Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

The European Car Of The Year - 2017

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

Bu sene Car of the Year ödülünü Peugeot 3008 almış.

suv-3008-header.118363.118363.118363.18.png

Sıralama şöyle devam ediyor:

2. Alfa Romeo Giulia

3. Mercedes E Serisi

4. Volvo S90

5. Citroen C3

6. Toyota C-HR

7. Nissan Micra

Benim pek ilgimi çekmiyor, hatta bir o kadarda saçma geliyor fakat belki ilgilenen vardır diye sizle paylaşayım istedim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

OOooO pug :) 

Giulia ile küçük bir fark kalmış arasında :) F/P'de yıkılmış belli ki, tüh. Alfa alaydı iyidi.

http://www.caroftheyear.org/media/news/Peugeot/3008/announced/Car/of/the/Year/2017/20170306_118/coty

Guilia da az ucuz olsaymış, cılkını çıkarmışlar, 2Litre 200bg olan modeli 320bin TL, 2.9L 510bg olan modeli 780bin TL. Eyvallah bizde vergi şu bu da, fiyatını görünce direk höst dedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Guilia da az ucuz olsaymış, cılkını çıkarmışlar, 2Litre 200bg olan modeli 320bin TL, 2.9L 510bg olan modeli 780bin TL. Eyvallah bizde vergi şu bu da, fiyatını görünce direk höst dedim.

Asıl bizimkiler bu yıl kimi seçecek onu bekliyorum merakla :P 

SON 7 

Türkiye’de üretilen Honda Civic, Renault Megane ve Toyota C-HR

ithal Mazda MX-5, Peugeot 3008, Seat Ateca ve Volvo S90

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de şöyle bir fotoğraflardan ve videodan inceledim de farlar 3.20 tarzı ızgaraya doğru uzamış. Profilden 3.20. Kokpit tam bir BMW kopyası. Vites topuzu desen ona keza BMW den sökülüp direk oraya alınmış gibi. 300 bin verip alınır mı? Bence Alfa fanatikleri bile bu rakamlara çıkınca Mercedes veya BMW ye yonelecektir.

--4 dakika sonra eklendi--

Asıl bizimkiler bu yıl kimi seçecek onu bekliyorum merakla :P 

SON 7 

Türkiye’de üretilen Honda Civic, Renault Megane ve Toyota C-HR

ithal Mazda MX-5, Peugeot 3008, Seat Ateca ve Volvo S90

Süper bi son 7 sıralaması olmuş. ? :claps:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Serkan Z. yazdı:

Bir de şöyle bir fotoğraflardan ve videodan inceledim de farlar 3.20 tarzı ızgaraya doğru uzamış. Profilden 3.20. Kokpit tam bir BMW kopyası. Vites topuzu desen ona keza BMW den sökülüp direk oraya alınmış gibi. 300 bin verip alınır mı? Bence Alfa fanatikleri bile bu rakamlara çıkınca Mercedes veya BMW ye yonelecektir.

İlginçtir ki 1 ve 2. sıradaki her iki aracında iç tasarımında BMW'den bolca esintiler var :) 

Peugeot-3008-GT-7.jpg

alfa.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

İlginçtir ki 1 ve 2. sıradaki her iki aracında iç tasarımında BMW'den bolca esintiler var :) 

Peugeot-3008-GT-7.jpg

alfa.jpg

Bu araçları BMW makyajli versiyonlarımız diye lanse etse eminim BMW müşterileri bile elestiride bulunurlardı bu kadarcık makyaj mi olur diye. O derece benziyor yani ☺

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben sadece vites topuzlarını benzettim o da devede kulak gibi duruyor.

Pejo'da müzik sistemi ekranı ve ön göğüsün diziliş mantığı (havalandırma vs) bmw'den esinti. Alfa'nın direksiyonu, orta bölüm (düğmeler vs), ve de renk seçimi ile BMW'ye bolca gönderme yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben sadece vites topuzlarını benzettim o da devede kulak gibi duruyor.

Direksiyon m sport a çok yakın geldi bana. Vites topuzu gerisindeki kumanda butonu da BMW ve Mercedes kökenli. Alfa nin içi 3.20 ve 5 serisi karışımı bir kıvamda gibi. Malum 5 te ekran göğse gömülü. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bundan önceki Alfa ve/veya Fiat grubunu vs hatırlıyorsunuz demi? 

Direksiyon ve düğme tasarımları hep öyleydi zaten. Renk bence benziyor o da benzesin nolcak :) Zaten değişken bir yer hoşuna gitmeyen almaz bu kombini.

Bir bmw sever olarak çok da benzetemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bundan önceki Alfa ve/veya Fiat grubunu vs hatırlıyorsunuz demi? 

Direksiyon ve düğme tasarımları hep öyleydi zaten. Renk bence benziyor o da benzesin nolcak :) Zaten değişken bir yer hoşuna gitmeyen almaz bu kombini.

Bir bmw sever olarak çok da benzetemedim.

Tamam kardeşim benzesin ☺. Ben de bir BMW sever ve 4.18 in kiyisindan donmus biri olarak (az daha guclu olsaydi alacaktim ?)hafiften kızdım yani bu kopyalamaya. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günümüze kadar tasarımlarda çok fazla çeşitlilik yaşandı. 

Ayrıca işlevsellik tasarım diline egemen olmaya başladı.

Artık sıfırdan yeni bir tasarım yapmak neredeyse imkansız.

Bu benzetmeler de kaçınılmaz.

Üstünde pek durmamak lazım. 

Bir de kimin kimi kopyaladığı bilinmez öyle kolay. 

Bence hepsinin kendine özgü bir tasarım dili var, detaylarda benzerlik bulmak da abesle iştigal. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.