Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

P'den D'ye Geçerken Alttan Gelen Titreşim

Murat Karan

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Çok değil ama bu şekilde mi aracı park ediyorsunuz?

- Araç durur (ayak frende)

- Vites N konumuna alınır.

- El freni çekilir. (ayak frenden çekilir)

- Şimdi vites P konumuna alınır.

- Kontak kapatılır vs vs.

Böyle yaparsanız sabah P'den diğer viteslere geçerken zorlanma yaşamazsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dediğiniz şekilde yapıyorum. Titreşim ve ses birlikte geliyor.  Arabayı belli bir süre kullandıktan sonra bu titreşim kalmıyor,  çözemedim valla. 

--3 dakika sonra eklendi--

Bir  de ışıklarda beklerken ss devreye girdiğinde ayağımız frende iken vitesin D de olması şanzumana zarar verir mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Murat Karan yazdı:

Dediğiniz şekilde yapıyorum. Titreşim ve ses birlikte geliyor.  Arabayı belli bir süre kullandıktan sonra bu titreşim kalmıyor,  çözemedim valla. 

Sadece tahmin, frene tam basmıyor olabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha öncesinde hiç otomatik araç kullanmamıştım, bu durum belki de normaldir bilemiyorum çok araştırdım ama bi sonuç alamadım. Cevaplarınız için teşekkürler.

--0 dakika sonra eklendi--

Frene tam basıyorum özellikle dikkat ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Çok değil ama bu şekilde mi aracı park ediyorsunuz?

- Araç durur (ayak frende)

- Vites N konumuna alınır.

- El freni çekilir.

- Şimdi vites P konumuna alınır.

- Kontak kapatılır vs vs.

Böyle yaparsanız sabah P'den diğer viteslere geçerken zorlanma yaşamazsınız.

Genelde bir çok modelde yük altında iken titreşime sebep olan şanzıman park kilidini yükten kurtarmak için Yakup'un yazdıklarında arada bir maddeye (4.) daha ihtiyaç var ,)

1- Araç durur (ayak frende)

2- Vites N konumuna alınır.

3- El freni çekilir.

4- Ayak Freni bırakılır.

5- Vites P konumuna alınır. (Gerekiyorsa tekrar ayak frenine basarak)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hocam bende de 2015 focus var 1.5 tdci pws , dediğiniz sıkıntıyı ben de yaşıyorum, aracı çalıştırdıktan sonra P konumundayken hareket edeceğim zaman D'ye alınca bir gürültü ve titreşimle D'ye geçiş yapıyor. Açıkçası ben de merak ediyorum bu bir problem mi ? Problemse ne yapmak gerekiyor acaba. Ama sıkıntının sadece bizde olmadığını düşünüyorum tüm araçlarda olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
36 dakika önce, Erhan GÜLER yazdı:

hocam bende de 2015 focus var 1.5 tdci pws , dediğiniz sıkıntıyı ben de yaşıyorum, aracı çalıştırdıktan sonra P konumundayken hareket edeceğim zaman D'ye alınca bir gürültü ve titreşimle D'ye geçiş yapıyor. Açıkçası ben de merak ediyorum bu bir problem mi ? Problemse ne yapmak gerekiyor acaba. Ama sıkıntının sadece bizde olmadığını düşünüyorum tüm araçlarda olacağını düşünüyorum.

Selamlar bende de 2015 model 1.5 tdci ps arac var, 25 bin km de. bahsettiginiz sorunlari hic yasamadim. D ye alirken hic bir ses duymuyorum. Titresimde cok az oda normal sayilacak duzeyde diye tahmin ediyorum.

Enes Tahan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
‎01‎.‎04‎.‎2017 - 13:59 tarihinde, Murat Karan yazdı:

İşin garip tarafı sadece D ye alırken yapıyor,  n ve r ye alırken yapmıyor. Tesekkurler yorumlar için. 

N ve R de yapmıyorsa eğer, şanzımana bakılması gerekli. Şanzımanı  yükte bıraksaydınız, P'den çıktığı anda vuruntu ve ses oluyor olurdu. R ve N'de yapmayıp, D'ye geldiğinde yapıyorsa , şanzımanı yükte bıraktığınız için yapmıyordur.

Yeni yazılım veya adaptasyon ile çaresine bakılır, olmazsa  işin ucu kavrama- mekatronik değişimine kadar gidebilir.

Yetkili servise gitmenizi öneririm ilk fırsatta.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.