Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.6 Scti (Ecoboost) Hakkında ?

Rıza Altıntaş

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, Özer Aksu yazdı:

Evet yetkili servis dışında pek özel servis tercih etmiyorum . Otosan haricinde forum sponsorumuz erol otomotivden alabilirsiniz . Ancak onlarında tedariği otodansan yapıyor. Yedek parça konusunda turkiyede tek yetkili kanal otosan .

İlginiz için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

EcobooST motor ödül almış bir motor aynı motoru volvo v40 t4 diye kullandı aracında. Bir yıldan beri kullanıyorum uzun yolda 6.2L ş.içi 8.0L yakıyor, çoğu 100bin tl arabaya selektör atabilirsin. Keyifli bi kullanımı var bakımlarını aksatmadan ve servis bakımlı, degerini bilenlerden alınırsa sıkıntılı olacagını düşünmem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Hasan EKİN yazdı:

Keyifli bi kullanımı var bakımlarını aksatmadan ve servis bakımlı, degerini bilenlerden alınırsa sıkıntılı olacagını düşünmem.

Düzenli bakımlar haricinde sizin özellikle dikkat ettiğiniz ya da dikkat edilmesi gerekilenler nelerdir? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese merhabalar
Arkadaş gibi bende bu 1.6 SCTİ EcoBoost Focus düşünüyorum. Öncelikle bu arabayı tercih sebebim beygir gücü ve bütçem dahilinde bu motor seçenekli Focus'un full donanımlı olması. Araştırdığım kadarıyla bu motorun üretimi durdurulmuş. 

Bursa'da bir arkadaşım hem Volvo hem de Ford'un yetkili servisini yaptığı Arkas Otomotiv'de çalışıyor. Kendisinden rica ettim ve sağolsun ordaki ustalarına sordu. Bursa'dan gelen cevap uzak dursun oldu. Yakıttan dolayıdır diye düşündüm "yedek parça sıkıntısı" cevabını aldım. Hararetle ilgili bir parçadan bahsetmişti ve sırf bu parça için 8-9 ay beklediklerini söyledi. "Pekala bu sorun düzenli bakımı yapılmış bir araçta mı meydana geldi?" sorusunu yönelttiğimde evet cevabı aldım. Bugün de Keleşler Ford'a gittim. Servis kısmında bir danışmana yine 2. el bu motorlu Focus almayı düşündüğümü söyledim. Kendisi galiba pek acemiydi ki emin konuşamadığını sezgiledim. Kendisi bu motorun çok iyi bir motor olduğunu ve yukarıda ki sürenin aksine 2-3 hafta gibi bir süreçten bahsetti yedek parça temini için. 

Açıkçası bu motorlu Focus'u almak istiyorum. Kendimi soğutmamaya çalışıyorum motora karşı. Ancak herkes gibi emeğimin karşılığı bir miktar para bağlayacağım ve üzülmek istemiyorum. En net bilgiyi bu motorun kullanıcılarından alacağımı umuyorum. Değerli bilgileriniz için teşekkürler.

Kadir bey merhaba.
Ben gecen hafta aracımı bursadan aldım. Aracı aldığım arkadaş ilk sahibi, arkas otodan almış ve garanti sürecinde bakımları hep arkas' ta yapılmış.
Arac aldığımda çok bakımsızdı. Aldığım arkadaş parasal nedenlerden dolayı son zamanlarda bakımlarını 12 bin km kadar aksatmış. Ben aldıktan sonra butun bakımlarını yaptırdım ve araç inanılmaz derecede şahlanıyor gayet iyi. Biraz yağ kaçakları var onlar yapılacak o da muhtemelen bakımsızlıktan dolayı oluşmuş. Yani bu aracın bakımlarını aksatmadan yaptırmak şart (Servisin bana söylediği). Benim aracın motoru değişmiş Arkas'ta. Satışı almadan önce değiştiğine dair belge almak için Arkasa gittik. O güne kadar orada yapılmış tüm işlemlerin servis iş emirlerini aldık. Ama sizin bahsettiğiniz gibi parça tedariği hakkında birşey söylemediler. İstanbul Şahsuvaroğlu servise gittim araç hakkında bilgi almak için oradaki ustalarla götüştüm parça tedariği ile ilgili bir sıkıntı olmadığını söylediler. Hatta aynı motor fordun c-max gibi başka modellerde de olduğundan her türlü bulunabileceğini söylediler. Bence diğer arkadaşların da dediği gibi araca gözü gibi bakmış birini bulun ve alıp keyfinize bakın derim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düzenli bakımlar haricinde sizin özellikle dikkat ettiğiniz ya da dikkat edilmesi gerekilenler nelerdir? 

Haftalık motor kaputunu kaldırıp yağını suyunu kontrolediyorsunuz okadarı yeterli. Serviste bakımlarında gerekeni yapıyorlar. Benim gözümde Servis bakımlı, yazılım görmemiş km çok olmayan, oynanmamış bulursanız kaçırmayın. Bana kalırsa volvo v40 1.6 t4 ve yeni nesil 1.5 t3e bak derim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

55 dakika önce, Rıza Altıntaş yazdı:

Kadir bey merhaba.
Ben gecen hafta aracımı bursadan aldım. Aracı aldığım arkadaş ilk sahibi, arkas otodan almış ve garanti sürecinde bakımları hep arkas' ta yapılmış.
Arac aldığımda çok bakımsızdı. Aldığım arkadaş parasal nedenlerden dolayı son zamanlarda bakımlarını 12 bin km kadar aksatmış. Ben aldıktan sonra butun bakımlarını yaptırdım ve araç inanılmaz derecede şahlanıyor gayet iyi. Biraz yağ kaçakları var onlar yapılacak o da muhtemelen bakımsızlıktan dolayı oluşmuş. Yani bu aracın bakımlarını aksatmadan yaptırmak şart (Servisin bana söylediği).

Paylaşımınız için teşekkürler. Tüm bu bakımsızlıkların ardından sizin aracınıza yaptığınız toplam bakım maliyetini de paylaşabilir misiniz?

--1 dakika sonra eklendi--
50 dakika önce, Hasan EKİN yazdı:

Haftalık motor kaputunu kaldırıp yağını suyunu kontrolediyorsunuz okadarı yeterli. Serviste bakımlarında gerekeni yapıyorlar.

Paylaşımınız için teşekkürler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kadir bey ben Ford özel serviste yaptırdım yağ yağ filtreleri bujiler ve hava filtreleri değişti sanırım benden yetkili servis fiyatı aldılar 430 lira ücret ödedim. Ama her şeyin en kalitelisini kullandım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.