Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Ford Kuga 1.5 Tdci Powershift İncelemesi

Önerilen Mesajlar

Anladığım kadarıyla 90-100'den sonra araç biraz nazlı hızlanıyor, onun dışında aracın sürüş zevki ve dinamikleri yine gayet iyi tüm fordlar gibi. Bu yöndeki değerlendirmeler yine gayet olumlu. Otoparkın videosunda da bu durumdan tekrar tekrar bahsedilmiş. Yakup'unda üzerinde durduğu gibi süspansiyon sistemi çok övgü almış. Uzun yol için de araç keyifli ve rahat olarak değerlendirilmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Anladığım kadarıyla 90-100'den sonra araç biraz nazlı hızlanıyor, onun dışında aracın sürüş zevki ve dinamikleri yine gayet iyi tüm fordlar gibi. Bu yöndeki değerlendirmeler yine gayet olumlu. Otoparkın videosunda da bu durumdan tekrar tekrar bahsedilmiş. Yakup'unda üzerinde durduğu gibi süspansiyon sistemi çok övgü almış. Uzun yol için de araç keyifli ve rahat olarak değerlendirilmiş.

Sen al abi, canlandırmasını bize bırak ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası Kuga'nın motor+Şanzıman uyumu hoşuma gitti. Gidiş derseniz makinanın tork'u tatmin edici.

... ben sevdim. 

Kaan Abi

Sen bilirsin bu dizellerde turbo falan yapamıyormuşuz. Yazılım falan nedir yani 1.5 un tüm gücü bu mu?

Yok dersen arabayı hafifletme projesi yaparız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

Kaan Abi

Sen bilirsin bu dizellerde turbo falan yapamıyormuşuz. Yazılım falan nedir yani 1.5 un tüm gücü bu mu?

Yok dersen arabayı hafifletme projesi yaparız.

Volkan abi sanirim bunlarda sanziman 6DCT450/6DCT451 var, 450NM dayanimli. Yazilimla bu aletler 330NM torka kadar cikiyor, BG de pek birsey beklememek lazim max 145bg olur. Teoride acmanin yolu var yani.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ulen... Son model, turbolu, 300 NM torklu, powershift şanzımanlı HB'den bozma SUV'nin 140-160 yapıp/yapamamasını konuşuyorsak eğer kimse gelip atmosferik araçlara b.k atmasın, ben size diyim yani :) Üzerinden atlar geçerim... 

Hiç dizel otomatik bir kuga için bu tür performans endişeleri olacağını düşünmezdim, şaşırdım... Ecoboost tam otomatik kuga da bahsedilen şekilde hantallıklar hissetmemiştim!

Diğer test yapan elemanlar biraz sert girişince KUGA'ya, taraflı davranıyorlar sanmıştım fakat sanırım arkadaşlar pek de haksız değillermiş... 

Yine de bir kullanmak gerek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

HB'den bozma Suv değil yalnız bu :D C platformunda yükselmiş Crossover.  Keşke sadece yükseltilmiş olsa o zaman 1600 kg olmazdı.

EB AWD A/T'nin verdiği kararsız hızlanma bu arabada yok,motoru söylemeden gazlayan birçok kimse, biri diğerinden 60 ps fazlaymış diyemez.

İmkan olursa kıyaslamalı video yaparız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Volkan abi sanirim bunlarda sanziman 6DCT450/6DCT451 var, 450NM dayanimli. Yazilimla bu aletler 330NM torka kadar cikiyor, BG de pek birsey beklememek lazim max 145bg olur. Teoride acmanin yolu var yani.

benim incelediğim kadarı ile şanzıman dayanırsa yakıt sistemi bosch enjektörler ve pompa üzerindeki enjektör 2.2 motor 200 hp destekliyor big turbo big cooler down pipe specler değiştirilerek 200 hp hiç zor değil benim kanımca :D

çokta keyifli olur custom remaplada :) 2.0 tdcidende iyi gider yani :) 

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serkan Karakoca yazdı:

benim incelediğim kadarı ile şanzıman dayanırsa yakıt sistemi bosch enjektörler ve pompa üzerindeki enjektör 2.2 motor 200 hp destekliyor big turbo big cooler down pipe specler değiştirilerek 200 hp hiç zor değil benim kanımca :D

çokta keyifli olur custom remaplada :)

Serkan milletin kafasini bulandirma, adam yeni almis/alacak gidip stage 3 araba mi yapacak. Bir de SUV len bu, ne buyuk turbosu :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

kimse gelip atmosferik araçlara b.k atmasın

Kendi adıma ben atmosferik motorda iki şeyi eleştiriyorum:

1. Bu motoru ST Line ile vermeyi

2. Bu motoru performans beklentisi ile alanları

Çağdaş olmaktan uzak ayrı.

Aynı eleştirim yeni 1.5L dizel Kuga için de geçerli. 

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

Ecoboost tam otomatik kuga da bahsedilen şekilde hantallıklar hissetmemiştim!

Bir atmosferik kullanıcısı için şaşırtıcı değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Kendi adıma ben atmosferik motorda iki şeyi eleştiriyorum:

1. Bu motoru ST Line ile vermeyi

2. Bu motoru performans beklentisi ile alanları

Çağdaş olmaktan uzak ayrı.

Aynı eleştirim yeni 1.5L dizel Kuga için de geçerli. 

Motoru performans için alanların kendi kendini bilmezlikleri bence... Ama ST-Line ile pazarlamak da Ford'un kendini bilmezliği :)

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Bu kıyaslamayı tabi ki kendi focusum ile yapmamıştım Cem hocam... Atmosferik ile turbolu iki aracı kıyaslayıp "bu fena gitmiyormuş" diyecek kadar da cahil değilim :blink:

--0 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Abi atmosferik değil ki o. Eşşekmosferik.

sıktı!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 2017 Makyajlı Ford Kuga 1.5 Tdci Powershift İncelemesi olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.