Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Programlama Sonrası Başlayan Sorunlar

Mustafa Karaca

Soru

Merhabalar, aracımda immobilizer hatası global açılma sorunu ve kumanda pili değiştirin uyarısı vardı bunların çözümünü çok şükür bulduk ve aracın beyni tekrar programlandı. Bu programlama sonrası aracımda

1.Soğuk motorda silkenelenme (ekleme: gaza yüklenince araba gaz yemiyor gitmiyor gibi oluyor özellikle kalkış anında 1.ve 2. viteste)

2.Çekiş düşüklüğü

3.Gaz pedalına yüklendiğimde aracım lpgden benzine geçiyor, gaz pedalını bırakınca ve yumuşak kullanınca tekrar lpg ye geçiyor.

bu üç sorun başladı.

Bende lpg den kaynaklandığını düşünerek ayarlatmak için götürdüm aracımı. Usta ayarladı ama senin aracının voltajını düşürmüşler dedi. Bilgisayardan bir kaç değer gösterdi. senin aracının voltajı 0,8 v normalde 3,6 v olması lazım aracın hiç çekmiyor dedi.

Gerçekten de öyle aracımın çekişi programlamadan sonra düştü eski ivmelenmesi yoktu.

Servise götürdüm ve programlanmadan sonra bu sorunlar başladı dedim. voltaj düşüklüğünden bahsettim, programlama ile çekiş düşüklüğü olmaz dediler motor voltajı düşük diye daha önce bir şey duymadık dediler. çekişin ise normal olduğunu söylediler.  herhangi bir arıza kodu yok aracınıza dediler ve ordan ayrıldık. sonrasında buji ve buji kablosunu değiştirdim yine aynı. çekiş düşüklüğü ve soğuk motorda silkelenme devam ediyor.

Bu sorunlar programlanma ile alakalı olabilir mi? yoksa tesadüf denk mi gelmiştir? Daha önceden bu şekilde sorun yaşayan oldu mu?

Mustafa Karaca tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Özer Aksu yazdı:

LPG'ci baya sallamış. Sorununuz benzinde de aynı şekilde mi? LPG de ise sorun LPG ayarını tekrar yaptırmanız gerekir . Benzinde ise problem bir çok sebebi olabilir .

Sorun benzindeyken oluyor. LPG de çekişi daha iyi hatta 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Hava filtreniz MAF ve MAP sensörlerine baktırın. Araç düzgün hava yakıt karışımını ayarlayamıyor gibi görünüyor.

sadece motor soğukken gaz yemiyor gibi yapıyor sonrasında ise normale dönüyor. hava filitresini kontrol etmiştim temizdi. ama MAF ve MAP sensörlerine baktırmadım. Benim kafamı karıştıran gerçekten aracın çekişinin düşmesi yazılımla mı alakalı yoksa tesadüf eseri mi oldu bunlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Muhammet Gür yazdı:

soğuk motorda silkeleme ve çekiş düşüklüğü benimde başıma geldi. boğaz kelebeği temizlenip kalibrasyon yapıldıktan sonra düzeldi. 

sizde de bendeki gibi mi oluyordu, motor ısındıktan sonra silkelenme geçiyor muydu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet ısındıktan sonra hiç bir sorun kalmıyordu. Gün içinde araç 3 4 saat çalışmadan durup tekrar çalıştırdığımda yine silkeleme yapıyordu. Fakat benimki sadece giderken değil boşta da gaza bas çek yaptığımda gaz yemiyordu nazlanarak artıyordu devir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26 dakika önce, Muhammet Gür yazdı:

evet ısındıktan sonra hiç bir sorun kalmıyordu. Gün içinde araç 3 4 saat çalışmadan durup tekrar çalıştırdığımda yine silkeleme yapıyordu. Fakat benimki sadece giderken değil boşta da gaza bas çek yaptığımda gaz yemiyordu nazlanarak artıyordu devir

boşta gaz vermeyi hiç denemedim :) bende sabah işe gidip arabayı bırakıyorum öğlen yemek yemeye gitmek için çalıştırdığımda aynı silkelemeyi yapıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12.04.2017 - 21:51 tarihinde, Muhammet Gür yazdı:

soğuk motorda silkeleme ve çekiş düşüklüğü benimde başıma geldi. boğaz kelebeği temizlenip kalibrasyon yapıldıktan sonra düzeldi. 

12.04.2017 - 21:43 tarihinde, Özer Aksu yazdı:

Hava filtreniz MAF ve MAP sensörlerine baktırın. Araç düzgün hava yakıt karışımını ayarlayamıyor gibi görünüyor.

Buji, buji kablosu, bobin değişti boğaz kelebeği ve  ma sensörü temizlendi. Sonuç yine aynı malesef 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.