Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Yeni Fiesta Motor Ve Türkiye Fiyat Donanımları

Önerilen Mesajlar

Merhabalar :) Detaylı teknik veri henüz yayınlamasa da Almanlar fiyatlarını vs açıkladı. Eskisiyle birlikte kıyaslama yaparak biraz inceleyelim.

TÜRKİYE BİLGİLERİ BURADAKİ MESAJDA YER ALMAKTADIR. -> Tıkla

------

Burada Fiesta'nın TÜM diğer detaylarını bulabilirsiniz --> https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-ford-fiesta-2017-tanitildi-fiesta-mk7/

------

Şimdi öncelikle şundan bahsedeyim Türkiye'ye 1.1 lt manuel , 1.0 Ecoboost otomatik ve 1.5 tdci 85 ps seçenekleri gelecek benim bildiğim kesinler bunlar. 1.0 ecoboost manuel olacak mı bilmiyorum @Kaan Yagizer abi help us :D  1.5 tdci 120 ps'in şu an için planlar arasında yok diye biliyorum.

Giriş seviyesinde güç ve tork benzer tutulmaya çalışılmış ama hızlanma biraz düşerken yakıt tüketimi oldukça düşük seviyeye çekilmiş.

Benzinli otomatiklerden kalkan Powershift ile hızlanma değeri düşmüş ama tüketim çok değişmemiş.

Dizel cephesi biraz daha şanslı güç ve tork yeterince artmış biraz daha keyifli uzun yol sunacaktır ayrıca 6 ileri vites ile yüksek süratlerde de ekonomikliğini koruyabilecektir, mevcut model ile biraz yüksek hızı çıkıldığında tüketim katlanarak devam ediyor.

Sırasıyla bakalım

Mevcut ve gidecek olan model

1.2L 82PS (114 Nm) ** 5 ileri man.** 0-100: 13,3 sn ** Vmax: 168 km/h ** Ort.Tük. 5,2 LT  (s&s yok)

Yeni ve gelecek olan model

1.1L 85PS (110 Nm) ** 5 ileri man. ** 0-100: 14,0 sn ** Vmax: 170 km/h **  Ort.Tük. 4,7 LT (s&s yok)  (s&s ile 4.4 LT)

1.6L 105PS (150 Nm) ** 6 ileri PWS ** 0-100: 10,5 sn ** Vmax: 184 km/h ** Ort.Tük. 5,9 LT 

1.0L EB 100PS (170 Nm) ** 6 ileri PWS ** 0-100: 10,8 sn ** Vmax: 180 km/h ** Ort.Tük. 4,9 LT 

1.0L EB 100PS (170 Nm) ** 6 ileri tam otom. ** 0-100: 12,2 sn ** Vmax: 180 km/h **  Ort.Tük. 5,2 LT (S&S var)

1.5L TDCI 75PS (185 Nm) ** 5 ileri man.** 0-100: 13,3 sn ** Vmax: 168 km/h ** Ort.Tük. 3,7 LT  (s&s yok)

1.5L TDCI 85PS (215 Nm) ** 6 ileri man. ** 0-100: 12,5 sn ** Vmax: 175 km/h **  Ort.Tük. 3,6 LT (s&s yok)  (s&s ile 3,5 LT)

Gelirse eğer

1.5L TDCI 120PS (270 Nm) ** 6 ileri man. ** 0-100: 9,0 sn ** Vmax: 195 km/h **  Ort.Tük. 3,5 LT 

Gelirse eğer

1.0L EB 100PS (170 Nm) ** 6 ileri man. ** 0-100: 10,5 sn ** Vmax: 183 km/h **  Ort.Tük. 4,3 LT (S&S var)

Şimdik Almanya donanımlarına biraz göz atalım  UYARI UYARI UYARI -Türkiye'den bağımsızdır-

Boş donanımı çok benzer iki ek var: Şeritte tutma asistanı ve far sensörü ile far asistanı. Vayyy bu yılın kilit donanımı belli oldu  Bu donanımda dokunmatik ekran yok.

Orta donanıma gelince SYNC 3 ve 6.5'' ekran mevcut, eskisinde bu donanımda SYNC 1 ve 4.2 renkli ekran vardı. Ek olarak otomatik park sistemi sunulmuş standart olarak eskisinde hiç yoktu zaten.

Titanium'a gelelim. Manuel klima devam ediyor. Ekran aynı 6.5'' ile geliyor, bunu 8.0'' yapmak isteyen otomatik klima ile birlikte 350 euro ödüyor. (Türkiye'ye 8.0'' ve oto klima gelecek Titanium ile müjdeler olsun  ) Kol dayama, ambiyans aydınlatma Titanium ile geliyor, eskisiyle aynı. Titanium ile LED gündüz farı ve LED stoplar geliyor. Tekrar eskisi gibi dokuma tavan kumaşı Titanium ile geliyor değişiklik yok. Bir yenilik ise sis farı, statik viraj aydınlatma özelliğine sahip bu da Titanium ile eklenmiş.Eskisinde olmayan spor koltuklar da Titanium ile geliyor. 

Standart donanımlar bu şekilde dediğim gibi bunlar Türkiye'yi ilgilendirmiyor ama fikir veriyor fiyat ve donanım hakkında.

