Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mercedes E Serisi Araç Dışından Park Etme Yardımcısı - 2017 İstanbul Autoshow

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Çok güzel sistem. Bizim focuslardaki'de güzelde bu tam otomatik..

Hoş ne kadar ekmek o kadar köfte olayı :) arabanın fiyatıda ona göre..

Aynı sistem sanırım bmw nın 7 serileri hatta 5 lerdede var yeni modellerinde... 

insanoglu gördükce daha iyisini istiyor sonu yok bu işlerin : )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Keşke otomatik park sırasında, istenildiği taktirde otomobili tekrardan eski konumuna veya daha müsait bir konuma doğru getirebilme seçeneği de yapılabilseydi. Bizim insanımızın bir çoğu saygısız. Birisi park ederken beklemek yerine, aracın önünden yanından geçmeye çalışıp sıkıştırıyorlar. Bütün manevra düzenini bozuyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Keşke otomatik park sırasında, istenildiği taktirde otomobili tekrardan eski konumuna veya daha müsait bir konuma doğru getirebilme seçeneği de yapılabilseydi. Bizim insanımızın bir çoğu saygısız. Birisi park ederken beklemek yerine, aracın önünden yanından geçmeye çalışıp sıkıştırıyorlar. Bütün manevra düzenini bozuyorlar.

Sistem nasıldı hatırlamaya çalışıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam; otomatik park başladıktan sonra hareketli cisim tespit edilse bile manevra düzeni değişmiyor. İnsan falan geçiyor diye yorumluyor araç ve sadece uyarı olarak kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Sistem nasıldı hatırlamaya çalışıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam; otomatik park başladıktan sonra hareketli cisim tespit edilse bile manevra düzeni değişmiyor. İnsan falan geçiyor diye yorumluyor araç ve sadece uyarı olarak kalıyor.

Tahminimce öyle. Videoda adamın anlattığına göre telefonda elini yuvarlak şekilde çevirmeye devam ettiğin sürece otomobil park işlemine devam ediyor. Tabii otomobil kendi de engel görürse ona göre duruyor yanlışım yoksa. Ama bazen park esnasında saygısız sürücüler beklemek yerine sıkıştırıyor ve park etmene müsaade etmiyor. Öyle olunca aracı eski konumuna getirip geçmelerini beklemek zorunda kalabiliyorsunuz. Maalesef bu sistemde otomobili eski konumuna tekrar geri getirme yok diye gördüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böyle saçma bir sistem olmaz. Yok Bluetooth u açacam telefona daireler çizecem. Arabayı kendim park ederim daha iyi. Kumandaya basınca kendi park edecek bende işime bakacağım ki bir anlamı olsun. Böyle bir sisteme otomatik denmezki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu an Focus'ta kullandığımız sistem yeter de artar bile.

Kapıyı açamayacağım kadar dar bir yere park edebilme imkanı sağlayan bu sistemi kullanarak aracı dışarıdan o daracık yere yerleştireceğim ve sonra yanımdaki aracın ultra hassas ve nazik şoföründen kapısını özenle açıp güzelim Mercedes'in kapısında iz bırakmadan kapalı otoparkı terk etmesini bekleyeceğim. ?

Peh!...

Araba aşağıda o şekilde yandaki arabayla dirsek temasındayken yukarda ben normal olarak nefes alamam. Bırak yemek yeyip, gezmeyi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Şu an Focus'ta kullandığımız sistem yeter de artar bile.

Kapıyı açamayacağım kadar dar bir yere park edebilme imkanı sağlayan bu sistemi kullanarak aracı dışarıdan o daracık yere yerleştireceğim ve sonra yanımdaki aracın ultra hassas ve nazik şoföründen kapısını özenle açıp güzelim Mercedes'in kapısında iz bırakmadan kapalı otoparkı terk etmesini bekleyeceğim. ?

Peh!...

Araba aşağıda o şekilde yandaki arabayla dirsek temasındayken yukarda ben normal olarak nefes alamam. Bırak yemek yeyip, gezmeyi. 

Hocam o konuda biz istanbullular muzdaribiz :)

İstanbulda böle 1 adam arabanın arasından zor gececek sekilde park ediyoruz..

dedigin gibi bide yandaki kütletme olayıda var

Otoparkın olacak geniş dişardada düzgün yere bırakıcan yoksa her an tıklanma ihtimali var araca :)

okan ali tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bnun kapıyı açamayacağınız kadar dar bir yere park edebileceğinden emin miyiz?

Focus aracın 1.2 katına kadar olan boşluklara park edebiliyordu. Bunun sınırlaması ne acep?

--15 dakika sonra eklendi--

Buldum:

Alıntı

Active Parking Assist is activated automatically when driving forwards. The system is operational at speeds of up to approximately 35 km/h. While in operation, the system independently locates and measures parking spaces on both sides of the vehicle.

Active Parking Assist will only detect parking spaces:

parallel or at right angles to the direction of travel.

that are parallel to the direction of travel and are at least 1.5 m wide

that are parallel to the direction of travel and at least 1.0 m longer than your vehicle

that are at right angles to the direction of travel and at least 1.0 m wider than your vehicle

paralelde 1.5m dikte 1m boşluk bırakıyor

--19 dakika sonra eklendi--

dedim ama bunda 1m var mı bilemedim:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Bnun kapıyı açamayacağınız kadar dar bir yere park edebileceğinden emin miyiz?

Geçenlerde reklamı vardı televizyonda. Atletik bir hanımefendi daracık bir yere park ediyor, sonra da kapıyı minicik açıp inmek için olmadık akrobatik manevralar yapıyor (ayağını başına kadar kaldırıyor falan) ve araçtan iniyordu. Ardından da dışarıdan park etme özelliği tanıtılıyor ve böyle güç durumlara düşülmeyeceği vurgusu yapılıyordu. 

Ancak bu amaçla kulanılmasa bile şu haliyle pek pratik değil. Ya araçla birlikte "joystick"li bir kumanda paneli verirsin. İnerim ve direk parkı gerçekleştiririm ya da basarım kumandaya kendi kendine park eder. Bunlar dışındaki bir sistem şu an bizim araçlarda olandan daha iyi değil bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Serkan Z. yazdı:

Ancak bu amaçla kulanılmasa bile şu haliyle pek pratik değil. Ya araçla birlikte "joystick"li bir kumanda paneli verirsin. İnerim ve direk parkı gerçekleştiririm ya da basarım kumandaya kendi kendine park eder. Bunlar dışındaki bir sistem şu an bizim araçlarda olandan daha iyi değil bence.

telefonu çıkartmanın joystick kullanmaktan ne farkı var?

Bir de bizim araçlardaki dediğiniz bizim aracın içinde olduğumuz değil mi?

Güvenlik sebebiyle sürekli sürücü müdahalesi olmadan tam otomatik park sisteminin gelmesine bence çok var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

telefonu çıkartmanın joystick kullanmaktan ne farkı var?

Bir de bizim araçlardaki dediğiniz bizim aracın içinde olduğumuz değil mi?

Joystick daha eğlenceli olur. Uzaktan kumandalı araba misali diye söyledim.

Araba kendi kendini park etmeyecekse içinde bizim olduğumuz sistem şu an yeterli.

Mercedes'teki tam kalabalık bi otoparkta kızların aklını başından almalık. O da bizim yaş grubuna uygun değil. :dede:

?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.