Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2016 Ses Sistemi Hakkında

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba;

Formda yeniyim sizden bir kaç teknik bilgi almak istiyorum deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Aracım focus 2016 dizel style 

1-Aracıma multimedya ana ünite almak istiyorum kendime göre müzik zevkinin bir nebze olsun düzeleceğine inanıyorum fakat ne alacağımı bilmiyorum. En son cyclone focus 4 olarak bir ürün gördüm fakat çok pahalı maddi imkanım yok o kadar. Bana özellikle "marka model" belirterek ne tavsiye edersiniz. Kasma donma yapmayan anfi çıkış li olursa sevinirim.

2- elimde bir adet kenwood kac ps 847 modelin de anfi ve 

sony xs gs 1621c component ve ayni

ürünün SONY xs gs 1621 coaxial takımı var. Bu sisteme ekstra bir anfi ihtiyacı duymadan subwoofer bağlanırmı?Henüz bağlantısı montajı yapılmadı hiç birinin. 

Teknik bilgiye sahip arkadaşlarım yardımcı olurlarsa sevinirim.

Eskişehir'de ikamet ediyorum yardımcı olmak isteyen bir arkadaş olursa görüşebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus Club Tr > Forum Yardımı kategorisinden Mk3- Modifiye > Focus III > Ford Garajı > Mk3- Ses & Görüntü Sistemleri kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 2016 Ses Sistemi Hakkında olarak değiştirdi
En guzeli cyclone ama dediginiz gibi fiyat uçuk ben taksitle 1400 tl ye navimex android taktirdim bi nebzede olsa arabaya canlilik katti memnunum. 
IMG_4144.thumb.JPG.700e2152a89eea2c98c5366857dc0cc5.JPG
IMG_4147.thumb.JPG.85990013d1458fb4ecbb6fa50adf4883.JPG

Formda yeniyim kusura bakmayın neyi nereye yazacağımı da bilmiyorum. Acaba bu ürünün direksiyon kumandasıyla uyumu Bluetooth bağlantısı sorunu vb. Kronik biseyi varmı acaba?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir tane daha multimedia mağduru daha çıkacak :)

Siz sanıyor musunuz ki basitçe bir tane multimedya, bir tane amfi, hoparlörler değişince acaip düzgün ses alacağınızı? Şuankinden daha kötü, akustikten bir o kadar uzak bir ses sitemi yaparsınız. Sanayideki ciğerci arabalarının üstündeki pille çalışan radyolardan farkı kalmaz müzik zevkinizin. Ben artık detay vermekten yoruldum. İnsanlar çin malı dandik multimedyaları alıp mutluymuş gibi yapmaktan bıkmadılar....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasım bende zaten bilmediğim için buradayım ama sunu da söylemeliyim mevcut sisteminde aman aman bir kalitede olduğu söylenemez. Daha önceki aracım astra idi müzik kalitesi arasında dağlar var. Bilgi ve deneyimleriniz den istifade etmek istiyorum paylaşmanız dileğiyle. Elimdeki mevcut ürünler bunlar sadece.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mustafa Gün yazdı:

Arkadasım bende zaten bilmediğim için buradayım ama sunu da söylemeliyim mevcut sisteminde aman aman bir kalitede olduğu söylenemez. Daha önceki aracım astra idi müzik kalitesi arasında dağlar var. Bilgi ve deneyimleriniz den istifade etmek istiyorum paylaşmanız dileğiyle. Elimdeki mevcut ürünler bunlar sadece.

Peki öyleyse.

Arabana dışardan alıp neyi takarsan tak sesi şuankinden iyi olamaz. Ne zaman gidip düzgün bir ses sitemi ve hoparlör + DSP alırsın o zaman şuankinden daha iyi bir ses olur. Bunun da toplam maliyeti muhtemelen 6-7bin tl olur. Saçma bir harcama olur. DSP olmadan olmaz mı? Hayır olmaz. Çin malı ünite alıp taksan olmaz mı? Olmaz. Dene gör istersen.

Yapacağın tek şey, hoparlörlerin sony değilse oem sony lerle değiştirmen ve kapı yalıtımlarını yapman. Aradaki farkı duyunca bu arabada profesyönel sesi sistemi varmış dedirecek kadar fark yaratır bu.

Ha yok ben taksici gibi cıptıs cıptıs dara dürü düt dütürü düt dütürü müzik dinleyecem diyosan eğer ne takarsan tak iyi gelir zaten.

Yukarıdaki bilgilerin hepsi tecrübeyle sabit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tmm dediğiniz gibi yapsam bana orijinal sony hoparlörlerin oem stok numaralarını paylaşırmısınız? Servisten mi temin edeceğim yoksa başka kaynaktan mı? Var mı tavsiyeniz?

Birde araç 2016 tdci style hoparlörlerin sony olup olmadığını bilmiyorum ama değildir diye tahmin ediyorum .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Bir tane daha multimedia mağduru daha çıkacak :)

Siz sanıyor musunuz ki basitçe bir tane multimedya, bir tane amfi, hoparlörler değişince acaip düzgün ses alacağınızı? Şuankinden daha kötü, akustikten bir o kadar uzak bir ses sitemi yaparsınız. Sanayideki ciğerci arabalarının üstündeki pille çalışan radyolardan farkı kalmaz müzik zevkinizin. Ben artık detay vermekten yoruldum. İnsanlar çin malı dandik multimedyaları alıp mutluymuş gibi yapmaktan bıkmadılar....

