Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

E Segmenti Araç önerisi

Serhat E.

Önerilen Mesajlar

10 saat önce, Serhat E. yazdı:

Arkadaşlar merhaba yeni araç alma arefesindeyiz. Sizlerin fikrini almak istedim.

Seçenekler arasında değil ama 350 bine 4.20d Xdrive Grand Coupe m plus veya luxury mükemmel donanım ve performans olur. Hem 5 serisinden de çok daha yakışıklı ve sportif bir havası var. BMW bu fiyatlardan da 15-20 bin kadar daha aşağılara iniyor en az.

ÖTV'nin hemen öncesinde Aralık ayında 4.18i grand coupe Prestige paket için 180'den 164'e inmişlerdi.  136 ps'nin bu aracı yeterince iyi tasimadıgini gördüm ve vazgeçtim. Dizel alınabilir olsaydı bir dakika bile düşünmezdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Passat D segmenti kabul edince 3 serisi ve mercedes C serisi, D segmenti gibi gelmiyor bana. Diğer yandan 1 serisini ve mercedes A serisini C segmenti kabul edince 3 serisi ve mercedes C serisi, evet D segmenti oluyor [emoji848]

Bu bilgiler bence ve kabul etme ile belirlenmiyor zaten.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu bilgiler bence ve kabul etme ile belirlenmiyor zaten.

Doğrudur bir sınıflandırması var belli ki. Ama passat'ın D segmenti olduğu yerde kimse bana superb'yi E segmenti diye yutturamaz ?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/E-segment

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:
530i getirmese bile bence 730i gelmeye devam eder. 3 ve 4'te de listede kalırsa yine bir nebze daha kolay satılır da A6 bir haftada satılırsa bu 1 ayda satılır orası tartışmaya çok da açık değil tabi.  Bence A6 al kendini garantiye al, baban 530i çok yakıyor derse satması etmesi uğraştırabilir ki bildikleri ettikleri araba zaten alışma süreci de yaşamazlar.

Tabi bence kesin karar öncesi BMW'nin hayalet ekranı bir göster, bence o tek başına fikir değiştirtebilir bir donanım [emoji4] 

Zaten g30 kasayı test etmeden asla karar vermeyecez. Tüm testlerde dışarıdan çok değişiklik olmamasına rağmen aracın f10 dan çok daha farklı ve güzel olduğunu söylüyorlar. Tek sıkıntı opsiyonları çok ciddi paralara geldi. Şerit takip ve adaptif cruise 30 bin lira civarı.

@Süleyman Ünal

Ford gerçekten çok sevdiğim bir marka hocam. 2 yıl focus 3 kullandım belki şimdiye kadar beni en çok memnun eden araçtır ama bu kadar paraya beni üzer gibi.

@Serkan Z.

Hocam aracı babama alacağımız için 4 grand coupe bizim için fazla spor ve küçük kalır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

Doğrudur bir sınıflandırması var belli ki. Ama passat'ın D segmenti olduğu yerde kimse bana superb'yi E segmenti diye yutturamaz ?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/E-segment

Kim böyle bir şeyi yutturmaya çalıştı bilemem ama wikipedia'nın %100 doğru kaynak olmadığını cümle alem bilir :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Kim böyle bir şeyi yutturmaya çalıştı bilemem ama wikipedia'nın %100 doğru kaynak olmadığını cümle alem bilir :) 

Açıkçası bende aynı şeyi yazacaktım ama baktım bi çok yerde bu şekilde geçiyor, bi yerinden tutturup sınıf atlattılar heralde diyip sustum. Cc de e sınıfı  yazıyor wikide öyle değil diye biliyorum ama araştırmadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araca her bindiğimde farklı bir şeyler hissedeyim, kullanırken gerçekten zevk alayım diyorsanız ben kesinlikle Volvo derim. BMW ve Audi kalite olarak belki daha iyi olabilir ancak içine bindiğiniz zaman sıradan şeyler hissettiriyor. Tabiki bunlar şahsi fikrim. Quatro 4X4 de halen en iyisi ancak Volvonun 4 çekerini de yabana atmayın. 4 çeker konusunda sıralama gerekirse Audi, Volvo ve BMW olarak gider diyorum ben. T5 motor oldukça verimli bir motor. 

Eğer ciddi performans derdiniz yoksa yine Volvo ancak ben arada koltuğa tam yapışma kisterim derseniz elbette 5.30İ. Benzinli ve süper bir performansı var. 

Malzeme kalitesi işçilik olarak bence birbirlerinden ciddi farklılıklar yok. Donanım olarak emin olmamakla birlikte yine volvo önde diye biliyorum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değer kaybını en az yaşatacak E segmentinden Mercedes ve Bmw'dir.

Özellikle Bmw 5 serisi en az kaybı yaşatır, ikinci elde alıcısı çoktur.

Değer kaybı göz önüne alınmıyorsa kesinlikle Volvo S90 D5 AWD seçilmeli :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Volvo, audi ve mercedes i test ettim.
Audi her zaman ki gibi. Bu model 7 yılda kendine hiçbir şey katmamış. 2010 modelle 2017 model arasında sadece yıpranma farkı görebildim. Konfor var ama sürüş zevki sıfır. Performansı o paraya göre yetersiz. Oldum olası sevmezdim yine sevmedim ama fiyatı makul.

Volvo ise gerçekten çok güzel olmuş. Aracın donanımı emsallerine göre çok zengin. Performansı gayet iyi buna rağmen tüketim baya düşük seyretti. Sürüş asistanları head up 360 kamera vs çok başarılıydı. Tablet benzeri ekranını sevmedim sadece. Volvo ön yargısı olan beni ciddi anlamda etkiledi.

Mercedes E220d eski kasayla arasında uçurum oluşmuş. Malzeme kalitesi, konforu, izalasyonu, şanzımanı s class ayarında olmuş. 4 matic fiyatı yüksek maalesef. Tek olumsuz yanı c class ın kopyası olması.

Bmw de araçlar 6 nisanda gelecekmiş. Onun yerine 730i test ettim. Performans araç 7 olmasına rağmen çok hoşuma gitti. Yeni 5 serisini test etmeden karar vermek istemiyorum. Genel kanı da benim yönlendirmem üzerine bmw ve volvo üzerine yoğunlaştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.