Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Titanium Mu Focus 3.5 Trend-x Mi (dizel Seçenek için)

Yusuf S

Önerilen Mesajlar

Herkese Hayırlı Akşamlar.

2001 Focus 1.6 Ghia'mı sattım Rabbim kısmet ederse bu ay yüksek model focus almak istiyorum.

Öncelikle aklıma takılan birkaç konu var yardımcı olacak arkadaşlarıma ve büyüklerime şimdiden çok teşekkür ederim.

2012-2014 1.6 Tdci 115 Ps Titanium paket ile 2015 (MCA) 1.6 Tdci 95 Trend-X Ps arasında kaldık (İkiside Sedan Kasa).

65.000 - 67.000 Nakit var ve kredi çekmeyeceğim. 

Arasında takıldığım özellikler kısaca şöyle;

2012-2014 Titanium özellikleri

+ 115 Ps 270 Nm Tork.

+ Otomatik kararan dikiz aynası

+ Ön ve arka kol dayama 

+ Digital klima

+ Otomatik park ve sesli komut pek kullanacağımı düşünmüyorum olmasa da olur

+ Psikolojik mi bilmiyorum ama Titaniuma biniyorum arzusu.

2015 Trend - X

+ Makyajla gelen ön ve arka dış tasarımı

+ Yenilenen ön göğüs paneli

+ 3 kol ofsetli direksiyonu

+ Çok fazla fark olmasa da kadranların ve kadrandaki yazıların şekli

+ Yapılan makyajla beraber biraz daha konforlu ve ses yalıtımının artırılması.

+ Psikolojik olarak araç 1.5-2 yaşında olması.

Son olarak ilk defa Tdci Focusa bineceğim Ankara'da ikamet ediyorum sizce 115 Ps 270 Nm eski kasa 95 Ps 230 Nm tork yeni kasa arasında çok fazla fark olur mu ? Almaya değer mi ? Aklıma takılan detayları kısaca özetledim. Yukarıda belirttiğim fiyat çevresinde hangisini almak mantıklı olur lütfen görüşlerinizi paylaşırmısınız. Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum.

DSC_7930.jpg

DSC_7931.jpg

DSC_7937(1).jpg

Yusuf S tarafından düzenlendi
Eksik bilgi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Fiyat araştırması yapmadım ama Style MCA oluyorsa onu alın :) Buradaki motor faktörü de önemli malum :yeah: 

Onlarıda araştırdım 70.000 Tl altında malesef bulamadım. birazcık kredi çekme imkanım olsa direk 1.5 Tdci alırdım. Bütçe kısıtlı olunca mecburen bu ikisi arasında kaldım.

--2 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Serkan Z. yazdı:

Yeni kasa sadece yalıtımıyla bile açık ara tercih sebebi bence. Ama trend x ve 95 ps  değil de biraz krediyle bütçeyi 80 bine çıkarabilirseniz az km'li bir style 1.5 pws alıp keyfini sürün derim. 

En mantıklısını söylediniz ama malesef son bütçem 67.000 Tl. Yeni kasaları çok hoşuma gidiyor ama tek korkum vereceğimiz  ücretin karşılığını sunabilen motora sahip mi

--9 dakika sonra eklendi--

Ayrıca Trend - X araştırması yaparken Yakup abinin eski kasa ile yeni kasa trend - x videosunu izledim. O videodaki ses yalıtımı ve konforundan söz etmesi biraz daha makyajlı kasayı tercih etme sebebim oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yusuf S yazdı:

Onlarıda araştırdım 70.000 Tl altında malesef bulamadım. birazcık kredi çekme imkanım olsa direk 1.5 Tdci alırdım. Bütçe kısıtlı olunca mecburen bu ikisi arasında kaldım.