Active serisi 2018'de üretime başlıyor, ST-Line serisi de yılın 3. çeyreğinde, diğerleri çok yakında. Fiyat olarak ise bu donanım farklarına göre fiyat farkı yok diyebiliriz.

Yeni 1,1L 85 ps Trend 14.000 € 

Eski 1,2L 82 ps Trend 14.000 € 

Yeni 1.0L EB 100 ps Oto Trend 16.750 € (s&s var)

Eski 1.0L EB 100 ps Pws Trend 16.600 € (s&s yok)

Yeni 1.5L Tdci 85 ps Trend 15.800 € (s&s yok)

Eski 1.5L Tdci 75 ps Trend 15.395 € (s&s yok)

NOT: 1.5L Tdci 120 ps şu an sadece Titanium ile 20.800 €  

Opsiyon ve jantlara bakalım

--- B&O PLAY, DAB ve Navigasyon ayrı ayrı opsiyon veya birlikte alınabiliyor.

---- Titanium üzerine güzel bir paket var, böyle bir şey gelebilir bize de.

Otomatik park ve sensörler, katlanır ayna ve aydınlatması, geri görüş kamerası. (600 €)

---- Adaptif Cruise control sistemi, Ön Çarpışma uyarısı ile), Acil Fren Yardımı aktif mesafe göstergesi ve mesafe Uyarı sistemi, İleri Çarpışma Uyarı sistemi de ayrı bir paket. (550 €)

---- Anahtarsız çalıştırma ve giriş sistemi opsiyonu var (460 €)

---- Açılır elektrikli cam tavan ve manuel yükseklik ayarlı yolcu koltuğu opsiyonu  (890 €) (Ne alaka değil mi? )

---- Mercekli halojen far, LED Stop ve LED gündüz farı şu an sadece Titanium ile geliyor. XENON veya LED aydınlatma YOK.

---- Direksiyon önündeki renkli 4.2 inç ekran güvenlik paketleri ile birlikte sunuluyor. (Bize bundan bağımsız gelebilir)

---- Yedek lastikler R14 175/65. B&O 10 hoparlörlü sistem alana, tamir kiti geliyor çünkü subwoofer var.

---- 1.5 TDCI 120 ps ve 1.0 Ecoboost 125 ile 4 disk geliyor, diğerlerinde arkalar kampana.

Titanium ile E standart geliyor 16''. Türkiye'ye de 16'' gelecek muhtemelen bu olur diyorum.

F de 16'' rock metal boyalı. (400 € daha istiyor)

G ise 17'' bu da 400 €.

Bence F sunulmaz direkt G opsiyon olursa olur diyorum.

Fiesta Jantlar.png

17'' - G bu. E olan zaten lansmanda vs sunulan jant, mutlaka gördünüz.

17'' Titanium.jpeg

A intercity versiyonu olur. Kapak, bu şekilde

Boşline Fiesta.jpeg

B ise Style tarzı orta donanım 15'' alüminyum

Fiesta jantlar 2.png

Durum şu an bundan ibaret efendim :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2017 Yeni Fiesta Motor Ve Donanımları olarak değiştirdi

nolmus hızlanmalar sınırlanmış mi? Benmi yanlış algıladım.

Yanlış anlamamışım. 1.0 mevcut 1-100 hızlanması yeni gelecek 1.0 dan daha kısa surede. Araç ağırlığı arttı mi? Ondan mi ivmelenme azaldı. Yoksa yazılım ve ile şanzıman mi sınırlandı.
Eskisi yenisin den daha cabuk 100im ulaşıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Yanlış anlamamışım. 1.0 mevcut 1-100 hızlanması yeni gelecek 1.0 dan daha kısa surede. Araç ağırlığı arttı mi? Ondan mi ivmelenme azaldı. Yoksa yazılım ve ile şanzıman mi sınırlandı.
Eskisi yenisin den daha cabuk 100im ulaşıyor.

Abi yazıyor işte, biri Powershift biri tam otomatik. Ağırlık aynı ve sınırlama da yok :yeah: Tanıtıldığı günden beri konuştuğumuz konulardan artık pws yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 tdci çok rahat 90 veya 95 ps güç verebilir. Tork ona keza 220 veya 230 olabilir ama maalesef Ford gıdım gıdım arttırıyor. Ben en az 90 bekliyordum bu sefer. Bir de neden bu motora PWS koymazlar anlamıyorum. Maliyetse Renault 90 ps dci motora edc sanzimani koyuyor. Ona göre fiyat etiketi belirliyor. Bal gibi de satıyor. İsteyene manuel de var. Fiesta mi satmayacak. Değişik pazarlama stratejileri hiçbir zaman aklım ermedi. Sanki içten içe biraz da rakiplere pazar payı bırakalım der gibiler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Kaan Yagizer yazdı:

@Yakup Çağatay 1.0EB sadece 6 ileri otomatik ile gelecek. Manuel isteniyorsa adres 1.1 makina olacak. 

1.0 140 ps 6 ileri manuel st line gelecek ama değil mi? Kastınız 100 ps ecoboost mü hepsi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem G. yazdı:

1.0 140 ps 6 ileri manuel st line gelecek ama değil mi? Kastınız 100 ps ecoboost mü hepsi mi?

Otosan'dan böyle beklentilerin varsa ya çok iyimsersin, ya da Otosan'ı yeterince tanımıyorsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2017 Yeni Fiesta Motor ve Türkiye Fiyat Donanımları olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.