Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Direksiyon Simidi Soyulması

çağlar akça
Mesaj Yakup Ç. A. tarafından eklenmiştir

Burada talepte bulunduk sonuçları kontrol edebilirsiniz.

Soru

Merhaba arkadaşlar. 2015 focus 1,5 tdci pws titanium  sahibiyim. Aracım son derece memnunum 51000km de ancak deri direksiyon simidinde soyulmalar başladı.  Özellikle yüzük taktığım elimin tarafında ama  diğer bölgelerde soyulmalar başlıyacak gibi. Servisi götürdüm garantiden birşey yapılabilir mi diye ,  dosya açıldı garanti dışı dendi.  Başına böyle bir durum gelen oldu mu? Tüketici hakem heyetine  gitsem sonuç alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
29.08.2017 - 12:09 tarihinde, Zafer Yusoğlu yazdı:

Uyuşmazlık bedeli falan miktarı nedir, dilekçeye eklenecek bir belge lazımmı? Örnek bir dilekçe ve ekleri nelerdir? Başvuran biri yardımcı olsa hiç fena olmaz. 

Ben aracı ikinci el almıştım hatta alırken buradan kronik olduğuna kanaat getiripte aldım yoksa km hilesinden kuşkulanmıştım. Neyse ilk etaptaki Yakup bey ile yapılan ortak girişimi kaçırınca kendim servisten ret kağıdını aldım fotoğraflarını çekip dilekçeye ekledim ve yaklaşık 3 hafta önce hakem heyetine başvurdum. sonucu geldiğinde buradan paylaşırım. Dilekçeyi biraz ilk konuyu açan arkadaştan kopyaladım biraz kendim ekledim. Aşağıda ise başvuru ve dilekçeye eklediğm resimler var fotoğrafçıdan çıkartıp verdim.IMG_5237.thumb.JPG.a8d874cd302e68ab46eeaf86710067e9.JPGIMG_5238.thumb.JPG.cb848bf5d5acd6fc88368a4bfcb43272.JPGIMG_5517.thumb.jpg.3ab4320a9d72c7dc24db5c802d614d27.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Süleyman Şener tebrikler iyi iş çıkarmışsınız.

benim araçta 2015 çok ince bi deri atması şuan var km de 39 binde.. bende aralıkta bakıma gidince başvurucam büyük ihtimal otosan red verir. Tüketici hakem heyetine gidilecek başka çare yok :) garanti bitmeden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tüketici hakem heyeti ile direksiyonu değiştiren arkadaşlar Kararı bana

e-mail adresimi versem atabilir misiniz? Emsal karar teşkil etmesi için dilekçeye ekliyim diyorum. 

--15 dakika sonra eklendi--
18.07.2017 - 10:52 tarihinde, çağlar akça yazdı:

merhaba arkadaşlar tüketici hakem heyeti direksiyonun değişmesi yönünde karar aldı. Yeni direksiyonumu geçen hafta takdırdırdım. image.thumb.jpg.a75775e71930c0e53bae6fb81efc1441.jpg

e mail adresimi versem kararı bana yollayabilir misiniz?  Ben de başvurmak istiyorum.  Dilekçede emsal karar da olsun istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Evet arkadaşlar emsal karar ile birlikte olayı THH'ye devrettikten ve ilk resmi ihtardan sonra Ford Müşteri Hizmetleri tarafından aranarak direksiyon simidimin müşteri memnuniyeti kapsamında bedelsiz değiştirilmesi konusunda karar kılınmış. İlgili servise de değişim yapılması hususunda bilgi aktarmışlar. Karar tarafıma tebliğ edildiğinde buradan paylaşacağım.

Emsal kararı e mail adresimi versem bana da gönderebilir misiniz? Ben de THM ye başvurcam. Emsal kararı dilekçeme eklemek istiyorum
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence hak kesinlikle aranmalı.Benim aracım 2012 model ve ben 3.sahibiyim.Direksiyon sıfır gibi.Bu tip örnekler gösterilebilir.Haliyle ben ve diğer 2 sahibi aracı kağıt havlu ile kullanmadık,direksiyon terden dolayı aşınmasın diye.Mutlaka üzerine gidilmesi taraftarıyım.

Ayrıca bu direksiyon olayı sadece Ford için değil tüm markalar için geçerli.Maalesef ellerinden geldiğince uğraştırıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Ramazan D. yazdı:

Pazartesi tekrar çağırdılar. Otosana onaya göndereceklermiş. 15000 km olmaması şartı arıyorlar. 

sizin 13 km dekı 10 aylık araçın direksiyonuda değiştirmeseler daha kimin direksiyonu değiştirsinler :)

benim 40 k da yapmaya başladı soyulma, otosan ret etti. arabamı sattım geçen hafta yoksa thh şikayet edecektim kısmet olmadı 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
34 dakika önce, okan ali yazdı:

sizin 13 km dekı 10 aylık araçın direksiyonuda değiştirmeseler daha kimin direksiyonu değiştirsinler

Bakalım onaylanacakmı? Ford bu belli olmaz. Hadi onayladılar, aynı hamurlu direksiyonu gönderirlerse 26000 km.de bir daha bu duruma tekrar gelebilir. Valla garanti bitinceye kadar bu döngüyü devam ederiz gibime geliyor. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13.01.2018 - 11:58 tarihinde, okan ali yazdı:

sizin 13 km dekı 10 aylık araçın direksiyonuda değiştirmeseler daha kimin direksiyonu değiştirsinler

Degistirmediler. Ret cevabını aldık. Gerekçe olarak aracın altına aldığı darbe (ne darbesi külliyen sallamislar) sonucu falan filan. Direksiyon soyulmuş araç darbe aldığı için. :blink: Servis müdürüne tekrar usteledim. Yarın birdaha işemri açılacak. 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.