Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus ii Cruise Control (hız Sabitleyici)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...

Hız Sabitleyicinin Devreden Çıkması. .Arkadaşlar Aracımın Beygir ve Torkunu Powerbox Ile Artırdım. Geçen Hız Sabitleme yi Kullanmak İstedim. Düz Yolda Bir Problem Yok Ancak Rampalarda Araç  Sabit Hıza Ulaşmak Yada Korumak İçin Aşırı Bir İvme Ve Tork Üretiyor (Koltuğun Sırtınızıdan Sizi İttiğini Hissediyorsunuz). Bu Durumda da Hız Sabitleyici Devreden Çıkıyor. Bunu Ayarlatma Şansım Var Mı? Özellikle yeni yazılım ya da powerbox Kullanan Arkadaşlar Yanıtlarsa Sevinirim. :-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hız Sabitleyicinin Devreden Çıkması. .Arkadaşlar Aracımın Beygir ve Torkunu Powerbox Ile Artırdım. Geçen Hız Sabitleme yi Kullanmak İstedim. Düz Yolda Bir Problem Yok Ancak Rampalarda Araç  Sabit Hıza Ulaşmak Yada Korumak İçin Aşırı Bir İvme Ve Tork Üretiyor (Koltuğun Sırtınızıdan Sizi İttiğini Hissediyorsunuz). Bu Durumda da Hız Sabitleyici Devreden Çıkıyor. Bunu Ayarlatma Şansım Var Mı? Özellikle yeni yazılım ya da powerbox Kullanan Arkadaşlar Yanıtlarsa Sevinirim. :-)

yok. güvenlik için asr devreye girdiğinde CC kapanır.

ya torku düşüreceksiniz (yere aktaramıyor yani) yada jant lastik iyileştirecek üretilen torku yere aktarabilir hale getireceksiniz.

Ozan Kar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok. güvenlik için asr devreye girdiğinde CC kapanır.

ya torku düşüreceksiniz (yere aktaramıyor yani) yada jant lastik iyileştirecek üretilen torku yere aktarabilir hale getireceksiniz.

Ancak 2009 Model 2,5 Kasalarda ASR Yok Benim Bildiğim. Demin Nette De İncelerdim ASR Olmadığını Belirtiyor. Titanium Benimki ve X paketli Değil. Nasıl lastik ve jant almalıyım bu durumda? Normalde 205 55 lastik 16 Inch jant kullanıyorum. Teşekkür Ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ancak 2009 Model 2,5 Kasalarda ASR Yok Benim Bildiğim. Demin Nette De İncelerdim ASR Olmadığını Belirtiyor. Titanium Benimki ve X paketli Değil. Nasıl lastik ve jant almalıyım bu durumda? Normalde 205 55 lastik 16 Inch jant kullanıyorum. Teşekkür Ederim

o zaman başka bir sebeple ama yine benim tahminimce fazla torktan dolayı güvenlik nedeniyle iptal ediyor. Tabanı genişletmek etkili olacaktır diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esp devreye girincede iptal olur, araç donanımı ile bilgilere netteki bilgiler ile öğrenemezsiniz. TÜM focus 2'lerde ESP vb şeyler opsiyondu yani her donanımda eğer satın alındıysa olabilir, araç sahibinin bilmesi gerekiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esp devreye girincede iptal olur, araç donanımı ile bilgilere netteki bilgiler ile öğrenemezsiniz. TÜM focus 2'lerde ESP vb şeyler opsiyondu yani her donanımda eğer satın alındıysa olabilir, araç sahibinin bilmesi gerekiyor. 

Araçta ESP de Yok..Opsiyon Olarak Ekletmemiştim. Sadece Rampada Sorun Yaşıyorum. Düz Yolda Sıkıntı Çekmiyorum. Misal 2000-2200 Devirde sabitleme yaptığımda, rampaya gelindiğinde araç ara gazı vermiş gibi yükleniyor. Devir 2500-2700 bandına sıçrıyor.Bu sıçramanın en başında CC devreden çıkıveriyor. Çok memnunum bu halinden 1. vites dahil olmak üzere hantallık gitti arabadan ama CC işine çözüm bulamadım şimdilik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araçta ESP de Yok..Opsiyon Olarak Ekletmemiştim. Sadece Rampada Sorun Yaşıyorum. Düz Yolda Sıkıntı Çekmiyorum. Misal 2000-2200 Devirde sabitleme yaptığımda, rampaya gelindiğinde araç ara gazı vermiş gibi yükleniyor. Devir 2500-2700 bandına sıçrıyor.Bu sıçramanın en başında CC devreden çıkıveriyor. Çok memnunum bu halinden 1. vites dahil olmak üzere hantallık gitti arabadan ama CC işine çözüm bulamadım şimdilik.

