Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Continental Eco contact 5 ile Premium contact 5 Yakıt Tüketim Farkı???

Anıl Erdoğan

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba

Aracımda 205/55/r16 Lassa Snoways 3 lastikleri var.(Lassanın etiket bilgisi yakıt F, ıslak zemin E)

Bunları değiştirmek istiyorum. 1.önceliğim tasarruf. Çok hız yapmayan ve sert kullanmayan biriyim.

Eski aracımda continental kullanıyorudum çokda memnunumdum

Focus aracımda da Conninetal almayı düşünüyorum.

Aklımda ContiEcoContact 5 var ama EcoContact 5 de iki lastik var birisinin yakıt tüketimi A digeri B.

Birde ContiEcoContact 5 ile ContiPremiumContact 5 arasında yakıtta "B" - "C" farkları var bunlar reelde ne kadar etikiler.

Bu yakıt tüketimi konusunda bilgi sahibi arkadaşlarım yorumlarını alabilirmiyim.

Etiketleri aşağıya ekliyorum yorumlarınızı esirgemezseniz memnun olurum

eco ao.png

eco b.png

premum con.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Continental Eco contact 5 ile Premium contact 5 Yakıt Tüketim Farkı??? olarak değiştirdi

Bu tür lastikler firmalardan gelen talepler üzerine CO2 salınımını iyice düşürmek için üretilmiş modeller ve genelde eco modellere koyulup satılırlar. Bana hiç mantıklı gelmezler :)  Yol tutuş, frenleme vs önemliyse sizin için zaten almayın da.

Pre Con 5 varken zaten eco almayın, lastik çok iyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

100km de 10 kuruş kârınız olur ,sırf yakıt az yaksın diye lastik mi alınır ? Yaksa yaksa 10 kuruş az yakar .Continental yerine daha ucuz lastik alın o daha ekonomik olur conti nin eco sunun sağlayacağı kârdan daha ekonomik olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu tür lastikler firmalardan gelen talepler üzerine CO2 salınımını iyice düşürmek için üretilmiş modeller ve genelde eco modellere koyulup satılırlar. Bana hiç mantıklı gelmezler :)  Yol tutuş, frenleme vs önemliyse sizin için zaten almayın da.

Pre Con 5 varken zaten eco almayın lastik çok iyi. 

Mantıklı?

Şimdi, çağlar çetinkaya yazdı:

100km de 10 kuruş kârınız olur ,sırf yakıt az yaksın diye lastik mi alınır ? Yaksa yaksa 10 kuruş az yakar .Continental yerine daha ucuz lastik alın o daha ekonomik olur conti nin eco sunun sağlayacağı kârdan daha ekonomik olur.

Az yaksın değil.

Almışken tasarruflu da olanı almak için 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt önemliyse goodyear efficientgrip performance öneririm. 2 takım bitirdim net şekilde 5,5 litre olan ortalama tüketimim 5 litreye düşüyor. Bazen biraz daha aşağısını görüyor. Lastiğin yuvarlanma direnci oldukça düşük olduğu için yakıt konusunda avantajlı hale geliyor. Üstelik ıslak ve kuru zemin frenleme, yol tutuş gibi konularda çok iyi seviyede.

İlla bu iki modelden birini alacaksanız da pc5'i öneririm. Zira ikisi arasında yakıt tüketimi konusunda cebinizi aşırı rahatlatacak bir fark olmayacaktır. Ama diğer konularda pc5 lehine bayağı fark olacaktır.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

kaynak?

yazmıyım yazmıyım diyorum dayanamıyorum. her zaman ki gibi işkembeden sallama...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Anıl Erdoğan yazdı:

1.önceliğim tasarruf

ilk tasarrufu alırken yapabilirsiniz. performans odaklı kullanmayacaksanız etiket bilgilerine göre şu lastik optimum

https://www.lassa.com.tr/lastik/219400-driveways-yaz-20555r16-v

konfor odaklı düşünürseniz

https://www.lassa.com.tr/lastik/218518-impetus-revo-2-yaz-20555r16-91v

bide yerli malı yurdun malı. yazlıkları alırken

https://www.lassa.com.tr/lastik/219930-phenoma-yaz-20555r16-94w bunlarda hiç pazarlık yapmadı bende cp5 aldım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Yakıt önemliyse goodyear efficientgrip performance öneririm. 2 takım bitirdim net şekilde 5,5 litre olan ortalama tüketimim 5 litreye düşüyor. Bazen biraz daha aşağısını görüyor. Lastiğin yuvarlanma direnci oldukça düşük olduğu için yakıt konusunda avantajlı hale geliyor. Üstelik ıslak ve kuru zemin frenleme, yol tutuş gibi konularda çok iyi seviyede.

