Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3.5 için Orijinal Pioneer Subwoofer

Önerilen Mesajlar

Orijinal kısa anten bakarken şu ürün dikkatimi çekti. Acaba SYNC 3 ve navigasyonlu Sony hoparlörlü sistemde nasıl bir fark yaratır?

Hedef çok büyük bir fark değil. Mevcut hoparlörlerle birlikte % 20 gibi daha güçlü bir ses verse yeter. Hoparlör değişimi olmadan bu subwoofer kullanılabilir mi yoksa mutlaka hoparlörleri de değişmek mi gerekir? 

http://www.fordaksesuar.com/focus/2011/sürücü-bilgilendirme-sistemi/ses-sistemi?intcmp=other:acc:pdp:prod-list-view::select-product-group

Yazıyı okudum da amma çok hoparlör demişim ya? :muha:Bir kez de son cümlede kullanmışım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony hoparlörlü sistemde hoparlörü değişmeye gerek yok. Orta halli bir çözüm diye biliyorum, sony ile benzer kalitede, biraz daha bass için yer kaplamayan çözüm. Forumdan Turgay cmaxa taktı diye hatırlıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Sony hoparlörlü sistemde hoparlörü değişmeye gerek yok. Orta halli bir çözüm diye biliyorum, sony ile benzer kalitede, biraz daha bass için yer kaplamayan çözüm. Forumdan Turgay cmaxa taktı diye hatırlıyorum. 

Teşekkür ederim. Zaten çok büyük bir fark beklemiyorum. Araç üzerinde de fazla bir işlem yaptırmaya yüreğim el vermez. Mevcut hoparlörlere biraz takviye olursa yeter. Dolgun ve güçlü bir ses seviyorum. Mevcut ayarlarda bas maksimumdan bir seviye aşağıda olarak ayarlı. Şu an ses düzeyi 20'yi geçtiğinde yüksek bastan dolayı biraz dağıtır gibi oluyor. Bu barajı biraz yukarı çekse yeter.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasası büyüdükçe verimi artar sanki, ama beklenti %20 ise bence iş görür. Arka koltuğun sırt kısmının bağaj tarafına bakan yerine ortalı vaziyette montaj edilebilir, koltuk altına takmaktan daha verimli olur bence en azından bağajın boşluğunuda ses verimi açısından kullanmış olusunuz. Birde piyasada pioneer ürünler hep taklit oluyor alınan yere dikkat etmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Tugay Kuruöz yazdı:

Kasası büyüdükçe verimi artar sanki, ama beklenti %20 ise bence iş görür. Arka koltuğun sırt kısmının bağaj tarafına bakan yerine ortalı vaziyette montaj edilebilir, koltuk altına takmaktan daha verimli olur bence en azından bağajın boşluğunuda ses verimi açısından kullanmış olusunuz. Birde piyasada pioneer ürünler hep taklit oluyor alınan yere dikkat etmek lazım.

Aracı aldığım Ford bayiine getirteceğim orijinal olmasını garantilemek için. Ford'un sitesinde de yalnızca bu ürün var aksesuar sayfasında. Yoksa biraz daha güçlü bir versiyonu alınabilir. Benim araç sedan. Böyle olunca ses bagajda kaybolup gitmez mi sizce? Koltuğun altına düşünüyordum ben. Sizce ön koltuklardan birisinin altında nasıl performans verir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aracı ilk aldigimda yolcu koltuğu altina takildi. Ben çok memnunum bass ve hoparlördeki sesi cok artirdi. Kumandasi ile basi artırabiliyorsun. Benimkini bir kere ayarladık öyle kaldi koltuk altinda. Hatta benim taktirdigim yerde bir tane daha getirtmislerdi, ve elleinrinde vardi, isterseniz fiyatını sorayim. Ben 600 e almistim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

Ben aracı ilk aldigimda yolcu koltuğu altina takildi. Ben çok memnunum bass ve hoparlördeki sesi cok artirdi. Kumandasi ile basi artırabiliyorsun. Benimkini bir kere ayarladık öyle kaldi koltuk altinda. Hatta benim taktirdigim yerde bir tane daha getirtmislerdi, ve elleinrinde vardi, isterseniz fiyatını sorayim. Ben 600 e almistim.

