Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sizce 2018 Fiesta St Ne Kadara Alınır?

Cem G.

Soru

Bugün Yeni Golf'ü test ettikten sonra aklıma düşen sorudur arkadaşlar. Yüzü eskimiş arabaya makyajla eklediği LED farı da ikiye bölüp yarısını opsiyon yapan VW'ye çok rahat 120 130'lar ödenebiliyorken, sizce bu makinanın ederi ne olmalıdır?

01-2018-ford-fiesta-st-geneva-1.jpg

big_thumb_a6f79929cb3b9ce98d57342bc33baf8a.jpg

big_thumb_de56641612022bccc872f09fed98e0a1.jpg

Cem G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu sayfada benim güncel Fiesta için yorumum mevcut :) 2016 ortası fiyat düşüncem 80 bin tl civarıydı.

https://www.focusclubtr.com/topic/799-2012-ford-fiesta-st-avrupa/?page=11

Bunu güncellersek, 100-105 bin TL arasında olmalıdır (Şuanki Fiesta ST donanım seviyesiyle) :) Döviz 4.00 lirayı çok geçerse fiyat da değişir ayrı mesele. Cam tavan şu bu daha lüks gelirse hadi etsin 115 bin TL.

Şuan, 33 bin Euro fiyat çekiyorlar, ki çıktığı günden beri yüksek yüksek diyoruz fakat sonuç değişmedi ve tabii ki satılmadı tüm gelen arabalar yatıyor :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
34 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu sayfada benim güncel Fiesta için yorumum mevcut :) 2016 ortası fiyat düşüncem 80 bin tl civarıydı.

https://www.focusclubtr.com/topic/799-2012-ford-fiesta-st-avrupa/?page=11

Bunu güncellersek, 100-105 bin TL arasında olmalıdır (Şuanki Fiesta ST donanım seviyesiyle) :) Döviz 4.00 lirayı çok geçerse fiyat da değişir ayrı mesele. Cam tavan şu bu daha lüks gelirse hadi etsin 115 bin TL.

Şuan, 33 bin Euro fiyat çekiyorlar, ki çıktığı günden beri yüksek yüksek diyoruz fakat sonuç değişmedi ve tabii ki satılmadı tüm gelen arabalar yatıyor :D 

100 bine gerçekten alırım, 110'a kadar arkama bakmam. Hadi eskisi sadece motordan ibaretti diyelim. Bu araç yaşam alanı olarak da güzel şeyler vadedecek bize. Ses ve dinamikler konusunda uğraşmış olmaları, yeni teknoloji, yeni bir motor ne bileyim hepsi çok çekici geliyor. Bugün altımda 110 bin liralık küçük sayılabilecek sıfır bir araç ve hiç heyecan duymadım. ST-Line'a tav olmuşken kafam yine karıştı. ST eğer alabileceğim bir fiyatla gelirse ST-Line aldıktan sonra, üzülürüm.

33 bin euro bize 130.000 tl olarak yansıyor. Yani bu kesatlıkta harbiden alıcı olarak gitsek bu aracı 130'a mı alıyoruz şu an? Kulağa gerçekçi gelmiyor. ST-Line titaniumdan pahalı olarak 90'ı görecek st-line x paketi bizde muhtemelen olmayacağından ortaya karışık dolu bir paket alacağız. Cam tavan vs. 95 gelirken 110 ST olursa gerçekten üzülürüm. Keşke tahmin etmenin bir yolu olsa şu an. Rakiplerinde durumlar nasıl acaba 2017 modeller için @Yakup Çağatay

Cem G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben şahsen geri adım atacaklarını sanmıyorum Fiesta ST Avrupa'da aynı fiyattan satışa çıkarsa ve benzer donanımla gelirse fiyat yine 33 bin euro olur. 

Benim yazdıklarım, bence olması gereken fiyat üstü F/O öpücükleri :D Kabul edilir veya edilmez.

