Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3, C-Max MK2 Km Yükseltme

Fatih U.

Önerilen Mesajlar

Artik araciniz kac km'de olursa olsun rahatlikla km'sini yükseltebileceksiniz... Millet Km düsürüyor biz yükseltiyoruz:)
Gerekli malzemeler:
1.Dizüstü bilgisayar...
2.Modifiyeli MS-CAN ELM327 cihazi
3.Modifiyeli FoCCCus programi.program linki asagida.
Modifiyeli FoCCCus linki: https://yadi.sk/d/mYMiHAVUqcrUq
islem sirasi:
1.RAR'li FoCCCus programi RAR'dan cikartilir.Kurulum vs. istemiyor sadece rardan cikartiyoruz.
2.ELM327 cihazi arac ile bilgisayara baglanir.
3.Araba kontagi bekleme konumuna getirilir.(Kontak acik motor kapali pozisyonu)
4.FoCCCus programi acilir ve hic bir islem yapmadan yukaridaki IPC sekmesi tiklanir.Acilan ekranda Sol alttaki Odometer
yazan yere read(oku) tiklayin.Arabanizin Km'si yazacaktir.Artik tek yapmaniz gereken, eski Km'yi silip yeni Km'yi yazmak ve set tusuna
basmak.Yeni Km'niz hayirli ugurlu olsun...
Not:Denenmistir ve gayet iyi calisiyor.4. resim 2-3 hafta önceki Km, 5. resim son hali.(Arabamin eski Km'si 28000 civarindaydi.simdi yaklasik. 121000 km oldu. Benim virüs programi (panda) modifiyeli FoCCCus programinda virüs vs bulamadi.ilk kez ELM327 ve FoCCCus
programi ile calisacak arkadaslar, formda kisa bi arastirma yaparsaniz bircok bilgiye ulasabilirsiniz. (Modifiyeli FoCCCus programi alintidir)

1..jpg

2..jpg

3..jpg

4..jpg

5..jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Düşünüyorum, düşünüyorum... Niye böyle bir şey yapmayı isteyeyim?

Eski Kücük gösterge panelinden yeni gösterge paneline gecince gerek duyuluyor.örnegin  benim arabamin orjinal km si 100000 cikma ekran aldim 10000 km.sizce ne yapmam gerek?:) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Süleyman Ünal yazdı:

Arabayı sürerek yükseltmek daha işlevli ve keyifli olur diye düşünüyorum.:)

088888

081903

080808

099999

gibi km lerin ekran görüntüsünü 10 dk içinde alıp foruma atarız...olmaz mı? :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Onur Sezgin yazdı:

088888

081903

080808

099999

gibi km lerin ekran görüntüsünü 10 dk içinde alıp foruma atarız...olmaz mı? :)

Birde sürekli garajda duran arabalar için iyi. Satarken alıcı inansın diye 5-10 bin yükseltilebilir.:P

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Geçende denedik ama yapamadık.

Nerde hata yaptık acaba ?

Gürkan hocam o verdigim modifiyeli FoCCCus linkinini indir... 10 sn icinde yeni km Hazir.dün yaptim:) 

Fatih U. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serdar Eryürekli yazdı:

Sadece ordaişe yarar evet.

Dürüst olursan orda ise yarar. Tabiki sahtekarlik boyutuda var. Bazi sirket elemanlari cok km yapmis gösterirler.... yaptigi yola göre prim vs alanlar var.1000 Km yükseltse benzinide bosaltsa veya direk parayi cebe atsa:) ... sanirim bu kadar yeter fazla aciklama yapipta  Essegin aklina karpuz kabugu düsürmeyelim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada ilgili konumuz mevcut.

https://www.focusclubtr.com/topic/7014-focus-3-elm327-ile-aktif-hale-getirilebilen-özelliklerhill-holder-eklendi/

Tüm Ford'larda çalışıyor mu? Başlık sağlığı açısından. Cevap hayır ise iletileri diğer konuya taşıyalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Burada ilgili konumuz mevcut.

https://www.focusclubtr.com/topic/7014-focus-3-elm327-ile-aktif-hale-getirilebilen-özelliklerhill-holder-eklendi/

Tüm Ford'larda çalışıyor mu? Başlık sağlığı açısından. Cevap hayır ise iletileri diğer konuya taşıyalım.

Benim araba c max sorunsuz calisiyor.focus mk3 lerde de calistigini duydum.ELM327 konusuna yazmayi düsündüm fakat orasi ilk sayfalar haric biraz birbirine girmis durumda.Birde ilk sayfada Km yükseltme sadece 1000 km yi gecmeyen ekran icin gecerli yazdigi icin , oraya yazmadim.bunda km sinirlamasi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus MK3, C-Max MK2 Km Yükseltme olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.