Çok teşekkür ederim bilgiler için. Ben ancak mayıs gibi fırsat bulup servise götürebilirim o yüzden şimdi bağlantı kurmak erken olur. Takılırken aracın başında olmak istiyorum. Epey evhamlı bir tipim de bakımlarda bile aracın başında bekliyorum. ☺ Siz servisten orijinal mi getirtmiştiniz birebir aynı ürün müydü benim linkini paylaştığımla?

--1 dakika sonra eklendi--
59 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Yeri zaten orası hocam...

Araç hatchback olsa bagajda problem olmaz da sedan olunca ses caddeye gider daha çok. ☺

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Hepimiz aynı tipitiplerdeniz hocam ?

Don't worry  ?

Üç saat arabanın başında ayakta dikilmişliğim var lift in yanında bakım bitene kadar.???

Etrafta dolaşan teknisyenler tuhaf tuhaf bakıyor falan acayip bi durum.

İmreniyorum aracı bırakıp geçip salonda kahvesini yudumlayanlara.

Teknisyenler çay molası verdiklerinde bile ben kazık gibi liftin yanında nöbete devam... ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üç saat arabanın başında ayakta dikilmişliğim var lift in yanında bakım bitene kadar.[emoji38][emoji38][emoji3]
Etrafta dolaşan teknisyenler tuhaf tuhaf bakıyor falan acayip bi durum.
İmreniyorum aracı bırakıp geçip salonda kahvesini yudumlayanlara.
Teknisyenler çay molası verdiklerinde bile ben kazık gibi liftin yanında nöbete devam... [emoji6]

[emoji2] [emoji2] [emoji124]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Serkan Z. yazdı:

Sizce ön koltuklardan birisinin altında nasıl performans verir?

Açıklamalarında koltuk altına montajı yapılırsa koltuk ayarını kullanamazsınız yazıyordu.

3/27/2017 - 23:44 tarihinde, Serkan Z. yazdı:

Şu an ses düzeyi 20'yi geçtiğinde yüksek bastan dolayı biraz dağıtır gibi oluyor. Bu barajı biraz yukarı çekse yeter.

Patırdayan hoparlörler değil hocam, kapılardaki yalıtım malzemesi ve trimler.

Neyse, konunun özüne dönersek eğer sırf sony hoparlör ve düzgün yalıtımla benim arabanın içinde bilmeyenler sağda solda subwoofer arıyor. Demem o ki, bence pek bulaşmayın :) Şayet istediğiniz sonucu vermeyecek. Kapıların trimlerinin açılmasına gözyumabilirseniz yalıtım yaptırın, bu konudaki tüm ihtiyaçlarınız karşılanır. Defalarca tecrübeyle sabit.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Servet Ö. yazdı:

çıklamalarında koltuk altına montajı yapılırsa koltuk ayarını kullanamazsınız yazıyordu.

Sanırım elektrikli koltuk ayarı ile kullanılamaz diyordu.

5 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Patırdayan hoparlörler değil hocam, kapılardaki yalıtım malzemesi ve trimler.

Hatırladım bu konuda başka bir arkadaşın sorusuna da yalıtım direk çözüm olur demiştin Servet kardeşim. :fikir:

Yok ya ben hoparlörlerden biri patlamadikça kapı panellerini söktürmek istemem Allah gerek etmesin. Bir kere fiestada patlayan hoparlör değişimi için söküldü de sanki benim tırnağımı etimden ayırdılar. ??☺

Ancak saniyorum haklısın. Subwoofer olunca da kapılar yüksek seste vurmaya devam eder zira oraya bir müdahale olmuyor sonuçta. Benim için önemli olan yüksek seste kapılardan gelen o zangırdamayı kesmek. Yoksa ses mevcut sistemde oldukça kaliteli. 

Serkan Z. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapı trimini sökmek o kadar sıkıntılı bir işlem değil. Dikkatli yaptıktan sonra sorun çıkmaz. En kötü klipsleri zarar görse bile değişebiliyor ve fiyatı da 3-5 lira bir şey.

Yalnız kapıları kaplama işi, kendiniz yapmadığınız sürece pek de ucuza gelmiyor. 400-500 civarında olmalı maliyeti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.