Fiyat 33 bin euro o kesin ama kur olarak ayar çekebilirler çünkü eldeki araçlar 2016 model birazcık daha ucuza gelir :yeah: Sormak lazım net fiyatı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Cem G. yazdı:

Cupra harbiden ucuz, yeni İbiza Cuprada durum ne olacak acaba, başka hothatch mi baksak :(

Bilemiyorum :) Şahsen tercihlerim arasında olan bir marka değil Seat, ben almazdım. Boş polo GTI alırım yerine öyle söyleyeyim. (o da satılmıyor)

Fiesta ST'nin de kasko değeri 2016 model de 97.116,00 ₺ ben o arabaya 100'den fazla para vermezdim, alacak olsam.

133 bin TL rüyalarda buluşalım modunda şuan.

208 GTI hala satılıyorsa bu olabilir :yeah:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Doğru, satmak da sıkıntı zaten. Artık bayiiye %80'ine falan veririz sanırım :D Ya galiba bendeki manyaklık hiçbirini ST ile bir tutamıyorum. 208 yine iyi aralarından ama şeklen bana hitap etmiyor. Seat konusunda da senle aynı fikirdeyim. Polo GTI da almam zaten, herhalde bu işin sonu vazgeçmek. 130'u ben de vermem kesinlikle. 100'ü iyi diyorsun da normal full Fiesta o fiyata gelecek neredeyse. Herhalde sonbahara kadar ondan da haber alırız bir şekilde. Yoksa 1.0 140 beygir beni üzmez sanırım, 1.0 TSI bindikten sonra 1 litrenin sultanı en azından :):)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha satılacak mı onu bile bilmiyoruz :D Dediğim gibi bence olması gereken 100-105 hadi dolusu maksimum 115 olsun abartıyorum. Üstü etmez, kabul edilemez. 

Normal Fiestanın en dolusu ile ST'nin normali arasında fiyat farkı olmamalı zaten. :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

33.000 euro halen, ancak bir bayii fiyatlar için çalışabileceklerini söyledi, şu an uzaktan söylediği kur değeri ile birlikte mevcut değerin altında yani 120.000 ler seviyesine geliyor şu an araç. Bu umut verici bir gelişme olabilir belki gelecek nesil ST için, normal Fiestalarda ve yeni gelen diğer araçlarda Otosan fiyatların yükselmesi konusunda daha bir tedbirli geldi bana, sizleri bilmiyorum. Bakarsın 110 lar seviyesine çekeriz. :o 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İşte dün dediğim gibi durumları. Bu arabalar geldiğinde (Kasım) Euro 3.50 civarındaydı, 116 bin lira ediyor.

Ötv zammından sonra bu fiyat oldu tabi ondan önce fiyat 28-29 bin euro civarındaydı bu da 100 bin TL demek, bkz kasko değeri doğruluyor. :)  Ama o vakit de bizce pahalıydı ederi 80 civarıydı (yukardaki linkte detayı mevcut)

Şimdi yenisinin ederinin 100-105 olacağını düşünüyorum (Euro 4 ile kalırsa) ama bakın bu eder konusu Ford Otosan'da çalışmıyor :) O yüzden 33 bin euro'dan devam edebilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

İşte dün dediğim gibi durumları. Bu arabalar geldiğinde (Kasım) Euro 3.50 civarındaydı, 116 bin lira ediyor.

Ötv zammından sonra bu fiyat oldu tabi ondan önce fiyat 28-29 bin euro civarındaydı bu da 100 bin TL demek, bkz kasko değeri doğruluyor. :)  Ama o vakit de bizce pahalıydı ederi 80 civarıydı (yukardaki linkte detayı mevcut)

Şimdi yenisinin ederinin 100-105 olacağını düşünüyorum (Euro 4 ile kalırsa) ama bakın bu eder konusu Ford Otosan'da çalışmıyor :) O yüzden 33 bin euro'dan devam edebilirler.

