Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Çakarlı 3.stop Modülü Montajı Nasıl Yapılır?

Önerilen Mesajlar

Merhabar

2013 Trend x HB Araç kullanıyorum. İnternette bulununan 9 Modlu çakar modülünden aldım. 3. Stop lambası (Bağaj kapağı üzerindeki) kablo tesisatını çıkardım. Stop lambasına giden 2 adet kablo var. Siyah ve beyaz. Biri artı biri eksidir diye düşünüyorum. Modülün üzerinde de şase kablosuyla beraber 3 ( kırmızı, siyah, mavi ) kablo var. Modülün üzerindeki şase kablosunu (siyah) nereye bağlayacağım ? 

Daha önceden bu bağlantıları yapmış arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Hangi renklerin bağlantıları basıl yapılacak ?

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilk önce hayırlı olsun,Bağlantı şeması yok mu? eğer yoksa ilk önce başka bir lambayla demo yapın. Demo için varmış gibi kabul ederek 3.stop lambasına gelen uçların hangisi artı hangisi eksi onu bilmek lazım.Daha sonra artı ucu keserek modülde kırmızı uca bağlayın.Eksi ucun üzerinden koruyucu kısmı sıyırıp(kabloyu kesmeden) modülün siyah kablosunu ve stop lambasının eksi ucunu bu sıyırdığınız kısma bağlayın.Daha sonra modülün mavi kablosunu stopun artı ucuna bağlayın.Bu açıkta kalan uçları bantlamayı unutmayın.Yada siz en iyisi bir oto elektrikçiye uğrayın daha doğru olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Osman Türkol yazdı:

ilk önce hayırlı olsun,Bağlantı şeması yok mu? eğer yoksa ilk önce başka bir lambayla demo yapın. Demo için varmış gibi kabul ederek 3.stop lambasına gelen uçların hangisi artı hangisi eksi onu bilmek lazım.Daha sonra artı ucu keserek modülde kırmızı uca bağlayın.Eksi ucun üzerinden koruyucu kısmı sıyırıp(kabloyu kesmeden) modülün siyah kablosunu ve stop lambasının eksi ucunu bu sıyırdığınız kısma bağlayın.Daha sonra modülün mavi kablosunu stopun artı ucuna bağlayın.Bu açıkta kalan uçları bantlamayı unutmayın.Yada siz en iyisi bir oto elektrikçiye uğrayın daha doğru olur.

Açıklama için teşekkürler. 

Montajını yaptım fakat her frene bastığımda çakar modu değişmekte 9-10 basıştan sonra 3.stop lambası komple iptal oluyor. Hiç yanmıyor. Devrenin kablosunu çıkarıp taktığımda düzeliyor. 9-10 basıştan sonra komple iptal oluyor. Ayrıca üzerindeki buton çalışmıyor galiba. Satıcıyla iletişime geçtim cevap bekliyorum. Ürün linki aşağıda. 

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/9-modlu-fren-cakar-lamba-modulu-f1-cakar-271151792

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisinden Mk3- Modifiye > Focus III > Ford Garajı > Mk3- Yaptığımız Basit Modifikasyonlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Çakarlı 3.stop Modülü Montajı Nasıl Yapılır? olarak değiştirdi

Hiç sevmediğim bir iş özellikle sıkışık trafikte ya da ışıklarda güzel görünmekten ziyade göz alıyor.

Ayrıca sizin gibi bir iş güvenliği uzmanı olarak fikirlerime katılacağınızı düşünüyorum

Cihat A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Cihat A. yazdı:

Hiç sevmediğim bir iş özellikle sıkışık trafikte ya da ışıklarda güzel görünmekten ziyade göz alıyor.

Ayrıca sizin gibi bir iş güvenliği uzmanı olarak fikirlerime katılacağınızı düşünüyorum

Kullanıcı farkı diyelim. Hıpır gibi dolananlardan değilimdir. Mantık çerçevesinde herşey. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.