Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Depoyu Tam Doldurmak Mı, Sık Sık Az Az Almak Mı?

Mustafa Karaca

Önerilen Mesajlar

Merhabalar, bugün yolda giderken LPG bitti uyarısı verip aracım benzine geçti, sonra biraz benzinli kullandım dedim bir daha alayım LPG ye bakalım ne olacak. LPG ye tekrar aldığımda bitti uyarısı vermesine rağmen yaklaşık 10 km daha LPG ile yol gittim. Ustama sorduğumda depodaki gaz basıncı düşmüştür ondan bitti gibi uyarı vermiştir dedi. Neyse benim aklıma da şu geldi, depoyu tek seferde tamamen doldurmaktansa ara ara LPG alıp doldurmak daha mı mantıklı olur? yani hem depoda "taze gaz" olmuş olur hemde basıncı yüksek olur. Doğru mu düşünüyorum yoksa yanlış mı :) 

Ayrıca benzin ya da dizelde farkı olmaz sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben sürekli full gezerim. fulledikten sonra km'yi sıfırlarım. 340-370 km arası bitiyor zaten. gider yine fullerim. sürekli istasyona gir-çık istemiyorum. 3-5 km fazla giderim diye az gaz alıp gir-çık yapmak istemem.. ayrıca her istasyonda basınç farklı olabiliyor maalesef..

Serkan erden tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun çok bir avantajı olacağını zannetmiyorum. Önemli olan depoyu tam bitirmeden yakıt alabilmek. Yakıt sisteminde olası sıkıntıları önleyebilmek için. Birde güvenilir yerlerden almak daha önemli bence. Ben mümkün oldukça çeyrek deponun altına düşürmemeye gayret gösteriyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinde böyle bir mevzu duymuştum ama lpg de ilk defa duydum.. 106 gti ve golf tsi gt si olan arkadaşlarım vardı. hep iki günde bir 3 günde bir benzin alırlardı.. ne uğraşıyosunuz olum fullesenize derdim. depo da benzin çalkalanınca köpürünce araba iyi gazlamıyor diyorlardı. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmem. onların yalancısıyım bende..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilhassa büyük depoya sahip modeller -aksine gerek olmadıkça- az miktarda yakıt ile gezdiklerinde orta ve uzun vadede belirginleşecek bir tüketim ekonomisi elde edebilirler, tabi azdan kasıt aracı silkeleyecek ya da yolda bırakacak kadar da değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Ozan Kar yazdı:

az az almanın daha hafif gezmekten başka bir avantajı yok benim bildiğim kadarıyla. Basınç zaten deponun en dolu halinde en yüksek olur. 

o zmn bu mantık  da bakarsak depoyu sürekli fullemek basıncı maksimum tutar öyle değil mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

o zmn bu mantık  da bakarsak depoyu sürekli fullemek basıncı maksimum tutar öyle değil mi

evet ancak maksimum basınçta olmasınında bir avantajı yok. belli bir basınçta olması yeterli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.