Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus ii Cruise Control (hız Sabitleyici)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Sadık Taşyürek'in konusudur, kendi açmıştır fakat üyeliğini sildirdiği için başlığı devam ettiriyoruz.

CC hız sabitleme Sistemİ 40 km üstü hızlarda devreye girer ve sistemin devreye girmesi için 5. vites zorunluluğu yoktur. aracınız istediğiniz hıza ulaştığında sırasıyla direksiyonun üstünde sol taraftaki ON tuşuna basarak, sonrasında da direksiyonun üstündeki sağ tarafındaki + SET tuşuna basarak sistemi devreye alırsınız. + SET tuşuna her basışınız da araç yaklaşık 2 km daha hızlanacaktır. Tuşa sürekli basarakta hızlanma yapabilirsiniz. bu esnada araç dip gaz yapacaktır ve ani hızlanma eğilimi gösterecektir.
CC Sistemi aracın hızını elinizi tuştan çektiğiniz anki hıza sabitler. - (eksi) tuşuna basarakta tersi işlemi yapabilirsiniz. sağdaki RESET düğmesi CC sistemini o an için devre dışına çıkartır ve aracın kontrolünü size bırakır. Ancak CC halen aracın hafızasındadır ve + SET tuşuna bastığınız an tekrar devreye girecektir. (40 km üstü olmak kaydıyla)
CC yi tamamen devre dışı bırakmak için direksiyonun solundaki OFF tuşuna basmalısınız. ayrıca frene veya debriyaja bastığınız anda CC otomatik olarak devreden çıkacaktır.

önce güvelik.!!! arkadaşlar aklınızda bulunsun, Yağmurlu, karlı ve buzlu hava ve yol şartlarında CC yi kullanmak aracın kontrolünü kaybettiğiniz an kaza riski teşkil etmektedir.(aracın kullanma kılavuzunda bu husus belirtilmiştir
)

Fotoğraf linki öldüğü için link kaldırılmıştır.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cruise Control düğmeleri Focus 2,5 da daha başarılıydı sanki...Focus 3 de nedense pek ergonomik değilmiş gibi geldi bana..Zaten şu direksiyon komandalarını direksiyon üzerine koymaları kafadan ergonomi hatası,direksiyonu çevirince hiçbir şekilde kullanamıyorsunuz..Keşke direksiyonun altına sabitleseler,aynen fotoğraftaki volume düğmeleri gibi...Örneğin müzik setinin düğmelerini direksiyon çevirirken kullanamıyorum,sesi kapatamıyorum,kanalı değiştiremiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest Sadık Taşyürek

bence F2,5 lardaki en büyük eksiklik CC tuşlarında aydınlatma olmaması.tuşların üzerinde ki tırtık ile tuşlara zamanla el alışkanlığı gelişse de görsellik ve işlevsellik adına led ışıklı olması çok daha şık olurdu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu tuşlara aydınlatma takma ihtimali varmı ?

Yok..Bence aydınlatma olmasa da en azından o yazıları karanlıkta parlayan fosforlu ışıkla yazsalardı daha iyi olurdu..Ben bir ara kafaya takmıştım,fosforlu boya alıp ince uçlı kalemle yapmaya çalıştım ama olmadı..O düğmeleri içerden aydınlatabilirsiniz ama,kolların içi boş,ancak ciddi elektrik tesisatı bilgisi ve ciddi uğraş gerektiriyor....Ama yapılabilecek durumdalar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Yok..Bence aydınlatma olmasa da en azından o yazıları karanlıkta parlayan fosforlu ışıkla yazsalardı daha iyi olurdu..Ben bir ara kafaya takmıştım,fosforlu boya alıp ince uçlı kalemle yapmaya çalıştım ama olmadı..O düğmeleri içerden aydınlatabilirsiniz ama,kolların içi boş,ancak ciddi elektrik tesisatı bilgisi ve ciddi uğraş gerektiriyor....Ama yapılabilecek durumdalar....

Mondeo al kurtul..

Tüm direksiyon ışıl ışıl gece kulübü gibi ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 January 2012 - 12:16 tarihinde, Bora A. yazdı:

Zaten şu direksiyon komandalarını direksiyon üzerine koymaları kafadan ergonomi hatası,direksiyonu çevirince hiçbir şekilde kullanamıyorsunuz..Keşke direksiyonun altına sabitleseler,aynen fotoğraftaki volume düğmeleri gibi...Örneğin müzik setinin düğmelerini direksiyon çevirirken kullanamıyorum,sesi kapatamıyorum,kanalı değiştiremiyorum...

Bora abi zaten direksiyonu çevirdiğimiz , tekrar aynı manevra ile geri toplamıyormuyuz ? bence bu büyük bir kayıp değil.En fazla 5-7 saniye kadar kaybın olur. ^_^

Ama örneğin ; babamın servisini yaptığı 2003 model VW Volt'de sinyal kolunun üzerinde CC

Bana kalırsa direksiyon kenarlarında daha kullanışlı.En büyük eksisi belirttiğiniz gibi tuş üzerinde ışık olmaması (Focus2)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cruise kontrolun en sevdiğim yanı,yüksek vitesde gaza basınca yemiyor ama cruise de sanki pc oyunu gibi hızlanıyor mübarek :)

Evet.

Hatta gaza basmak yerine direksiyondan gaz verirsen resmen arkandan biri iktiriyor gibi oluyor :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.