Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus ii Cruise Control (hız Sabitleyici)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Evet.

Hatta gaza basmak yerine direksiyondan gaz verirsen resmen arkandan biri iktiriyor gibi oluyor :D

Çözdük abi artık uzun yol yapa yapa :)

Evet, aniden fırlatıyor arabayı ileri doğru, peki bunun nedeni ne acaba var mı bilen ?

Fordun yapısı,ayakla basarsın yemem,elle basarsın uçarım diyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest Sadık Taşyürek

CC de seyir halinde iken Res tuşuna bastığınızda düşen hızınızı tekrar arttırmak için gaz pedalına basmaya da gerek yok. Res tuşuna tekrar bastığınızda CC az önce ki hafızasındaki hıza kendisi otomatik çıkıyor. ama bu esnada dip gaz yapıp yakıt tüketimini oldukça arttırıyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CC de seyir halinde iken Res tuşuna bastığınızda düşen hızınızı tekrar arttırmak için gaz pedalına basmaya da gerek yok. Res tuşuna tekrar bastığınızda CC az önce ki hafızasındaki hıza kendisi otomatik çıkıyor. ama bu esnada dip gaz yapıp yakıt tüketimini oldukça arttırıyor. :)

Ama o anda koltuğa nasıl gömüyor adamı :claps:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sırtınızın koltuğa yapıştığını ve aracın şahlandığını hissetmek güzel bir duygu :+1: ancak kadrandaki anlık yakıt tüketimine bakmamak kaydıyla :D

2005 ghia da anlık yakıt tüketimi olmadığı için rahattım ben o konuda :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar trend focus II lere de CC takılabiliyormuş galiba.Dün servisteki usta dedi.Ama direksiyon değişmesi lazımmış bir de CC nin ekipmanı tedarik edlmeliymiş.Fiyatını sordum sadece direksiyonun yenisi 1000 liranın üzerindeymiş.Ama özellikle çıkmacılarda 100-150 liraya hepsini alınabiliyormuş.

Ama burada kafaya takılan acaba temel atar mı.Bir de CC düğmesi F II colection larda arka cam rezistans düğmesinin yanında diye biliyordum ben ama yanlışım varsa düzeltin lütfen..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Ben CC yi devreye sokmak için her defasında önce on tuşu yapmak lazım sanıyorum ... aracın kontağını kapatınca kapanıyor mu kendisi .. Önce ON sonra mı SET yapmak lazım? .. Çünkü araç durmadan da önce ON yapıyorum çunku ne zaman ON ne zaman OFF oldugunu gösteren bir işaret bulunmuyor sanırım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben CC yi devreye sokmak için her defasında önce on tuşu yapmak lazım sanıyorum ... aracın kontağını kapatınca kapanıyor mu kendisi .. Önce ON sonra mı SET yapmak lazım? .. Çünkü araç durmadan da önce ON yapıyorum çunku ne zaman ON ne zaman OFF oldugunu gösteren bir işaret bulunmuyor sanırım?

Herşey adı üstünde diye düşünüyorum.

On açmak off kapatmak bu komutlar arasında set ise ayarlamak anlamına gelmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hız kontrolde araç birden atıyor ama sonra bu atılganlık düşüyor aynı dizel ile turbo benzinli araç farkı gibi ( dizel birden hızlanıyor sonra bu hızda bir düşüş oluyor turbo benzinli sürekli hızlanıyor)ama sürekli hızlanmak istediğimizde mesela 100den 180 çıkacağız diyelim ayakla gaz verince hız kontrole göre daha çabuk hızlanıyor araç :) bilmem diğerleri ne düşünür ben böyle gözlemledim aracımda :) hem focus 2 hem focus 3te

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ah bir de şu rampaları inerken kendiliğinden hızlanmasa, ayarladığımız hızda inse rampayı daha güzel olurdu... :)

hız kontrolde araç birden atıyor ama sonra bu atılganlık düşüyor aynı dizel ile turbo benzinli araç farkı gibi ( dizel birden hızlanıyor sonra bu hızda bir düşüş oluyor turbo benzinli sürekli hızlanıyor)ama sürekli hızlanmak istediğimizde mesela 100den 180 çıkacağız diyelim ayakla gaz verince hız kontrole göre daha çabuk hızlanıyor araç :) bilmem diğerleri ne düşünür ben böyle gözlemledim aracımda :) hem focus 2 hem focus 3te

Bence abi o tamamen piskolojik sonuçta aynı motor aynı beygir :) cc aktif iken veya normal gaza basınca bir fark yok sadece cc de arabanın yakıtı biterde araba kendini ileri atar sonra yavaslarya aynı o gibi zaten dip gaz yapıp çekincede öyle olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.