Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2011 Focus Otomatik Vites Araç Tavsiyesi

Sinan M.

Önerilen Mesajlar

İyi günler, foruma yeni katıldım.Otomatik benzinli focus (2010-2011 model 80.000 km altı) almayı düşünüyorum. Ancak sahibinden.com üzerinden baktığımda çok farklı fiyatlar görüyorum. Daha önceki aracım yarı otomatik bir araçtı ve vitesten çok sıkıntı çektim. Bu sebeple tam otomatik mümkün mertebe problem çıkarmayan bir araç almak istiyorum. 45 bin civarında bütçem var. Bu aracı kullanan veya kullanmış olanlar tavsiyede bulunurlarsa sevinirim. Nelere dikkat etmeliyim? Bu kilometrelerde vitesi, motoru problem çıkarır mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kolay kolay sorun çıkartmaz AMA 'çok yakar ve az kaçar' :) Bu araç hakkında sorular geliyor genelde ve kullanıcıların yorumları da çeşitli yerlerde mevcut, özeti ilk dediğim gibi :) 

4 ileri tam otomatik şanzıman, klasik benzinli motorla buluşuyor. Değişken zamanlı supap bile yok, sorun çıkma olasılığı diğerlerinden düşük.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer ki ilk kalkışta performans takıntınız yoksa gönül rahatlığıyla alınabilecek bir araç. Yakıt olarak da powersihft şanzımana göre biraz fazla yakıyor doğrudur ama öyle aman aman büyük farklar da yok. Ben şu aralar şehir içi 10 lt civarında tüketiyorum. Bu kış verileri, yaza belki 9-9,5 civarına çekebilirim. Uzun yolda da yine 6-7 lt. civarı bir yakıt tüketimi gördüm. İzmir-Antalya arası 6,7 lt. İzmir-İstanbul arası (İstanbul şehir içine kadar) 6,4 tüketim görmüştüm. Şanzıman sorunu olan bir şanzıman değil, sadece gaz tepkimelerine biraz geç tepki veriyor ve 4 ileri olduğu için vites değiştirme aralığı yüksek kalıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt olarak 1-2 litre fazla yakması sorun değil. İnternette yorumlardan anladığım kadarıyla bu kasanın dizel olan otomatikleri problem çıkarıyor. Fakat benzinliye ilişkin yeni tarihli yorumlar az. Bu sebepten sormuştum.

Bu fiyat skalasında otomatik vitesli megane 2 / focus /2008-2009 civicler var. f/p olarak en uygun focus gibi görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de şunu ekliyeyim. Alacaksanız titanium paket ya da üzerine çıkabileceğiniz oranda titanium X paket almaya çalışın. Bütçenize göre hatasız ve dediğiniz km araç bulmakta zorlanabilirsiniz belki ama 2-3 üste çıkabilirseniz bence daha iyi olur. Ayrıca bahsettiğiniz km. bir motor ve şanzıman öyle aman aman yıpranmış olacağını sanmıyorum, tabi dikkat etmekte fayda var

--2 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Sinan M. yazdı:

Yakıt olarak 1-2 litre fazla yakması sorun değil. İnternette yorumlardan anladığım kadarıyla bu kasanın dizel olan otomatikleri problem çıkarıyor. Fakat benzinliye ilişkin yeni tarihli yorumlar az. Bu sebepten sormuştum.

Bu fiyat skalasında otomatik vitesli megane 2 / focus /2008-2009 civicler var. f/p olarak en uygun focus gibi görünüyor. 

Bahsettiğiniz kasada dizel otomatik yok. Focus MK 2,5 olarak geçer ve 2008-2011 aralığında üretilmiştir. Ford Focus'larda bu kasaya kadar dizel otomatik üretti daha sonra Focus 3 MCA 1.5 dizele kadar dizellerde otomatik kullanmadı. Bahsettiğiniz şanzıman CVT şanzıman. Evet bu şanzımandan şikayet çok olmuştu. Fakat sizin almak istediğiniz kasadaki 4 ileri şanzıman sorunsuz bir şanzımandır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.