Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ayarlanabilir Park Modülü

Önerilen Mesajlar

Geçtiğimiz günlerde ayarlanabilir amerikan park modülü taktırdım aracıma. Araç 2011 makyajlı kasa focus 2. Şöyle bir sorunum var, park lambalarım açıkken sinyal verdiğimde her hangi bir sorunum yok yanıyolar ama park lambalarım kapalı durumdayken sinyal verdiğimde sinyal "tık" yapıp sönüyo yanmıyo yani. Aynı şekilde araç kilidini açıp kapatırkende aynı sorunla karşılaşıyorum. Sebebi ne olabilir ? Yaşayan var mı bu sorunu ? Yada çözümü nedir ? Şimdiden teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

Modulun aküden gelmesi gereken kablosunu parka bağlamış olabilir misiniz?

Valla bilmiyorum ki Ozan abi 2001 oto var İzmirde ordaki elemanlar yaptı. O yüzden yapıyor olabilir mi acaba ? Yarın gidip sorarım ondan dolayı yapıyor olabilirse.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış hatırlamıyorsam @Osman Türkol abimizin tavsiyesi üzerine mertmod ayarlı apm aldım yanında gelen bağlantı şemasına göre elektrikçiye taktırdım hiç sorun yaşamadım. Parklar açıkken onlarda yanıyor. Sinyal verdipimde apm devreden çıkıp sinyal yanıyor sadece.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ercan Gülmez yazdı:

Yanlış hatırlamıyorsam @Osman Türkol abimizin tavsiyesi üzerine mertmod ayarlı apm aldım yanında gelen bağlantı şemasına göre elektrikçiye taktırdım hiç sorun yaşamadım. Parklar açıkken onlarda yanıyor. Sinyal verdipimde apm devreden çıkıp sinyal yanıyor sadece.

Şuan içinde benimde öyle parklar açıkken sorun yok.Ama parklar kapalıyken sinyal verdiğim zaman yakmıyo sinyali

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Yasin Can yazdı:

Valla bilmiyorum ki Ozan abi 2001 oto var İzmirde ordaki elemanlar yaptı. O yüzden yapıyor olabilir mi acaba ? Yarın gidip sorarım ondan dolayı yapıyor olabilirse.

aklıma gelen başka bir şey yok. Modulun çalışması için sürekli elektrik alması lazım (aküden) parklar açıkken çalışıp kapalıyken çalışmadığına göre sürekli olması gereken elektrikte parklara bağlanmış olması lazım.

Tabi bu hatayı yapan çok acemi bir usta olur, 2001 ben kendimi bildim bileli var bu kadar basit bir hata yapacaklarını sanmam ama belli de olmaz tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27.03.2017 - 02:24 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

aklıma gelen başka bir şey yok. Modulun çalışması için sürekli elektrik alması lazım (aküden) parklar açıkken çalışıp kapalıyken çalışmadığına göre sürekli olması gereken elektrikte parklara bağlanmış olması lazım.

Tabi bu hatayı yapan çok acemi bir usta olur, 2001 ben kendimi bildim bileli var bu kadar basit bir hata yapacaklarını sanmam ama belli de olmaz tabi.

Valla abi halettirdim. Kendisi ek olarak bir beyin hazırladı. Parklar açık değilken sanki hiç modül yokmuş gibi gösteriyo beyin. Parkları açınca normal modülden devam ediyo. Peki son olarak şunu sorayım hazır seni yakalamışken :) Bu elektrik sistemi sonuçta,haliyle her yerden bir kablo geçiyo. Bu durum arabaya zarar verir mi ? Allah korusun yangın vs riski çok mu ? Bildiğim kadarıyla bu modüllerde sigortada var ama yinede daha bilgili birinden bilgi almak içimi rahatlatır. Takan kişiye soruyosun ama ne kadarda hiç merak etme desede insan huzursuz oluyo.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Yasin Can yazdı:

Valla abi halettirdim. Kendisi ek olarak bir beyin hazırladı. Parklar açık değilken sanki hiç modül yokmuş gibi gösteriyo beyin. Parkları açınca normal modülden devam ediyo. Peki son olarak şunu sorayım hazır seni yakalamışken :) Bu elektrik sistemi sonuçta,haliyle her yerden bir kablo geçiyo. Bu durum arabaya zarar verir mi ? Allah korusun yangın vs riski çok mu ? Bildiğim kadarıyla bu modüllerde sigortada var ama yinede daha bilgili birinden bilgi almak içimi rahatlatır. Takan kişiye soruyosun ama ne kadarda hiç merak etme desede insan huzursuz oluyo.

riski var tabi ama montaj iyiyse sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Yasin Can yazdı:

Montajda tüm kablolar baştan sona siyah bantla kapatıldı açık bir yer yok

siyah bant dediğin plastik elektrik bantıysa o o bant açıkta kalınca bi süre sonra özelliğini kaybedip açılmaya başlıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.