İlla bu iki modelden birini alacaksanız da pc5'i öneririm. Zira ikisi arasında yakıt tüketimi konusunda cebinizi aşırı rahatlatacak bir fark olmayacaktır. Ama diğer konularda pc5 lehine bayağı fark olacaktır.

Evet goodyear efficientgrip yakıt A,  ıslak zemin C performansı ile yakıt tüketimi katkı sağlaığı görülüyor. Düşüneceğim Açıklayıcı yorumunuz için teşekkürler

10 saat önce, Ozan Kar yazdı:

kaynak?

yazmıyım yazmıyım diyorum dayanamıyorum. her zaman ki gibi işkembeden sallama...

Valla hocam çok doğru söylediniz. Ellerinize sağlık

3 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

goodyear efficentgrip performance lastiğini takmadan önce  tüketim 5,9 lt civarındaydı gp efp takınca tüketim 5,6 lt düştü, sakin kullanmam, goodyear çok iyi tavsiye ederim.

Evet efficentgrip performance da değerlendireceğim bilgilendirici yorumunuz için teşekkürler

1 saat önce, Olcay Sert yazdı:

ilk tasarrufu alırken yapabilirsiniz. performans odaklı kullanmayacaksanız etiket bilgilerine göre şu lastik optimum

https://www.lassa.com.tr/lastik/219400-driveways-yaz-20555r16-v

konfor odaklı düşünürseniz

https://www.lassa.com.tr/lastik/218518-impetus-revo-2-yaz-20555r16-91v

bide yerli malı yurdun malı. yazlıkları alırken

https://www.lassa.com.tr/lastik/219930-phenoma-yaz-20555r16-94w bunlarda hiç pazarlık yapmadı bende cp5 aldım

olcay bey yorumunuz için teşekkürler.

Kesinlikle Türk malı almayı bende isterim ama önceki aracımda lassa kullanmıştım ve hiç memnun kalmadım. Bu yüzden lassa almayacağım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Anıl Erdoğan yazdı:

Evet goodyear efficientgrip yakıt A,  ıslak zemin C performansı ile yakıt tüketimi katkı sağlaığı görülüyor. Düşüneceğim Açıklayıcı yorumunuz için teşekkürler

Valla hocam çok doğru söylediniz. Ellerinize sağlık

Evet efficentgrip performance da değerlendireceğim bilgilendirici yorumunuz için teşekkürler

olcay bey yorumunuz için teşekkürler.

Kesinlikle Türk malı almayı bende isterim ama önceki aracımda lassa kullanmıştım ve hiç memnun kalmadım. Bu yüzden lassa almayacağım 

goodyear etiket değerinde hatan var ıslak zemin A, yakıt B ses 68 db iki çeşit performance serisi va biri 3 kanal bir 4 kanal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Adem Kazıl yazdı:

goodyear etiket değerinde hatan var ıslak zemin A, yakıt B ses 68 db iki çeşit performance serisi va biri 3 kanal bir 4 kanal.

Adem kardeş ben bulamadım senin dediğin etiketli ürünü yaa

:dontknow:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Anıl Erdoğan yazdı:

eyvallah hocam çok saol bu gidişle goodyear alcak gibi duruyorum ama biraz daha araştıralım

lastiğim yarılınca hemen araştırmadan lastik almamak için  lastiğe sağlam bi yama yaptırdım, sağolsun forumdaki arkadaşlarımız bana bu lastiğe yönlerdirdi hatta nerdeyse 215 taban alıyordum cebimden 700 tl fazla çıkacaktı, 205/55/16 lastikleri aldım çok memnunum ıslakta bile çok iyi yanlız dikkatli olun almaya karar verirseniz 3 kanal olanı değil 4 kanal olanı tercih ediniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.