Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Yeni Fiesta Motor Ve Türkiye Fiyat Donanımları

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

@Cem G. ST-Line veya ST (bu aşamada) konuşulmadı. O tür araçlar genelde Lansman dönemi sonrasında, mesela lansman + 1 yılda piyasaya çıkar. 

Yani ST-Line ile ilgili -taze- bilgi bende yok 

Yurtdışına da sadece trend, zetec (cool and bilmemne) ve titanium modelleri çıkıyor ST-Line daha sonra gelecek ondan konuşmamış olmanız muhtemel diye düşündüm. Bana başka bir Otosan çalışanı Eylül dedi geliş tarihleri için. ST zaten 2018'de üretilecek.

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Otosan'dan böyle beklentilerin varsa ya çok iyimsersin, ya da Otosan'ı yeterince tanımıyorsun...

Hocam mevcut kasaya 1.0 140 PS i getiren Ford aynı motoru yeni kasaya niye getirmesin ki ? Getirmese de çok farketmez 1.0 ecoboost 100 PS bile olsa yazılım farkı var sadece 140 yapılabiliyor kasa gelsin yeter ki o da Ford Türkiye'nin sitesinde yeni ST-Line şeklinde yazıyor şu an dünyanın hiç bir yerinde yok muhtemelen ondan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Bu sorunun cevabı zaten var, değişiklik olacağını sanmıyorum.

Yakup, yeni kasada benzinli motorlarda tam otomatik vites geliyor PWS kalkıyor sanırım. Bu durum mevcut 1.6 pws lerin durumunu nasıl etkiler? 2. el  durumu veya servis hizmetleri gibi. Malum ocak ayında kızıma almıştık.  @Kaan Yagizer Bey de bu konudaki goruslerini paylasirsa sevinirim.

Serkan Z. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiesta'nın ürün yelpazesi lansman'dan sonra en az bir buçuk, iki yıl geçmeden bitmez.

Örnek Crossover 2018'de gelecek.

Araç (en az bir tane) Nisan'da Autoshow'da boy gösterecek, Showroom'a inmesi ise Eylül-Ekim ayını bulur.

An itibarı ile ST-Line konuşulmadı, söz konusu modelin sırası geldiğinde oturup yeniden ders çalışırız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Yakup, yeni kasada benzinli motorlarda tam otomatik vites geliyor PWS kalkıyor sanırım. Bu durum mevcut 1.6 pws lerin durumunu nasıl etkiler? 2. el  durumu veya servis hizmetleri gibi. Malum ocak ayında kızıma almıştık.  @Kaan Yagizer Bey de bu konudaki goruslerini paylasirsa sevinirim.

10 yıl, yedek parça zorunlu olarak devam edecek tabii. Eski ürünlere bakabiliriz işte örnek olarak hepsi serviste tıkır tıkır hallediliyor en sorunlusu CVT dahil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

10 yıl, yedek parça zorunlu olarak devam edecek tabii. Eski ürünlere bakabiliriz işte örnek olarak hepsi serviste tıkır tıkır hallediliyor en sorunlusu CVT dahil.

En merak ettiğim şey benzinlide pws problemi bir türlü çözulemiyor ondan dolayi vazgeçtik demek mi oluyor bu değişiklik? Öyle yorumlanırsa bizi biraz üzer gibi geldi bana mevcut kullanicilar olarak. Bu arada biz şimdiye kadar bir problem yaşamadık pws ile orası da ayrı. Arac yaklaşık 2 bin km de.Kızim kullanıyor ben sadece kapalı garaja alırken kullanıyorum. Problem olur da araba serviste yatar diye soylemiyorsa orası ayrı tabi ☺. Bir keresinde cep telefonu servise gidince dönmez uzun süre diye internete bağlanma problemini söylememiş yeni telefona geçene kadar öyle kullanmış ondan hafif şüphem yani. ☺☺☺

Serkan Z. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

En merak ettiğim şey benzinlide pws problemi bir türlü çözulemiyor ondan dolayi vazgeçtik demek mi oluyor bu değişiklik? Öyle yorumlanırsa bizi biraz üzer gibi geldi bana mevcut kullanicilar olarak. Bu arada biz şimdiye kadar bir problem yaşamadık pws ile orası da ayrı. Arac yaklaşık 2 bin km de.Kızim kullanıyor ben sadece kapalı garaja alırken kullanıyorum. Problem olur da araba serviste yatar diye soylemiyorsa orası ayrı tabi ☺. Bir keresinde cep telefonu servise gidince dönmez uzun süre diye internete bağlanma problemini söylememiş yeni telefona geçene kadar öyle kullanmış ondan hafif şüphem yani. ☺☺☺

Benim şahsi kanaatim ''getrag'dan mümkün mertebe uzaklaşalım, kendi şanzımanımıza geçelim'' demelerindendir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

İngilizler de katalog sundu. Fiyatlar eskisi ile paralel.

Donanım konusunda Almanya'da şerit takip vs standart demiştim bunlar da standart sunmuş niye olduğunu da not düşmüşler diyebiliriz.

NCAP Pack olarak eklemişler donanıma; Şerit takip sistemi, şeritte kalma yardımcısı, hız sınırlayıcı, arka emniyet kemeri hatırlatıcısı, arka orta kafalığı (eskisinde Tit. X ile) ve ön far sensörü.  

Ncap'tan ödün vermeme çabası vol.52

İngilizlerin yeni baz donanımı, eskisinde bulunmuyor. Yenisinin orta donanımı güncelin baz donanımı.

Buna rağmen;

(style)

- Gündüz farı standart eskisi gibi.

- BT Sync 1 standart eskisi gibi.

- Sis farı varmış eskiden şimdi yok.

Orta donanıma gelince, (şimdikinin bazı) (zetec)

- Şimdi LED gündüz farı standart.

- Viraj aydınlatma özellikli sis farı standart.

- 6.5'' SYNC 3, eskisinde hiç yok malum.

- Perimeter alarmdan Thatcham (arabadan parça sökülürse öter) alarma geçmişler.

Titanium

- Jant 16'' oldu.

- Ekran 8.0'' oldu.

- LED'li arka stop standart (eskisi gibi!)

- Sürücü destek paketi standart : 4.2" TFT göst. ekranı, trafik işareti tanıma, otomatik uzun var ve sürücü uyarı sistemi. (Bu yoktu std olarak)

- Elk katlanır, aydınlatmalı yan aynalar std. (eskisi gibi)

- Ön Kol dayama (eskisi gibi)

- Otomatik klima (eskisi gibi)

- Anahtarsız çalıştırma (eksinden X paket ile geliyordu)

Bunların bir de meşhur Titanium X'leri var.

- Anahtarsız giriş eklendi (eskisi gibi)

- B & O PLAY Premium Müzik

- Isıtmalı direksiyon

- Parçalı deri, ısıtmalı ön koltuk ve geri görüş kamerası (eskisi gibi)

- Park sensörleri ve otomatik park tümünde opsiyonel. (Vignale hariç)

- CD çalar bunda da opsiyon, torpido içine geliyor.

- Diğer paketler Alman ile benzer (bkz ilk mesaj.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2017 Yeni Fiesta Motor ve Türkiye Fiyat Donanımları olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.