Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Direksiyonun Ortasından Gelen Tıkırtı

Emre Şimşek

Soru

Bahsettiğim bölge direksiyonun ortası yani kornaya bastığımız bölge. Sorun ise kalkışta 1000 devir civarına geldiğinde sanki böyle gevşemişçesine tıkırtı geliyor. Çözümü mümkün mü yoksa komple direksiyon mu değiştirmek gerekiyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
11 minutes ago, Emre Şimşek said:

Bahsettiğim bölge direksiyonun ortası yani kornaya bastığımız bölge. Sorun ise kalkışta 1000 devir civarına geldiğinde sanki böyle gevşemişçesine tıkırtı geliyor. Çözümü mümkün mü yoksa komple direksiyon mu değiştirmek gerekiyor 

Airbagin alti ise eger acilir bakilir, orada ne oynar ne ses cikartir hicbir fikrim yok. ESP nin bir parcasi var bildigim kadariyla. Herneyse, bunu biz bilemeyiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Airbagin alti ise eger acilir bakilir, orada ne oynar ne ses cikartir hicbir fikrim yok. ESP nin bir parcasi var bildigim kadariyla. Herneyse, bunu biz bilemeyiz.

Bi çok kişi hava yastığı açılma riski olduğu için bakmaz kimse dedi. Bunu diyenler işin ehli değil sadece tahmin edenler benimde ustaya falan götürmek için hiç vaktim olmadı açıkçası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 minutes ago, Emre Şimşek said:

Bi çok kişi hava yastığı açılma riski olduğu için bakmaz kimse dedi. Bunu diyenler işin ehli değil sadece tahmin edenler benimde ustaya falan götürmek için hiç vaktim olmadı açıkçası

Usta değil! Servise gidin. Serviste söktürüp taktırırsanız sorun olmaz. İşin ehli insanlardan uzak durun bu konularda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı yerde benimde direksiyon dönerken 10 derecelerin altında çıt çıt diye ses geliyor..neymiş soğuktanmış, güzelde daha önce yoktu.. şimdi doğrudur soğukta yapıyor sıcakta kesiyor ama 1-2 sene sonra komple arızalanmayacağı belli değil.. şeritli makara varmış içerde o yapıyormuş. muhtemelen otomatik park için bir parça..

direksiyon ses yapıyor diye de başlık var. aynı mesajımı daha önce br başka başlığa daha yazdım. demek ki bu focus direksiyonlarında da birşeyler var. anlaşıldı.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

aynı yerde benimde direksiyon dönerken 10 derecelerin altında çıt çıt diye ses geliyor..neymiş soğuktanmış, güzelde daha önce yoktu.. şimdi doğrudur soğukta yapıyor sıcakta kesiyor ama 1-2 sene sonra komple arızalanmayacağı belli değil.. şeritli makara varmış içerde o yapıyormuş. muhtemelen otomatik park için bir parça..

direksiyon ses yapıyor diye de başlık var. aynı mesajımı daha önce br başka başlığa daha yazdım. demek ki bu focus direksiyonlarında da birşeyler var. anlaşıldı.

Acaba kornayı sert kullanmakla bir ilgisi olabilir mi ? Bir zamanlar gerginlikten resmen yumrukluyordum :) sonrasında sesi farkettim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Acaba kornayı sert kullanmakla bir ilgisi olabilir mi ? Bir zamanlar gerginlikten resmen yumrukluyordum :) sonrasında sesi farkettim 

:) korna gerçekten sert ama ben korna çalarken en alttaki iki koldan birinin üzerine bastırıyorum. ortaya değil.

direksiyon.jpg

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

:) korna gerçekten sert ama ben korna çalarken en alttaki iki koldan birinin üzerine bastırıyorum. ortaya değil.

direksiyon.jpg

Ben direk yumruklama şeklinde kullandım :) sonra bu durumla karşılaştım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sanırım  doğru  yere yazıyorum  daha demin kasisten 15-20 ile geçerken tak diye ses geldi hızlı giderken çukura teker  düşer ya o şekilde bi vuruntu oldu direksiyonun ortasıda hafif titriyor sol tarafa çekiyor hafifte her zaman geçtiğim kasis bu sesin gelme sebebi nedir  acaba ?

ismail orçan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.