Ben ederinin Normal Fiesta ve diğer araçlarla kıyaslanarak belirlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Mesela Normal Fiestalar dolusu 85 den aşağı olmayacak gibi, bu artık az çok biliniyor. ÖTV artışını da görmek lazım. Hala eski fiyatlara göre düşünmemeliyiz. İşte ebat olarak küçücük bir Golf comfort paket 1.0 motor ki ecoboost 1.0 ın yanından geçemiyor DSG ile 100.000 TL. Şimdi sizce Fiesta ST 100.000 ediyorsa bu iki araba bir mi? Mümkün değil. Böyle bakarsak bu araba 110 küsürlere halen alınabilir bir seviyede. Döviz kurundan umutlu değilim ancak belki yıl başına doğru toparlar biraz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
55 dakika önce, Cem G. yazdı:

Ben ederinin Normal Fiesta ve diğer araçlarla kıyaslanarak belirlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Mesela Normal Fiestalar dolusu 85 den aşağı olmayacak gibi, bu artık az çok biliniyor. ÖTV artışını da görmek lazım. Hala eski fiyatlara göre düşünmemeliyiz. İşte ebat olarak küçücük bir Golf comfort paket 1.0 motor ki ecoboost 1.0 ın yanından geçemiyor DSG ile 100.000 TL. Şimdi sizce Fiesta ST 100.000 ediyorsa bu iki araba bir mi? Mümkün değil. Böyle bakarsak bu araba 110 küsürlere halen alınabilir bir seviyede. Döviz kurundan umutlu değilim ancak belki yıl başına doğru toparlar biraz.

Yazdıklarım ise tamamen objektif ve istatiksel bir sonuç. 

ÖTV'yi düşük düşünmek ve eski fiyat ile kıyaslama nerede var anlamadım ama benim için bu başlığın soruları yanıtlanmıştır :) Şahsen tartışmaya kapalı bir sonucu var.

Diğer arkadaşların yorumlarına bakalım :yeah: 

Golf 1.0 tsi ile Fiesta ST kıyaslanıyorsa eğer burada bir kararsızlık mevcuttur aksi halde bu araçlar kıyaslanamaz.

Bekarken ST, evliylen Golf alır geçerim sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
45 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yazdıklarım ise tamamen objektif ve istatiksel bir sonuç. 

ÖTV'yi düşük düşünmek ve eski fiyat ile kıyaslama nerede var anlamadım ama benim için bu başlığın soruları yanıtlanmıştır :) Şahsen tartışmaya kapalı bir sonucu var.

Diğer arkadaşların yorumlarına bakalım :yeah: 

Golf 1.0 tsi ile Fiesta ST kıyaslanıyorsa eğer burada bir kararsızlık mevcuttur aksi halde bu araçlar kıyaslanamaz.

Bekarken ST, evliylen Golf alır geçerim sanırım.

Başlığa göz attım, bakmadım değil. 100.000 tl ederi var bana gerçekçi gelmedi bu piyasa şartları için. Ederinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Ha piyasanın hiç biri etmiyor o parayı ona girersek çıkamayız içinden. Golf konusunda da katılmıyorum. Kıyaslamanın tek sebebi fiyatları aynı olması. Bir insan pekala Golf alacağı paraya benzer ebatlarda Fiesta ST düşünebilir. İlle hothatch olmalı değil. Hem arkadaki kocaman şaft tüneli ve arka koltuğa doğru çıkıntılı kol dayama hangi aileyi sığdırıyor yeni şaft tüneli neredeyse olmayan Fiestanın sığdıramadığı? Daha dün girdim içine. Bir tek bagajı büyüktür biraz ancak arka yaşam alanı iyi değil. Ön bölme de geniş değil. Çift bölmeli tavanı yok ferah hiç değil. ST de 5 kapılı bir araç sonuçta bekarlıkla bu açıdan bir alakası olmadığını düşünüyorum, evli de olsam çocuklu da olsam sığarım ben o arabaya. Öznel bir başlık tabii ki bir bakıma, duyalım bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.