Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Ford Kuga 1.5 Tdci Powershift İncelemesi

Önerilen Mesajlar

@Yakup Çağatay ilk Edge testini izlediğimde karar verdim takibe daha önce tek bilgi amaçlı girip çıkıyordum siteye biraz önden geldiğin için :) Ama testlerin gerçekten özenli yatak döşek kıvranırken youtube'dan bildirim geldi orada izledim de yorum attım şimdi siteye girebildim anca tekrar eline sağlık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Cem G. yazdı:

@Yakup Çağatay ilk Edge testini izlediğimde karar verdim takibe daha önce tek bilgi amaçlı girip çıkıyordum siteye biraz önden geldiğin için :) Ama testlerin gerçekten özenli yatak döşek kıvranırken youtube'dan bildirim geldi orada izledim de yorum attım şimdi siteye girebildim anca tekrar eline sağlık.

Teşekkür ederim :) Yatak döşek bildirimleri ben de severim :zha:  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar

1.5tdci powershift style donanım kuga araç satın aldım. Az zamanda olsa deneyimlerimi ve düşüncelerimi burada paylaşmak isterim. Bu siteyi araç gelmeden ve geldikten sonra baya bi takip etmişliğim var. Bazı yorumları saçma bulsamda kendi penceremden gördüklerimi burada paylaşacağım...

Öncelikle style titanium st-line seçeneklerini yorumlayacağım..

Style paket gayet dolu bir paket. Titanium ile arasında 17.650TL gibi çok büyük bir fiyat farkı var. Şimdi bu farkı verip nelere sahip olabiliriz ona bakalım. 

Sync3, arka görüş kamerası, ön park sensörü, otomatik katlanan yan aynalar, parçalı deri koltuk, arka kol dayama, 18 jant...

Bu farklar bence bu paralar etmez. 2-3 ay içinde navitec marka ford ile anlaşmalı garantili ön göğüs değişimi için gerekli çalışma tamamlanacakmış(yetkili bayiden aldığım haber). Navitec ile birlikte arka görüş kamerasıda geldiğine göre 1-2 bin tl civarı masrafla bu işi halledebiliriz diye düşünüyorum. Yan ayna otomatik katlanması, arka kol dayama, 18 jant, parçalı deri koltuk bana göre olsada olur olmasada. Ama illa olacaksa bu fiyatın daha makul olması gerekirdi. Keyfe keder ama 17 binlara da değil. Onun da bi sınırı olmalı bence :)

Fiyat farkı maalesef ülkemizde uygulanan ötv den kaynaklanıyor. Bunun için bu kadar arada fark oluşuyor. Benim size tavsiyem şudur...

Style donanım 1-3 bin lira arası zam yediği an ötv'si %50'den %60'a çıkacaktır. Araç alacak arkadaşlar şunu iyi bilmemliler şu an lansman fiyatına aldıkları style donanım kugalar ötv baremi değiştiği anda otomatikman kara geçeceklerdir. Şu an fırsattan istifade style donanım araçlar tercih edilmelidir. Ayrıca bir kaç yıl içinde Türkiye genelindeki tüm markaların başlangıç paket araç donanımlarında bu kadar dolu hiç bir araç gelmemiştir. Kuga bence bu konuda ilktir ve şu an içinde tektir.

Gelelim aracın sürüş özellikleri ve yorumlama kısmına.....

