Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Direksiyon Yağı

Hüseyin B.

Soru

Merhaba arkadaşlar bir kac gündür direksiyon yagina takinti yaptim, ses geliyorsa yag degisince yada ilave yapinca ses kesiliyor gibilerinden yazilar okudum ..oyleki 12 yasinda arabanin bildiğim kadarıyla hic değişmedi en azından 6 senedir bende ve degismedi .. bu konu ile akakali araştırma yaptikca  geldigim nokta" ya"

Paranoya yapiyorum yada gercekten sesmi geliyor anlamadim kafayi yemek üzereyim. Yanimda oturan ses sadece motorun calisma sesi diyor ben var diyorum. Belki daha öncede vardi kafami o tarafa yormadigim icin anlamamista olabilirim.direksiyon yag degistirme konularini okudukca  direksiyonu devamli dinlemeye aklımı oraya vermeye basladim  hani direksiyonu saga sola cevirince viy viy  yapan sesi bugün 20 -30 km ile giderken iceriden duymaya baslasim viy viy diye ses geliyor yada basta dedigim gibi paranoya oldu yada bir yerleede bi ariza var 12 yasindaki araba icin direksiyonda hidrolik yaginda bir miktar azalma var yani minimumda diyebilirim.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
15 dakika önce, Hüseyin B. yazdı:

Merhaba arkadaşlar bir kac gündür direksiyon yagina takinti yaptim, ses geliyorsa yag degisince yada ilave yapinca ses kesiliyor gibilerinden yazilar okudum ..oyleki 12 yasinda arabanin bildiğim kadarıyla hic değişmedi en azından 6 senedir bende ve degismedi .. bu konu ile akakali araştırma yaptikca  geldigim nokta" ya"

Paranoya yapiyorum yada gercekten sesmi geliyor anlamadim kafayi yemek üzereyim. Yanimda oturan ses sadece motorun calisma sesi diyor ben var diyorum. Belki daha öncede vardi kafami o tarafa yormadigim icin anlamamista olabilirim.direksiyon yag degistirme konularini okudukca  direksiyonu devamli dinlemeye aklımı oraya vermeye basladim  hani direksiyonu saga sola cevirince viy viy  yapan sesi bugün 20 -30 km ile giderken iceriden duymaya baslasim viy viy diye ses geliyor yada basta dedigim gibi paranoya oldu yada bir yerleede bi ariza var 12 yasindaki araba icin direksiyonda hidrolik yaginda bir miktar azalma var yani minimumda diyebilirim.  

Direksiyon yağının dışında rot- balans ta da ayar gerekiyo olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Denemesi cok kolay. Ses geldigini duydugunuz zaman arabadan inin on cami indirin, kolunuzu sokup direksiyonu tam sag sol yapin ses geliyorsa disardan vinnnnn-zinnnn seklinde cok net duyarsiniz. Bu tip bir ses genelde omrunu tamamlamis yada yagsiz kalan direksiyon hidrolik motorundan gelir. Tamir ediyorlar bu hidrolik motorlari ama bence degmez. Yari parasini verip tamir ettirmektense sifirini alip degistirmek daha dogru bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevap veren herkese tsk ederim.  Bugün yagini degistirsin diye yağcıma gittim israrla yag degismez eksilirse tamamlanir dedi  dedim ses geliyor ac kaputu sag sol yap dedi  bi ses gelmiyor. Yada yağı eksik direksiyon sesi böyle olmaz dedi biraz dediğim dedik ustalardan . Kendim bi siringaya cekip rengine ve akiskanligina baktım siyaha yakin koyu yesil rengi var. Akiskanligi ise bildigin  suyu çeker siringaya bosaltirsin ayni onun gibi. Daha once direksiyon yagi görmedim.  Olması gereken kivam bumu arkadaslar .yag olarak kullanma klavuzundaki yağıda bulamadim . Google'da arattim yine bulunamadi ne koyacam ben yag olarak klavuzdaki yag 

20170304_195259.jpg

Hüseyin B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Hüseyin B. yazdı:

Cevap veren herkese tsk ederim.  Bugün yagini degistirsin diye yağcıma gittim israrla yag degismez eksilirse tamamlanir dedi  dedim ses geliyor ac kaputu sag sol yap dedi  bi ses gelmiyor. Yada yağı eksik direksiyon sesi böyle olmaz dedi biraz dediğim dedik ustalardan . Kendim bi siringaya cekip rengine ve akiskanligina baktım siyaha yakin koyu yesil rengi var. Akiskanligi ise bildigin  suyu çeker siringaya bosaltirsin ayni onun gibi. Daha once direksiyon yagi görmedim.  Olması gereken kivam bumu arkadaslar .yag olarak kullanma klavuzundaki yağıda bulamadim . Google'da arattim yine bulunamadi ne koyacam ben yag olarak klavuzdaki yag 

googleda wss-m2c204-a olarak ararsanız bazı parçacılarda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bilenler yardimci olabilirlermi lütfen. .. duyduğum ses rolantide beklerden yok. Ama düşük hizlarda 20 ile 30 km arasinda arabanin icinden  sag gogusun kelebek cam tarafindan uğultu mu desen vuvvv mu desem o tarz ses geliyor delirtecek beni. Dogru  duzgun bi ustayada denk gelmedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Hüseyin B. yazdı:

Arkadaşlar bilenler yardimci olabilirlermi lütfen. .. duyduğum ses rolantide beklerden yok. Ama düşük hizlarda 20 ile 30 km arasinda arabanin icinden  sag gogusun kelebek cam tarafindan uğultu mu desen vuvvv mu desem o tarz ses geliyor delirtecek beni. Dogru  duzgun bi ustayada denk gelmedim

Yazanlar yazmış zaten Hüseyin Bey :) 

Sizin doktora yani yetkili servise uğramanız lazım, daha sesi bile duymayan kişilerden (buradan) çözüm aramak pek mantıklı gelmiyor.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Hüseyin B. yazdı:

Wss olarak var ama wsd olarak yok aradaki harf değişikligi sıkıntı etmezmi.  Kullanıcı el kitabinda wsd-m2c-204-a    piyasada olan wss m2c 204 a

yanlış yazılmıştır. öyle bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.