Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2012 Honda Civic Test & Yorumlarım

Önerilen Mesajlar

Sürüşümüz bitti :P Arkadaşımıza teşekkür ettik. Servis bölümümüzdeki kankamızlla Millet 30 dk K20 motor indiriyo sen daha honda cty ye kilitli bijon takamıyosun diye makaramızı yaptıktan sonra. Hondaya olan sevgim 1 puan daha eksilmiş bir şekilde Nişanlımla mobilya bakmaya gittik :D

Peki şimdide mobilya markaları için test drive notlarını alalım Ogüncüm:)

Crash testler,açma kapama testleri olarak değerlendirelim..

fiyat/kazık oranı hangisinde en iyi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Herkeze iyi geceler arkadaşlar :yeah:

Pazar günü orta seviye bir parkurda test sürüşünü gerçekleştirdim Yeni civicin. Zaman darlığı ve nişanlımın baskılarından dolayı fotoğrafla falan çekmedim çekemedim :zha:

Aracı genel olarak beğendimmi diye sorarsanız. O araç benim içime sinmez.

İlk başta aracın etrafında dolaştım tasarımına sanırım alıştım :zha: Gözüme hoş bile gözüktü o an. Eski tasarım gözüme daha hoş gelsede bu tasarımda onda 1 puan geride

10/6

İçine oturduğumuzda öyle kasvetli bir iç mekan karşılamıyor bizi. İçi ferah kullanılan malzemelerin kalitesini az çok biliyorsunuz. Eski civicten malzeme kalitesi olarak 1 puan geride. Ama şunu söyleyebilirim bir BMW tutkunu olarak sürücü odaklı torpido tasarımı arabanın içinde geçirdiğim 5-6 dk dan sonra gözüme çok güzel gelmeye başladı. Koltukları orta sertlikte ve rahat yan destekleri pek iyi değil ama sonuçta bu araçla time trialda rekor kırmaya çalışmayacağız :zha:

Gösterge panelini hiç sevmedim eskisinide sevmiyordum zaten. ama daha bi dijitalleşmiş benim hoşuma gitmedi ama teknolojik donanım severlerin hoşuna gidecektir.

Aracın içini Focus1 le bile kıyaslasak Civicin çok ekmek yemesi gerekiyor.

10/7

Motor eski araçla aynı sadece yazılım farkı var. Yazılım fayda yerine zarar getirmiş max tork 100 rpm daha geç :)

Honda ruhu varmı ? Yok Eskisindede yoktu zaten :D Performans olarak 2 si arasında bir fark hissetmedim :D göğsümde hissettiğim basınç 2 versiyondada aynı :D Ama F2 ti-vct yi geçerim yinede o civicle :D Yakuba inat :D

Motorun devirlenme isteği güzel. Alt devirler ölü kasanın ağırlığı altında eziliyor. Hızlanması akıcı ve konforlu.

10-6

Aracın sürüşü genel olarak güzel. Tabii ki bir focus değil. Ama yola iyi basıyor. Ve yolda oturaklı gidiyor. Rüzgar sesini F2 kadar alıyor Yüksek hızlara çıktım yolda ses seviyesi F2 ile aynıydı :)

Direksiyon tepkileri genel olarak iyi ama çok sert hareketlere cevap veremiyor. önden kaymaya meyilli. Sakat.. Fazla keskin hareketler yapmamak lazım. Ama yumuşak hareketlerle kafanın kontolünü kaybetmemeyi başarırsanız keyifli virajlar alabilirsiniz. Eski kasasından 2 puan daha iyi bir yol tutuşa sahip.

10/8

Sonuç olarak etiketindeki fiyatı bu sınıftaki tüm araçlar gibi oda haketmiyor. Ama açıkça şunu söyleyebilirim ki F3 benzinli trend alacağıma Honda civic alırım. Fakat bu araç kesinlikle Focusla karşılaştırılacak bir araç değil. Bu araç bana göre Honda civic değil honda citynin buçuklu sınıf atlamış bir versiyonu

Bu arada verdiğim 10 üzerinden olan puanlar Şu an kullandığım F2 nin değerini 10 olarak tanımlayıp verdiğim puanlardır :) Bırakın F3 ü yeni civic F2 ye bile rakip olamaz.

Sürüşümüz bitti :) Arkadaşımıza teşekkür ettik. Servis bölümümüzdeki kankamızlla Millet 30 dk K20 motor indiriyo sen daha honda cty ye kilitli bijon takamıyosun diye makaramızı yaptıktan sonra. Hondaya olan sevgim 1 puan daha eksilmiş bir şekilde Nişanlımla mobilya bakmaya gittik :D

Yakupta 2012 civic hakkındaki olumlu / olumsuz düşüncelerini konuya ekleyecektir :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.