Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Arac Durunca Duyulan Fan Sesi

Misafir

Soru

Selamlar herkese..aracim focus 2013, hb 1.6 dizel..Arkadaslar araca bugun bakim yaptirdim..yag, hava, yakit, polen filtresi vs degisti..servis disi merkezde 3 4 yere gittim, servisteyken bankamatige gittim vs..durunca bir sey isitmedim..90 km yol aldim, yol kenari durdugumda direksiyonda titreme hissettim araci kapatinca..bir sey mi acik derken..disari ciktim fan calisiyor..kaputu acip baktim..saglam soguk ufluyor..motor isisi, gosterge vs normal..2 ay oldu alali araci..-20lerde kullandık hep..doguda hava yine eksilerde idi -2..ilk kez bu calismayi ve sesi duydum..3 4 dk ya durdu...normal midir? Bildigin sogutma fani delice calisti ilk kez..degisim gununde olmasi acaba dedirtti?..eve geldim bi 100 km yaparak ses sonrasi..durunca tik yok..anlamadim..baktim nete dizel partikul filtresi vs diyor cogunluk..ne olabilir acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Dpf kaynaklı evet.

Motor ısınması ile alakalı değil ve sıkıntı yapmayın.

Ancak kurum temizliği için aracı 3 bin devir veya üzeri sabit hızda yarım saat kadar kullanın eğer tolere edilecek seviyede ise düzelecektir.

--0 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Halit AYDIN yazdı:

acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Dpf kaynaklı evet.

Motor ısınması ile alakalı değil ve sıkıntı yapmayın.

Ancak kurum temizliği için aracı 3 bin devir veya üzeri sabit hızda yarım saat kadar kullanın eğer tolere edilecek seviyede ise düzelecektir.

--0 dakika sonra eklendi--

Hmm..peki sonraki surecte duragan ve geçen bir sey mi? Filtrelerin bugün degismesi ile baglantili midir?

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Halit AYDIN yazdı:

Hmm..peki sonraki surecte duragan ve geçen bir sey mi? Filtrelerin bugün degismesi ile baglantili midir?

Filtre ile alakalı değil.

Kullanımla alakalı, dediğim gibi eğer zaman zaman devirli kullanırsanız iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12.03.2017 - 03:14 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Filtre ile alakalı değil.

Kullanımla alakalı, dediğim gibi eğer zaman zaman devirli kullanırsanız iyi olur.

Aracımı ilk aldığım zaman bende fan çalışması durumunu yaşadım. Hatta fan durdu mu diye otoparka inmişliğim var ? İlk zamanlar araca alışma süreci fln çok basmamıştım gaza ? Sakin kullanımda sanırım tam temizlik olmuyor kurum vs. Gazlamayı seven biri olarak ilk günlerden sonra fan çalışmasını yaşamadım. Çok kere aracı sıkıştırdım 3000-4000 devir aralığında kullandığım çok oldu ama hiç fan çalışmadı. Bencede bir sorun yok biraz gazlayın ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.