Aracı çalıştırıp gaza bastığınız an araç çok iyi ivmeleniyor. Onun için sadece dokunun derim. Aracı fulledikten sonra (57.65lt yakıt aldı) Araçta 5 yetişkindik ve bagajda tamamen doluydu. Yaklaşık 200 km'sini şehir içi, dik rampa çıkış ve iniş, dur kalk şeklinde kullandım. 620 km'de uzun yol kullanımı yaptım(hız sabitleyici açık otoyol 120km, otoban 130km). Toplam 820km yol yaptıktan sonra yol bilgisayarı 30 km yol daha gidebileceğimi söylüyordu. Bence o motor için çok iyi değerler. Fakat burda kullanım açısından çok dikkatli bir kullanım söz konusu. Aracı basabas kullanmadım, sert kalkışlar yapmadım, araç hala gaz isterken ayağımı hafifçe bırakıp daha erken vites değiştirmesini sağladım(püf noktalar önemli). Benim burdaki amacım dikkatli kullanımda ve radara yakalnmadan maksimum hızlarda bu araç beni ne kadar götürür bunu test etmekti. Ben memnun kaldım ve ileride de bu değerlerin daha da olumlu olacağı kanaatindeyim. Dün aracı tekrar fulledim. Şehir içi yaklaşık 60 km yol yaptım. Dediğim gibi yine agresif kullanımdan kaçınarak, mantıklı hareketlerle aracımı kullandım. Yine kimi zaman hızım 70- 100 arası seyretti, kimi zaman dur kalk, kimi zaman 20-60 arası. Şu anki tüketim değeri 6lt. Eğer bu rabayı ekonomik kullanmak isterseniz size bunu sağlayabilecek bir araç. Agresif daha kullanmadım. Uzun yolda bir ara deneme amaçlı tatlı bi bayır inişinde 180'i gördüm. Aracın güzelliğinden bir tanesi diyelim 120km/s hız ile rampa çıkıyorsunuz. Yokuş dikleştiği an vites küçülterek hızının sabit kalmasını sağlıyor. Burda torkun 300 olmasının faydasını gayet iyi görüyoruz. Araba bir kaç vites düşürecek kadar bayılmıyor. 6'dan 5'e çekmesi yeterli geliyor. 5'ten 4'e çekmene gerek kalmıyor :)

Vites geçişleri gayet başarılı. Anlamanız için kadranı takip etmelisiniz. Herhangi bir yayılma ve sarsıntı söz konusu değil.

KISACASI YOUTUBE' DAKİ TEST VİDEOLARINA BAKARAK MORALİM ÇOK BOZULMUŞTU. ÖZELLİKLE ARACIN PERFORMANSI İLE İLGİLİ YORUMLAR BENİ ÇOK KAYGILANMIŞTIRDI. AMA ŞU AN KENDİ İZLENİMLERİM SONUCU O VİDEOLARA İTİBAR ETMİYORUM. SİZE DE SÖYLEYECEĞİM KENDİNİZ TEST ETMEDEN ONUN BUNUN LAFIYLA KAFANIZDA İYİ YADA KÖTÜ BİR İZLENİM OLUŞTURMAYIN.

SON SÖZLER ...

Araç gidişi, ivmelenmesi, vites geçişleri ve yakıt tüketimiyle gayet başarılı. İçi gayet ferah ve geniş. Bagajı yeterliden biraz daha fazla. Arka koltuklar biraz dik ve rahatsız edici. Malzeme kalitesi bu fiyata yeterli. Görünüşü agresif. Özellikle style alacak arkadaşlar üst çıta ve yan basamak taktırıp birde ön yan iki cama film çektirilerse araç bambaşka birşeye dönüşüyor. 

STYLE alın bir kaç aya kar edin hemde süper bir SUV'a sahip olun....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, resul emre keskin yazdı:

Navitec ile birlikte arka görüş kamerasıda geldiğine göre 1-2 bin tl civarı masrafla bu işi halledebiliriz diye düşünüyorum.

Aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Donanım konusu biraz göreceli. Ben bütçe elverdiği ölçüde en dolusunu almak taraftarıyım. Hele de biraz daha az maliyetli diye sonradan ekleme yapılacaksa baştan bu bedeli ödeyip orijinal almalı derim.  Sonradan takılan sistemler hiçbir zaman  orijinal donanımın performansını vermiyor. 

Navitec Ford bayilerinde anlaşmalı olarak takılacaksa bunun bedeli 3 bin TL'den az olmayacaktır. Ocakta fiestaya Ford servisinde garantili olarak Cyclone Navi geri görüş multi medya sistemi taktırdık. Ekstra indirimlerle ancak 2200 TL'ye indirebildik. Kuga sınıfındaki bir araç için bu bedel çok doğal olarak daha yüksek olacaktır. Buna ek olarak bir de orijinal 18"Jant aldığınızda nerdeyse titanium parası cebinizden zaten çıkacak. Bir de sıfır aracın göğsü sökülecek arka plakaya kadar aracın içinden kablo yürütülecek. Bunun için taban döşemesi bir kenardan mecburen sökülüp sonra yeniden kapanacak. 

