Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Triger Kayışı Değişimi

Ali Atıl

Önerilen Mesajlar

9 yıl muhabbetinin "courier" modeli için geçerli olduğunu söylüyor 444 3673 numaradakiler. Üstüne basa basa binek arabaların 4 yıl diyor.

Herkesten farklı tarihler gelince de insanın kafası karışıyor doğal olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Yapmayın etmeyin arkadaşlar. Verdiğiniz km ler ve araç yaşları triger için çok erken. 6 yaşında 75.000 km de götürdüğüm aracımda daha kayışın üstünde yazılar duruyordu. 

Sen ne zaman değiştir dersen ben o zaman değiştiririm ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

52 dakika önce, Alptuğ Ö. yazdı:

9 yıl muhabbetinin "courier" modeli için geçerli olduğunu söylüyor 444 3673 numaradakiler. Üstüne basa basa binek arabaların 4 yıl diyor.

Dört - beş kere yazdım. Tam tersi.

Yani 1.8 dizel Lynx motorlu küçük ticariler için 4 yıl geçerli idi bir dönem, şimdi ondan da vazgeçmiş gibiler. .

Binekler 9 yıl ve 135 km. 

Hem Ford ETIS'ten hem de Periyodik Bakım Kapsam kartlarından güncel bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Ben daha yazmayacağım. İsteyen istediğini yapsın. Belli ki korku dağları bekliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Alptuğ Ö. yazdı:

Demekki FORD çalışanları(444 3673) da tamamen bilgisiz bu konuda ve yanlış yönlendiriyorlar.

Kesinlikle...

Bana da dün 4 yıl ya da 135.000 km dediler mesela. 

Yanlış yönlendirdiklerini ve yetkililere iletmelerini söyledim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Arkadaşlar merhaba 2013 Model 85150km de b max 1.6 tdci titanium paket araç alma arefesindeyim bu aracın  almadan önce bilmem gereken bireyi varmı triger değişmemişse kaç km de ve kaç TL ye değişir ve alırken kesinlikle şurasınıda kontrol ettir dediğiniz biryeri varmı şimdiden teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
10.07.2018 - 13:23 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Kesinlikle...

Bana da dün 4 yıl ya da 135.000 km dediler mesela. 

Yanlış yönlendirdiklerini ve yetkililere iletmelerini söyledim. 

c-max lar için 4 yıl yada 135000 km ibaresi ford un sayfasında halen daha geçerli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10.07.2018 - 10:27 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Vallahi bu erken triger değiştirme meraklılarına artık ne yazacağımı bilmiyorum. Allah akıl fikir versin. Servisler sizleri çok seviyor, emin olun. 

Bende 2008 citroen c4 ümün trgeri değiştim. ilk defa orjinalini ama çıkan parça baya iyi durumdaydı. yanı belki 1 sene 15-20 bin km rahat giderdi.. işte kapalı kutu olunca insan tereddütte kalıyor. hafiften kauçukta kılcal çatlak vardı ama öyle dedikleri gibi kopma vs olcak bi durum yoktu..

dedikleri gibi fabrika en kötü senaryoya göre 10 yıl demiş ama ona rağmen sağlamdı..  değiştik orjinal diye aldıgımız 50 k gitse iyidir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu hafta ford yetkili servisten triger seti değişimi+devirdaim pompası değişimi+yağ değişimi için randevu aldım. aracım 2012 model focus, henüz 55000 km olmasına rağmen 8. yıla girdiğim için değişime karar verdim, 9. yılı bekleyip risk almak istemedim. arabamı 4-5 sene daha kullancam, bu süre içinde de değişim yapılması zaten gerekiyor. aracınızı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız ve km düşükse 7-8. yılda değiştirin bence. forumdaki bilgiler doğrultusunda triger değişimi yanında devirdaim pompası değişimini de ekledim. bunun dışında dikkat etmem gereken bir durum varsa paylaşırsanız sevinirim. 2 ay sonra muayene zamanı da geliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Mehmet Marangoz yazdı:

bunun dışında dikkat etmem gereken bir durum varsa

V kayışına da baktırabilirsiniz. Servis pahalı olursa dışarıdan da değişim yaptırabilirsiniz çok pahalı bi malzeme değil.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15.01.2019 - 16:19 tarihinde, Mehmet Akpunar yazdı:

V kayışına da baktırabilirsiniz. Servis pahalı olursa dışarıdan da değişim yaptırabilirsiniz çok pahalı bi malzeme değil.  

onuda ekledim listeye teşekkürler ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

MERHABA ARKADAŞLAR ÖNCELLİKLE ARANIZA YENİ KATILDIM PEK BİR BİLGİM YOK SAYFA HAKKINDA.

FORD FOCUS 2014 TİTANİUM YENİ KASA DİESEL ARARCIM VAR 116,000 KM DE. ARACIMIN TRİGER DEĞİŞİM VAKTİ GELDİ.

SERVİS BANA 2200 TL GİBİ FİYAT ÇEKTİ SİZCE SERVİSTE Mİ DEĞİŞTİRMEM GEREKİYOR DIŞARIDA MI TÜM BAKIMLARINI SIFIRDAN İTİBAREN SERVİSTE YAPTIRDIM. SİZİN FİKRİNİZİ ALMAK İSTİYORUM. DIŞARIDA YAPTIRSAM ORJİNAL PARÇA NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİM.

TEŞEKKÜRLER HAYIRLI GÜNLER .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Halil İbrahim Canbaz yazdı:

MERHABA ARKADAŞLAR ÖNCELLİKLE ARANIZA YENİ KATILDIM PEK BİR BİLGİM YOK SAYFA HAKKINDA.

FORD FOCUS 2014 TİTANİUM YENİ KASA DİESEL ARARCIM VAR 116,000 KM DE. ARACIMIN TRİGER DEĞİŞİM VAKTİ GELDİ.

SERVİS BANA 2200 TL GİBİ FİYAT ÇEKTİ SİZCE SERVİSTE Mİ DEĞİŞTİRMEM GEREKİYOR DIŞARIDA MI TÜM BAKIMLARINI SIFIRDAN İTİBAREN SERVİSTE YAPTIRDIM. SİZİN FİKRİNİZİ ALMAK İSTİYORUM. DIŞARIDA YAPTIRSAM ORJİNAL PARÇA NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİM.

TEŞEKKÜRLER HAYIRLI GÜNLER .

Lütfen kurallara uyarak SADECE BÜYÜK harf kullanmayın. Aksi halde mesajlarınız silinecektir. Ek olarak sayfa değil, bağımsız topluluk platformuyuz. ? Aradığınız parçaları, yedek parçacılardan temin edebilirsiniz. Forumun sponsorlarından (anasayfa ilgili bölümü mevcut) alabilirsiniz vs.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.