Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Adaptif Far Sorunu

Mustafa Çekiç

Soru

Arabamda adaptif far paketi mevcut sol far donup kalıyor 0 km ye düşene kadar düzeltmiyor far kendini bu sorunu yaşıyan forumda birisi varmı servisle 4 aydır haşır nerişirim aracım serviste işlem gördü ve düzelmedi sorunum araştırmalarım sonucunda y.dışında birisinin sorun yaşadıgını öğrendim videodaki şahsın sorun videosu benım sol far yapıyor bu sorunu

Arabamdakı sorunu 1.5 yılı aşkındır yaşıyorum 

Mustafa Çekiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
18.03.2017 - 21:56 tarihinde, Mustafa Çekiç yazdı:

Arabamda adaptif far paketi mevcut sol far donup kalıyor 0 km ye düşene kadar düzeltmiyor far kendini bu sorunu yaşıyan forumda birisi varmı servisle 4 aydır haşır nerişirim aracım serviste işlem gördü ve düzelmedi sorunum araştırmalarım sonucunda y.dışında birisinin sorun yaşadıgını öğrendim videodaki şahsın sorun videosu benım sol far yapıyor bu sorunu

Arabamdakı sorunu 1.5 yılı aşkındır yaşıyorum 

edit: aracımın ön farı komple değişti 2 gündür akşamları toplam 2 saat kadar test ettım suanlık bir sorun gözükmemektedir 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun sanki sensörlerde sıkıntı var gibi. Araç sürekli sağa dönüyor hissi veriyor bu videoda. Yani sistem onu algılıyor.

Serviste ne işlem yapıldı acaba? Farlar değişti mi ya da yazılımsal bir işlem yapıldı mı detay verir misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Problem olduğu aşikar, buradan yaşayan biri olup olmaması hiç önemli değil.

Ya yazılımında ya da farda bir sorun var.

Video İngiliz onun sağı sizin sol ile aynı karakterde bu da yazılıma işaret ediyor gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

heralde yanlış hatırlamıyorsam 4 veya 5 kez yazılım la uğrastılar aralık ayın 26 sında servise bıraktım 17 gün kadar yazılım güncellemesi yaptılar aracımı teslim aldım ve sorunum çözülmemişti sonra 12 gün kadar tekrar bıraktım gine yazılım güncellemesi yaptılar gine düzelmedi bu sefer sol far modülünü değiştirdiler gine düzelmedi ve bu sefer 2 tarafında modülünü değiştirdiler problemim hayla devam ediyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Far modülü olarak neyi değiştiriyorlar acaba. Xenon far modüllerini mi değiştiriyorlar. Benim bildiğim adaptif far modülü bir tane. Sağ sol diye ayrılmıyor. Her iki farı tek modül kontrol ediyor.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Far modülü olarak neyi değiştiriyorlar acaba. Xenon far modüllerini mi değiştiriyorlar. Benim bildiğim adaptif far modülü bir tane. Sağ sol diye ayrılmıyor. Her iki farı tek modül kontrol ediyor.

Direksiyonun altında far modülü ...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Onun modülü de ayrı. Ama esp sisteminin de bir parçası olduğu için, hata verseydi esp sistemi hata verirdi sanırım.

O da var tabi. Bir yöne dönüp durana kadar geri toparlamaması onu getirdi aklıma. Bakılabilir bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.