Baştan style yeter deyip alınır amenna ama sonradan daha ucuza getiririm ben bunları denecekse hiç bulaşmam. Tabi en başta da söylediğim gibi işin bu kısmı tamamen subjektif bir yaklaşım. Sonuçta çok iyi bir araç satın aldınız en önemlisi bu bence.?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, resul emre keskin yazdı:

... 2-3 ay içinde navitec marka ford ile anlaşmalı garantili ön göğüs değişimi için gerekli çalışma tamamlanacakmış(yetkili bayiden aldığım haber). Navitec ile birlikte arka görüş kamerasıda geldiğine göre 1-2 bin tl civarı masrafla bu işi halledebiliriz diye düşünüyorum...

Ne kadar garantili olursa olsun bunların orijinal olmadığı hemen belli oluyor. Plastik dokuları orijinalinkinden farklı . Asla ve asla ben düşünmezdim. Amerikada escape S benzer donanımla sunuluyor ama geri görüş standart. Onun kamera ve ara parçaları  bulunup orijinal kameralı hale getirilebilir sanıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
3 saat önce, Mustafa Kılıç yazdı:

Test videolarını izledikten sonra açıkçası performans ile ilgili beklentilerimi biraz düşük tutmaya başlamıştım fakat kullanmaya başladıktan sonra öyle olmadığını gördüm. Henüz 500 km.de sürekli şehir içi kullandım. Ortalama yakıt tüketimi 8.0 gösteriyor kullandıkça düşer diye umut ediyorum.:)

Hocam araçta konfor nasıl, özellikle ses yalıtımı 100-120 ile giderken tırtıklı (statik kaplama) yolllarda yol sesi, rüzgar sesi durumu nasıl? Başka araçlarla kıyaslayabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam araçta konfor nasıl, özellikle ses yalıtımı 100-120 ile giderken tırtıklı (statik kaplama) yolllarda yol sesi, rüzgar sesi durumu nasıl? Başka araçlarla kıyaslayabilir misiniz?

1buçuk aydır aracı kullanan birisi olarak söyleyeyim, ciddi derecede rahatsız edici ses yok özellikle 130 civarına kadar . Tabi mesela Focus tan bir tık geride olabilir ama bu şikayet boyutunda olmaz. Aracın aerodinamik yapısıyla Focus u kıyaslarsak mesela, gayet iyi Kuga'nin yalıtımı. Herhangi bir kullanıcıyı uzecegini sanmam beklenti çok yüksek değilse.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Şöyle bi oturdum içine güzel olmuş. Sürüş pozisyonu cmaxe göre epey yüksek. Koltuğu indireyim dedim zaten en alttaymış :) sürücü koktuğunu kendime göre ayarlayınca arkama sığdım. St line koltuk döşemelerini beğendim. Siyah tavan döşemesi çok boğmuş iç mekanı bence. Teste gerek görmedim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Arkadaşlar günaydın. 

Kugayı hiç kullanmadım tanımam da. Bi arkadaşım Dizel  Pws Titanyum Kuga aldı bu sene. Geçenlerde araç hareket halindeyken birden aracın kilitlendiğini ve çalıştıramadığını söyledi.Servisi aramış onlarda servise götür komutunu ver ve bekle demiş.Araç kendini yol kenarına park etmiş.

Servis gelmiş , arıza kodu bulmuşlar ancak böyle bir arıza kodu mevcut değil (karşılığı) yok demişler.Daha sonra 2 kişi daha gelmiş ford dan (uçakla) onlarda anlamamışlar.

"Aracınızı iyice inceleyip bakacağız çözüm bulamazsak alıp yenisini vereceğiz" demişler. Sonrası yok, daha beklemede .gelişmeler olunca buradan yazarım. 

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.