Hocam oyle bi yazmissinizki sanki arabanin orjinalinde BOSE. Ses sistemi varda biz bozduk. 

Benim araba style mca ekran casio hesap makinasi gibi berbat bisey. 

Son model arabada bluetooth bile yok bugun clio da bile bluetooth varr eee daha sayayimmi. 

Haa titanium olsaydi orjinalini sökmezdim. 

Ne kadar dandik cin mali olsada orjinalinden iyidir. 

Bu arada o kadarda cok kotu bi ses vermiyor disariya yayin yapmiyacaksaniz aracin icinde ses daha kaliteli oldugu aşikar. 

BulentGulsahin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

+1 tebrikler.

Hocam oyle bi yazmissinizki sanki arabanin orjinalinde BOSE. Ses sistemi varda biz bozduk. 
Benim araba style mca ekran casio hesap makinasi gibi berbat bisey. 
Son model arabada bluetooth bile yok bugun clio da bile bluetooth varr eee daha sayayimmi. 
Haa titanium olsaydi orjinalini sökmezdim. 
 Ne kadar dandik cin mali olsada orjinalinden iyidir. 
Bu arada o kadarda cok kotu bi ses vermiyor disariya yayin yapmiyacaksaniz aracin icinde ses daha kaliteli oldugu aşikar. 

+1 tebrikler
+1 tebrikler.

+1 tebrikler

Birde Bahsettiğimiz araba 99 bin tl şuan:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada cylone veya navimex vs taktırıp pişman olan eski sisteme dönen o kadar çok kişi gördük ki? O zaman bende size şöyle izahat edeyim. Peugeot 301 citroen clyse gibi araçların fiyatları 70 bin tl. Opsiyonsuz. Mca mı saydıklarım mı? Ford kullanıcısı önce sağlamlığa yol tutuşa daha sonra opsiyona bakıyor. Bende aracı alırken böyle yaptım çünkü. Aldığım fiyata dolu dolu megane 3 veya fluence alırdım ama almadım! Şimdi gelelim konuya. Bence oem hoparlör alın. Ben aldım hatta çıkmalar hoşuma gitmediği için 0 aldım. 4 adet. 2 adet arkaya orjinal kapı tweetter aldım. Havalar ısınınca kapı yalıtımlarıyla beraber takıp deneyeceğim. Bende buradan okudum ve okunanlara göre soru sorma ihtiyacı bile duymadan orjinale yöneldim. Siz de böyle yapın... dandik Çin mallarından uzak durun! Arabanız clio veya Alara değil!

Albea olacaktı telefonun azizliği ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 lerin tümünde cd ünitesi aynıydı arkadaşlar. Sony olanlarda hoparlör ve twitter farkı vardı. Bu sebeple ses kalitesi çok tatminkardı. Sony olmayan araçlarda hoparlörler gerçektende çok kalitesizdi. Sadece hoparlör değişimi ve arka kapılara twitter takviyesiyle çok güzel sonuçlar alan oldu. Ben navitech ve cyclone kullanmış birisi olarak kesinlikle ses kalitesinin sony den düşük olduğundan eminim. Ha yok arkadaş sizlere sorduk ama ben bu teyplerden birini takacam derseniz CYCLONE marka içlerinde en kalitelisi derim.

Önerim şudur. aracınıza 4 adet sony hoparlöe ve 2 adet arka kapılara twitter takıp geçin. Ankarada olan varsa sony nin ses kalitesini görmek istiyorum diyenleri misafir ederim incelerler rahatca.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada cylone veya navimex vs taktırıp pişman olan eski sisteme dönen o kadar çok kişi gördük ki? O zaman bende size şöyle izahat edeyim. Peugeot 301 citroen clyse gibi araçların fiyatları 70 bin tl. Opsiyonsuz. Mca mı saydıklarım mı? Ford kullanıcısı önce sağlamlığa yol tutuşa daha sonra opsiyona bakıyor. Bende aracı alırken böyle yaptım çünkü. Aldığım fiyata dolu dolu megane 3 veya fluence alırdım ama almadım! Şimdi gelelim konuya. Bence oem hoparlör alın. Ben aldım hatta çıkmalar hoşuma gitmediği için 0 aldım. 4 adet. 2 adet arkaya orjinal kapı tweetter aldım. Havalar ısınınca kapı yalıtımlarıyla beraber takıp deneyeceğim. Bende buradan okudum ve okunanlara göre soru sorma ihtiyacı bile duymadan orjinale yöneldim. Siz de böyle yapın... dandik Çin mallarından uzak durun! Arabanız clio veya Alara değil!
Albea olacaktı telefonun azizliği [emoji6]

Merhaba ürünleri nereden temin ettiniz fiyat nedir ve oem stok numarasını paylasirmisiniz? Aradığım cevap bu fakat oem numaralarını paylaşan yok formda.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dandik cin mali diyorsunuz ama gunumuzde kullandigimiz iphone arkasinda bile china yaziyor. 

Hangimiz aliexpres ten urun siparis etmedik oradakilerinde hepsi cin mali. 

Haa tabiki orjinal sistem kadar kaliteli degildir ama fazlada ön yargili olmamak lazim sonucta elektronik işi kimi cok sorun yaşar kimi senelerce problem yaşamaz. 

Tercih sizlerin. 

Tekrar soyluyorum en azindan style pakete titanium ekranini koymalari lazimdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.