Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Direksiyon Simidi Soyulması

çağlar akça
Mesaj Yakup Ç. A. tarafından eklenmiştir

Burada talepte bulunduk sonuçları kontrol edebilirsiniz.

Soru

Merhaba arkadaşlar. 2015 focus 1,5 tdci pws titanium  sahibiyim. Aracım son derece memnunum 51000km de ancak deri direksiyon simidinde soyulmalar başladı.  Özellikle yüzük taktığım elimin tarafında ama  diğer bölgelerde soyulmalar başlıyacak gibi. Servisi götürdüm garantiden birşey yapılabilir mi diye ,  dosya açıldı garanti dışı dendi.  Başına böyle bir durum gelen oldu mu? Tüketici hakem heyetine  gitsem sonuç alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
20.04.2019 - 16:51 tarihinde, Oktay Y yazdı:

arkadaşlar daha önce bir üyeliğim vardı kendi özel sebeplerimden dolayı üyeliğimi sildirmiştim.

Tüketici hakem heyeti müracatıma sonuç geldi.Sonuçunu sizinle paylaşmak istiyorum.karar1.jpeg.40ed3c2d65aba1231e24d3115d85d585.jpeg

Sonuç olarak size yeni araç verdiler mi hocam?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

konya da megane aracına arkadaş 2-3 yıl önce deri yaptırdı normal direksiyonuna.. 200 tl idi ve mükemmel görüntü. fabrika yapısı sanırsınız.

adam direksiyonu söküp yapıyor.. ihtiyacı olup konya da olanlar araştırabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20.04.2019 - 16:51 tarihinde, Oktay Y yazdı:

arkadaşlar daha önce bir üyeliğim vardı kendi özel sebeplerimden dolayı üyeliğimi sildirmiştim.

Tüketici hakem heyeti müracatıma sonuç geldi.Sonuçunu sizinle paylaşmak istiyorum.karar1.jpeg.40ed3c2d65aba1231e24d3115d85d585.jpeg

Bugün Ford servisi beni arayıp, Ford Otosan merkezinden kendilerine değişim ile ilgili bilgi geldiğini ve parça bu hafta içi ellerine ulaştığında değişim yapacaklarını belirtiler.

Değişim sonrası direksiyon simidinin öncesi ve sonrası ile ilgili birde resim paylaşmayı düşünüyorum.

Şikayet sürecimdeki bütün gelişmeleri adım adım şikayetvar.com da anlattım.Okumak isteyen olursa aşağıda linkini paylaşıyorum.

https://www.sikayetvar.com/ford/ford-focus-2015-direksiyon-simidi-soyuldu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bi konuda bilginize ihtiyacım olacak Tüketici Hakem Heyetinin kararına istinaden Ford-Otosan merkezinden beni aradılar.

Ford Servisine parçanın gönderildiğini ama servisin parça değişimi için işçilik ücreti alabileceğini bunuda servis ile görüşmem gerektiğini söylediler.

Benden bu konuda işçilik ücreti alabilirler mi?Tüketici hakem heyeti kararı çok net değilmidir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İşçilik ücreti alınmadan Tüketici Hakem Heyeti kararına istinaden bugün direksiyon simidi değiştirildi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. 

Ford'un bana yaşattığı kötü tecrübeyi her zaman hatırlayacam ve unutmayacağım. 

Eski ve Yeni direksiyon simidine ait görüntüleride ekliyorum.

Şikayet sürecimdeki bütün gelişmeleri adım adım şikayetvar.com da anlattım.Okumak isteyen olursa aşağıda linkini tekrar paylaşıyorum.

https://www.sikayetvar.com/ford/ford-focus-2015-direksiyon-simidi-soyuldu

Önceki ve Yeni hali; 

eski hali.jpg

yeni hali.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Forum varken niye oradan okuyalım hocam iki cümleniz yeterli bize, güveniyoruz ? Az çok zaten süreçlere hakimiz birçok kişi paylaşıyor.

Bu arada verilen direksiyonlar sıfır değil yenilenmiş direksiyonlar, bu süreçlerden hazzetmeyenler olursa piyasada deri kaplayan profesyonel yerlere başvurması kafidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araştırma yaparken bazen çok fazla gereksiz bilgi çıkıyor ve zaman kaybına neden oluyor. Şikayetvar.com'da tek bir başlık altında konuyu toparladığım için oranın linkini verdim.Benden sonra bu tür bir sorun yaşayan olursa en azından zaman kaybı yaşamaz ve ne yapacağını bilmiş olur.

Yenilenmiş direksiyon ile sıfır direksiyon arasında ne fark vardır hocam?Yine bize direksiyon kaplamacı yolu gözüktü desene

Oktay Y tarafından düzenlendi
imla hatası
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Oktay Y yazdı:

Yenilenmiş direksiyon ile sıfır direksiyon arasında ne fark vardır hocam?Yine bize direksiyon kaplamacı yolu gözüktü desene

Ne fark var derken, malzeme olarak mı? Onu bilemem. Kelime anlamlarını açıklamama gerek yok sanırım o aynen anlaşıldığı gibi.

Gereksiz bilgi mi verdim yoksa ? forumlar hep böyle ya ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Oktay Y yazdı:

Bana göre ayrı bir konu açıp yazarsanız konu dağılmamış olur, arasındaki farkı öğrenmiş oluruz.

Asıl konu içerisinde link paylaşıp öğrenmek isteyende kolayca ulaşmış olur.

Yenilenmiş=refurbished 

Yani markanın birebir sıfır ürünü değil üzerindeki problemi giderilmiş hali (sıfırlanmış). Bu örnekte deri kaplatılmış hali. Tıpkı şanzıman değişimi gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Oktay Y yazdı:

Müşteri Teslim Formunda Çözüm olarak Direksiyon simidi değişti yazıyor.

Sizin dediğiniz gibiyse ozaman daha büyük bir sorun var sıfırlanmış olsa neden değişti yazmış olabilir?

E değişiyor zaten, Ahmet’inki Mehmet’e, Mehmet’inki Oğuz’a. 

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.