--2 dakika sonra eklendi--

En mantıklısını söylediniz ama malesef son bütçem 67.000 Tl. Yeni kasaları çok hoşuma gidiyor ama tek korkum vereceğimiz  ücretin karşılığını sunabilen motora sahip mi

Bütçeyi yükseltmek mümkün değilse yeni kasa tercih ederdim ben yine de. Daha modern ve spor direksiyon, yeni ön panjur ve daha şık stop grubu oldukça iyi bence. Böyle dolu baslangıç donanımı da başka markalarda pek yok.  Direksiyon deri kaplı, arka camlar renkli vs. Devirli kullanılırsa 95 ps de beklentileri karşılar. Sonuçta torku fena değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serkan Z. yazdı:

Bütçeyi yükseltmek mümkün değilse yeni kasa tercih ederdim ben yine de. Daha modern ve spor direksiyon, yeni ön panjur ve daha şık stop grubu oldukça iyi bence. Böyle dolu baslangıç donanımı da başka markalarda pek yok.  Direksiyon deri kaplı, arka camlar renkli vs. Devirli kullanılırsa 95 ps de beklentileri karşılar. Sonuçta torku fena değil. 

Ya zaten yeni Focus'un makyajlı hali hem iç dizayn hemde dış dizayn çok hoşuma gidiyor. Donanım olarak da yeterli. En büyük çelişki 95 Ps Saray - Pursaklar arasında ki gibi uzun ve dik rampalarda 4 kişi çekişten düşermi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bence Yakup tartışmaya son noktayı koymuş. Araç ilanda yazdığı gibiyse olay bitmiştir. ?

Serkan Z. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serkan Z. yazdı:

Bence Yakup tartışmaya son noktayı koymuş. Araç ilanda yazdığı gibiyse olay bitmiştir. ?

Aynen bende şuan o ilanı inceliyorum ama rengi beyaz olsa kaçırılmayacak araç.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2015-dizel-style-paket-115-ps-410546211/detay

Buda fena sayılmaz aslında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Yusuf S yazdı:

Ya zaten yeni Focus'un makyajlı hali hem iç dizayn hemde dış dizayn çok hoşuma gidiyor. Donanım olarak da yeterli. En büyük çelişki 95 Ps Saray - Pursaklar arasında ki gibi uzun ve dik rampalarda 4 kişi çekişten düşermi

Araç beyaz zaten. Üstteki linkte bulunan araç veya muadili olmazsa bile 95 ps dizel rampada eski aracınızdan zaten çok daha performanslı olacaktır merak etmeyin. Fırtına gibi çıkar rampaları. 

Serkan Z. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serkan Z. yazdı:

Araç beyaz zaten. Üstteki linkte bulunan araç veya muadili olmazsa bile 95 ps dizel rampada eski aracınızdan zaten çok daha performanslı olacaktır merak etmeyin. Fırtına gibi çıkar rampaları. 

En iyisi birkaç gün bekleyip diğer üyelerinde yorumlarıyla beraber karar vermek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bencede en azindan style makyajli alinabilir.. o kadar veren bi 5 - 10 daha  verir :)

Alirken bende trend x mi titanium mu derken. Aldiktan sonra fark ettim daglar kadar fark var.. titanium aldim

Arada 15 k fark vardi ama deger.. tabiki butce yoksa yok oda ayri ama en azinda  steylaya zorla.. 

okan ali tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, okan ali yazdı:

Bencede en azindan style makyajli alinabilir.. o kadar veren bi 5 - 10 daha  verir :)

Alirken bende trend x mi titanium mu derken. Aldiktan sonra fark ettim daglar kadar fark var.. titanium aldim

Arada 15 k fark vardi ama deger.. tabiki butce yoksa yok oda ayri ama en azinda  steylaya zorla.. 

Çok mantıklı yorumlar yapıyorsunuz çok yardımcı oluyorsunuz herkese ayrı ayrı teşekkür ederim fakat 67.000 Tl en üst limitim keşke üzerine birazcık daha koyabilsem hiç düşünmem 1.5 Tdci alırım ama şuan en uygun olanı focus 3 titanium ve focus 3.5 trend - x. Aklıma takılanları yukarıda belirttim bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus 3 tdci 115 hp style kullanan biri olarak, şu an arabayı değişdirsem kesinlikle 1.5 tdci 120 hp ps focus alırım donanım fark etmez, kullanırken 115 hp bile yeri geldiğinde biraz daha güçlü olsa dedirtiyor onun için 95 hp trend x kesinlikle almam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.