyi bir ustayla hallederiz dedim.

5 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Geçmiş olsun, kasko yok muydu? Çamurluk söküldüğünde onlar niye değişen olarak gözükecek anlamadım. 

Tesekkur ederim. Eksper de vidalardaki boyalara asinmalara vs. bakiyor diye biliyorum. Yanlisim varsa duzeltin :) . O parcanin tamamini merak ettim, bilginiz varmidir? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun. Parça hakkında bi bilgim yok fakat, kazanın resimlerini saklayın. Onarım aşamasında da illaki çamurluk sökülecekse onu da fotoğraflayın. Experde değişmiş olarak değil, sökülüp takılmış olarak gözükür. Siz de bunu ispatlamış olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun.

O çamurluğun düzelmesi için çok işçilik ve bir o kadar macun vs malzeme kullanılacak,işin kötüsü sonradan orjinal vasfını yitirecek...

Bence işin ehli ustalarda çamurluğunda değişmesi, sonuçta büyük bir kaza değil ve fotoğraflarla bunu ispatlamanız mümkün...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Enes Tahan yazdı:

Merhaba arkadaslar,

iki aylik focus maceramiza nazar degdi malesef :( kaza yaptik. Ufak bisey ama hatali bendim. Sanayide ustama goturdum tampon degisecek dedi, camurlugu duzeltir dedi, birde kirmizi ile isaretledigim yerde plastik birsey var o kirilmis. Adini soyledi ama hatirlamiorum. U seklinde dedi yekpare bir parca dedi onun takilmasi icin camurluklarin sokulmesi radyotorun inmesi lazim dedi bu konu hakkinda yardimlarinizi bekliyorum. Gercekten camurluklar sokulmeden bu parca takilamazmi? Soucta onlar sokuldugunde experde degisen olarak cikacak bunlar ilerde problem yasatacak.

cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

IMG_0345.JPG

Merhaba geçmiş olsun öncelikle çamurluğun orijinalinin 290 ispanyolunun 140, uzakdoğu ürününün 100 tl fiyatı var.

Tamponun da orijinalinin 750 tl fiyatı var, eşdeğerinin de 180 tl fiyatı var.

Tampon braketinin orijinalinin 25, eşdeğerinin 15 tl fiyatı var.

Yuvarlak içine aldığınız tamponun içinde uzanan kaput açıldığında gözüken iskelet gibi bir parça ise orijinalinin 190, eşdeğerinin 90 tl fiyatı var.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Geçmiş olsun.

O çamurluğun düzelmesi için çok işçilik ve bir o kadar macun vs malzeme kullanılacak,işin kötüsü sonradan orjinal vasfını yitirecek...

Bence işin ehli ustalarda çamurluğunda değişmesi, sonuçta büyük bir kaza değil ve fotoğraflarla bunu ispatlamanız mümkün...

Ayni fikirdeyim 

camurluk daha oncede boyanmis herhalde alttan macunlar cikmis. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, ER-OL Otomotiv yazdı:

Merhaba geçmiş olsun öncelikle çamurluğun orijinalinin 290 ispanyolunun 140, uzakdoğu ürününün 100 tl fiyatı var.

Tamponun da orijinalinin 750 tl fiyatı var, eşdeğerinin de 180 tl fiyatı var.

Tampon braketinin orijinalinin 25, eşdeğerinin 15 tl fiyatı var.

Yuvarlak içine aldığınız tamponun içinde uzanan kaput açıldığında gözüken iskelet gibi bir parça ise orijinalinin 190, eşdeğerinin 90 tl fiyatı var.

Fiyat bilgisi için teşekkür ederim ER-OL otomotiv. Konuyu netleştireyim ihtiyaç halinde sizinle iletişime geçerim.

12 saat önce, BulentGulsahin yazdı:

Ayni fikirdeyim 

camurluk daha oncede boyanmis herhalde alttan macunlar cikmis. 

ilk sahibinde ufak bir sürtme olmuş ama boyama işlemini becerememişler. alırken eksperde demişti rezalet boyanmış burası diye. tavsiyem yeniden boyatın demişti bugune kımset oldu :)

8 saat önce, Saygın O. yazdı:

Geçmiş olsun. Bence hiç uğraşmayın, kasko bugünler için var. Çok basit bit hasar değil. Verin halletsinler.

teşekkür ederim. kaskoyu kullanacagım her halukarda. ama servislerin fiyat şişirmesi satarken sıkıntı çıkartıyor.iyi bir usta ve orjinal parçalar ile daha ucuza mal ederim diye düşünüyorum. tek kafama takılan şu içerdeki tampon boyunca içerden uzanan plastik kısmın nasıl takılacağı.

2 saat önce, Bekir B. yazdı:

Geçmiş olsun

teşekkür ederim.

2 saat önce, Hakan H. yazdı:

Geçmiş olsun

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.