Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Triger Kayışı Değişimi

Ali Atıl

Önerilen Mesajlar

eklerde faturayı görebilirsiniz. tek tek yapılan işlemler yazılmış. 2000 tl ödedim. Cem Bey'in dediği gibi içimi rahatlatmak adına yaptırdım triger değişimini. Çıkan kayışlara baktığımda ise 4. yıl 49000 km. de pırıl pırıl kayışlar, en ufak bir yıpranma görünmüyor. dediğim gibi ya birşey olursa ve nasılsa satana kadar en az 1 kere değiştirmem gerekecek düşüncesiyle değiştirdim ve gördüm ki değiştirmeye gerek yokmuş ama bunu otosana nasıl kabul ettirebiliriz onu bilemiyorum. arka balata değişti ve carbon clean yapıldı ayrıca. selamlar grup arkadaşlarıma...

1.pdf

2.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yasin Tansu Dinler yazdı:

bunu otosana nasıl kabul ettirebiliriz onu bilemiyorum

Otosan'a bir şey kabul ettirmey gerek yok.

Nasıl olsa araç dört yılda garanti dışına düşüyor, yani iş kullanıcının kararına kalıyor.

Otosan 1.8 Lynx motorlarda küçük ticarilerde özellikle emniyet teşkilatında yaşadığı olumsuz deneyimi tüm motorlara tedbir olarak uyarlanmış görünüyor. 

Bu kısa değişim aralığı bence kesinlikle amacını aşan ve gereksiz bir uygulama.

Geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17.04.2017 - 09:16 tarihinde, Çağlar Kasımoğlu yazdı:

Ali Bey,

Trigeri 73.000 km'de değişmenize gerek yok, değişimi 120.000 km'de yapsanız yeterlidir. Fakat psikolojik olarak rahatlamak istiyorsanız değiştirebilirsiniz.

Triger değiştiğinde devirdaim(su pompası) değişmenizi şiddetle öneriyorum.

Triger seti 200 TL

V kayışı 20 TL

Hava filtresi 40 TL

Yağ filtresi 20 TL

Trigeri en uygun bilya-rulman satıcılarında bulabilirsiniz.

Devirdaimi ise Ford yedek parça satıcılarında.

Fakat öncelikle sponsorumuz ER-OL otomotive sormanızı tavsiye ederim.

--51 dakika sonra eklendi--

Bu değerli bilgiler için teşekkür ediyorum.

120.000 Km okuyunca rahatladım.  Benim aracım 90.000 Km.'de.

Tavşanlı'da ikamet ediyorum. Uygun bir zamanda Bursa'ya gidince ilgilenirim. Bana Bursa' da tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı? 

Levent KAYIK tarafından düzenlendi
Yanlış yere yazmışım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Merhaba,

1.6 tdci hatchback 2009 model ford focus sahibiyim. Triger seti, fren balatası ve yakıt filtresi değişmek istiyorum. Orjinal servis parçaları fiyatları ve işçilik makul gelmediği için başka markaları kullanmayı düşünüyorum. Kalite bakımından önereceğiniz ürün markası ne olur ? Bugün parça siparişi vereceğim yanıt verebilirseniz çok sevinirim./

şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Onur Ş. yazdı:

Merhaba,

1.6 tdci hatchback 2009 model ford focus sahibiyim. Triger seti, fren balatası ve yakıt filtresi değişmek istiyorum. Orjinal servis parçaları fiyatları ve işçilik makul gelmediği için başka markaları kullanmayı düşünüyorum. Kalite bakımından önereceğiniz ürün markası ne olur ? Bugün parça siparişi vereceğim yanıt verebilirseniz çok sevinirim./

şimdiden teşekkürler..

@ER-OL Otomotiv'e ulaşın onlar tüm ürünlerin fiyatını ve kalitesini aktarsın :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Onur Ş. yazdı:

Erol otomotive ulaşırız tabi ancak kullanıcı yorumu da lazım.. 

Doğrudur da cevabını almak/bulmak çok kolay olmayacaktır, bu yüzden güvendiğimiz yerlerden fikir almak da fena olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2009 model dizel Focus aracımı 93 bin de triger ve v kayışı serviste 700 tl civarı fiyatı ile Şubat Ayı gibi Değişti ben il dışındaydım aracı yeni almıştım ve babam ilgilendi. Daha sonra öğrendim ki su pompası değişmemiş servisi Aradım kontrolleri yaptık Değiştirme Gereği duymadık ama bi sıkıntı çıkarsa yardımcı oluruz demişlerdi. Daha önceki aracımın trigerini sanayide değiştirdim ve sente atlattılar kaç kere bende aynı hatayı Focus da yapmamak için serviste yaptırdım. Sonuçta triger uzun kmler ve yıllarca kullanıyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Onur Ş. yazdı:

Merhaba,

şimdiden teşekkürler..

Merhaba triger seti Ford kutunun içinden de çıkan ürün olan daycoyu öneririm.

Kdv dahil 155 tl fiyatı var. 

Fren balatası olarak orijinal motorcraftın 120 , eşdeğer olarak da kale marka ürünü tavsiye edebilirim 1 yıl değişim garantili olarak 55 tl fiyatı var. Alman malı olarak Meylenin de 75 tl fiyatı var

Yakıt filitresi olarak da orijinal ürünün içinden UFİ marka çıkar onun da 95 tl fiyatı var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erol otomotiv fk ve dayco marka iki adet üründen bahsetti.. en uyumlu ve önderebileceğiniz marka nedir diye sorduğumda dayco yu önerdi? Bu mudur sizce?

--9 dakika sonra eklendi--
13 dakika önce, ER-OL Otomotiv yazdı:

Merhaba triger seti Ford kutunun içinden de çıkan ürün olan daycoyu öneririm.

Kdv dahil 155 tl fiyatı var. 

Fren balatası olarak orijinal motorcraftın 120 , eşdeğer olarak da kale marka ürünü tavsiye edebilirim 1 yıl değişim garantili olarak 55 tl fiyatı var. Alman malı olarak Meylenin de 75 tl fiyatı var

Yakıt filitresi olarak da orijinal ürünün içinden UFİ marka çıkar onun da 95 tl fiyatı var. 

Tam aradığım şey buydu işte. Deneyimli kişilerden mantıklı öneriler.. ağzınıza sağlık ??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
Merhabalar mk 2.5 kasa aracım için dyco triger seti aldım,usta ina daha iyi hem dyco focuslarda fazla ses yapiyor diye bir sey söyledi arkadaslar bu konuda yardımcı olabilecek var mı?'' söyleyen de yetkili servis çalışanı

Sallamış. Triger kayışı ses yapmaz ayrıca.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.