Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Camlara Nasıl Film Takılır & Sökülür :)

Önerilen Mesajlar

Bu arada cam filmlerini sökme işlemini kısaca anlatim ALLAH göstermesin başınıza gelirse yardımı olsun.

Malzemeler

1)- Sıcak su

2)-Cam sil (Çam Kokulu) tercihen

3)- Tek bıÇaklı Permatik (Tercihen başka markada olabilir)

4)- Ucu sivri meyve bıÇağı

5)- Boş bir kap

6)- Bir kaÇ parÇa bez

7)- Cam kavanoz

Uygulama

1)- Cam silin iÇi boş kaba boşaltılır.

2)- Cam silin fıskiyesi Çıkarılır

3)- Hazırlanan sıcaksu (%100 C) kavanoza boşaltılır.

Not: Cam silin plastik boş kutusuna boşaltmayın sıcaklıktan eriyor ve büzülüyor

4)-Camın alt filitreleri bezler ile kapatılır

5)-Fıskiye yardımı ile Cam kavanozdaki sıcak su filmli cama uygulanır.

6)- Biraz beklenir tekrar duruma göre uygulanır.

7)- Meyve bıcağı ile cam filmi kenarından kaldırılır

8)- Yeteri kaldırma sağlanınca el ile Çekme işlemi uygulanır

9)- (AraÇ camında siyah lekeler kalabirlir) Boş kaba boşaltılan camsilcam yüzeyine uygulanır

10- Permatik ile cam kazınarak siyah lekeler alınır.

Not: Eğer cam filmi aşağıya doğru Çekerken cam altından düzgün alınamazsa bu durumda kapı iÇ döşemesini sökmek gerekebilir.

Sökümü basit ama dikkat istiyor zira puntolarını kırabilirsiniz (Benim gibi birini kırdım) onuda resimli anlatırım. Kolay gelsin. Umarım kullanmak zorunda kalmazsınız.

Tabi söle diyen arkadaşlarda Çıkabilir. Yaw gitseydin filmciye Çıkarırlardı.

El cevap: Valla 150 TL takmasına verdim, 154 TL cezasına bir 50 TL de Çıkarmasına vermek istemedim :wacko:

Yusuf BAYRAM tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest Sadık Taşyürek

Teşekkürler anlatım için.Polislerle uğraşmak olmasa arka yan camlara taktıracam, uzun yolda güneş açısından faydası oluyor. Sırf ceza yememek için taktırmıyorum. Araç muayenesinde hafif küsur olarak geçiyor.

arkadaşlar; güneş alleriniz var ise cam filmini yasal olarak ruhsata işletebilirsiniz. ancak bunun için hastaneden solar ürtiker (dermatit) raporu almanız gerekir. aksi taktirde bu tip cezalarla her zaman karşı karşıya kalırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar; güneş alleriniz var ise cam filmini yasal olarak ruhsata işletebilirsiniz. ancak bunun için hastaneden solar ürtiker (dermatit) raporu almanız gerekir. aksi taktirde bu tip cezalarla her zaman karşı karşıya kalırsınız.

Bazı arkadaşlarımız renkli camın orjinal olduğunu memur arkadaşlara anlatmakta zorluk çekerken,güneş alerjisiyle ilgili raporu anlatmaktansa ceza yemeyi tercih ederler diye düşünüyorum.Faydalı bi bilgi olmuş Sadık abi teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest Sadık Taşyürek

Güzel anlatım teşekkürler.. :(

Resimleri bende merak ettim daha iyi olur.

Ayrıca geçmiş olsun 154 tl ceza. :nazar: Ceza neysede sökmek mecburiyetinde olmak çok zor oluyor.

nedense bu cam filmi cezası bana bir şey hatırlattı Erkan :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar valla cezayı yedikten sonra sökmeyecektim ama memur bu cezadan sonra bir daha cevirmede filmlerden dolayı sökmemişsen arabanı bağlarlar dediği için söktüm.

Resimlere gelince kapı iç dösemesinin sökülmesi ile ilgili eklicem baya bi taktik istiyor.Zira ben söktükten sonra baktım ki ortada kapı kolunda iki vida tutuyor omurgayı ama döşemenin üst kenarının ortasında bir punto sağ ve soldan aşağıya doğru uzanan puntolar topluluğu var ve eğer dengesin çekersenin iç döşemenin puntoları tuttuğu kelepçe kırılıyor.(Bende biri kırıldı) :(

Ama birkere sökünce iş çözülüyor. Gerisini kolay söktüm:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Teşekkürler anlatım için.Polislerle uğraşmak olmasa arka yan camlara taktıracam, uzun yolda güneş açısından faydası oluyor. Sırf ceza yememek için taktırmıyorum. Araç muayenesinde hafif küsur olarak geçiyor.

Hepsiburada ' da 124 Liraya 3 parça perde satılmakda cezasıda yok.Yanlız ön camlar filmsiz olunca bi tuhaf durabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

bende sökmek istiyorum da arka camda da var oradaki rezistanslara zarar vermekten korkuyorum bu sorunu nasıl hallettin

ben bugun arabamıza film çektirdimmm..

Bizden önceki kullanıcı aracı alır almaz sanırım 1 numara film çektirmiş...

En arka cam 2 parça halinde çektirmiş ve en arka film hiç yok gibi bişeydi çok açılmış...

Yan camlar perdeyide çekince ''eh işte film var'' dencek cinsti...

Bugun gittim söktürdüm camları(En arka cam hariç onun üstüne çekildi...Sebebi resistanslarda gelirmiş sökerken)

Temizleme , film çekme , + Bende m spolier vardı onu taktırdım 100 lira verdim.

Kısacası : arka cama film üstüne atıldı tek parça halinde, diğerleri temizlenip yeniden çekildi.Size tavsiyem arka camdaki filmi sökmeyin

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende sökmek istiyorum da arka camda da var oradaki rezistanslara zarar vermekten korkuyorum bu sorunu nasıl hallettin

Arkacama film çekerken filmciler genelde camın dış yüzeyini kullanırlar.

Rezistanslar iç yüzeydedir. Eğer içten çekilmişse film. Aracınız kaskolu ise camını kırın (film dağılmayı engeller pislik çıkmaz) Kaskodan ücretsiz değişsin. Cam değişiminde hasarsızlık bozulmuyor. Kaskonuz yoksa hiç bulaşmayın.

Dıştan çekilmişse problem yok. Kendiniz sıcaksu ile baya uğraşarak. Yada bi camcıda rahatlıkla söktürebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.