Yetkili servise baktırmanızda fayda var. Powerbox öncesi sorun var mıydı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yetkili servise baktırmanızda fayda var. Powerbox öncesi sorun var mıydı ?

Hayır. Gayet Düzgün Çalışıyordu CC. Servisin Yazılım Güncellemesi İle Belki Düzelebilir. Zira Eski Araçlar İçin De Güncelleme Yapıyorlarmış. Ben Bunu Yeni Öğrendim. Gerekirse Sabitleme İşini Askıya Alırım Artık. Zira Bu Performansa Hasrettim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır. Gayet Düzgün Çalışıyordu CC. Servisin Yazılım Güncellemesi İle Belki Düzelebilir. Zira Eski Araçlar İçin De Güncelleme Yapıyorlarmış. Ben Bunu Yeni Öğrendim. Gerekirse Sabitleme İşini Askıya Alırım Artık. Zira Bu Performansa Hasrettim.

Lütfen sadece nokta işaretinden sonra büyük harf kullanın, eğitimci olarak örnek veren katkılarınızı bekliyoruz bu konuda.

Devamında mesajlarınız silinebilir. Bknz: Kurallar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düz yolda, mesela 110a sabitlemiş giderken, devreden çıkartıp mesela 105te (fazla yavaşlamadan yani) Reset yaptığınızda ne oluyor?

CCnin devreden çıktığı durumlara benzer durumlarda kendiniz gazı köklerseniz patinaj filan oluyor mu? Ben çekişe takıldım, saçma geldiği noktalar olsada aklıma başka birşey gelmiyor.

Ozan Kar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düz yolda, mesela 110a sabitlemiş giderken, devreden çıkartıp mesela 105te (fazla yavaşlamadan yani) Reset yaptığınızda ne oluyor?

CCnin devreden çıktığı durumlara benzer durumlarda kendiniz gazı köklerseniz patinaj filan oluyor mu? Ben çekişe takıldım, saçma geldiği noktalar olsada aklıma başka birşey gelmiyor.

şuan yoldayım ve deneme şansı buldum. Aracı 90 km hızla ve powerbox un devreye girmediği devirde sabitledim.  Rampa çıktı. Ancak çok dik rampada yine ivme arttı ve cc devreden çıktı. Araç 2000 devıirdeyken cc devre dışındayken gaz pedalına yüklemeden sanki gaz pedalına basılmış gibi aniden 1000 devir güç üretti ve devir 3000 e geldi. Özellikle bu durum rampada oldu ve araç çok kısa sürede dik rampada 120 km lik hızı motor bağırmadan sağladı. cc nin devirden çıkması tamamen motor un güvenliği ile ilgili bir durum galiba. Yaratılan ivme anlık olarak yüksek geldiğinden cc devreden çıkıyor diye düşünüyorum. Dik basit şehir içi rampasında ara sokakta yani araç kısa sürede lastik yakacak düzeyde patinaj yaptı. Düşük viteste yüksek devirlere kısa sürede çıkıyor ve motor bağırmadan bunu yapıyor. 

Ve enteresan bir başka şey de aracın 6. Vites istemesi:-) 180 km hıza geldiğinde 4500deviri geçip vites atmamı istiyor :-):-) Atamadığım için baskı balata koku yaptı:-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar bende aracıma hız sabitleme takmak istiyorum. Çıkma Direksiyon konusunda ve  Balıkesir civarlarında sistemi aktif etme konusunda bana yardımcı olabilecek arkadaşın yardımını bekliyorum. 

Çıkma direksiyon bulmak o kadar zorki, Ankara'da aramadığım çıkmacı kalmadı. İstanbul, Bursa hiç bir yerde bulamadım. İzmir'de bi yer var 500 tl dedi açıkcası çıkma direksiyon için o para çok fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Gece karanlığında ışık olmadığından düğmeleri göremeyen arkadaşlara bir matbaacı olarak tavsiyem  dijital baskı yapan ozalitcilerde vs. Tuşların üzerine tuşlarla aynı ebat ve yazı karakterlerinde fosforlu sticker yaptırıp tuşların üzerine yapıştırmanız. Kaliteli sticker ve fosforlu boya ile 10 15tl ye ışıklı gibi düğmeleriniz olabilir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.