Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Direksiyon Simidi Soyulması

çağlar akça
Mesaj Yakup Ç. A. tarafından eklenmiştir

Burada talepte bulunduk sonuçları kontrol edebilirsiniz.

Soru

Merhaba arkadaşlar. 2015 focus 1,5 tdci pws titanium  sahibiyim. Aracım son derece memnunum 51000km de ancak deri direksiyon simidinde soyulmalar başladı.  Özellikle yüzük taktığım elimin tarafında ama  diğer bölgelerde soyulmalar başlıyacak gibi. Servisi götürdüm garantiden birşey yapılabilir mi diye ,  dosya açıldı garanti dışı dendi.  Başına böyle bir durum gelen oldu mu? Tüketici hakem heyetine  gitsem sonuç alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

yüzükten garantiye girmemesini anlarım ama yüzükten aşınacak deri kullanmayı forda yakıştıramıyorum. önceki nesilde ve sorun çözüldükten sonrakilerde problem olmadığına göre  bariz biçimde belli seride bu şekilde kalitesiz/direksiyonda kullanmaya uygun olmayan deri kullandılar ancak arkasında durmuyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
51 dakika önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Ama deri çok ince değil mi.

2015'lerin derisi gerçekten de çok yumuşak bir yapıya sahip. 2016 model aldığımda araç tesliminde ilk dikkatimi çeken direksiyonun bariz şekilde daha sert bir dokuya sahip olmasıydı. Cevaben de o seride çok problem çıktığı için bazı iyileştirmeler yapıldığı söylenmişti. 

39 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

yüzükten garantiye girmemesini anlarım ama yüzükten aşınacak deri kullanmayı forda yakıştıramıyorum. önceki nesilde ve sorun çözüldükten sonrakilerde problem olmadığına göre  bariz biçimde belli seride bu şekilde kalitesiz/direksiyonda kullanmaya uygun olmayan deri kullandılar ancak arkasında durmuyorlar.

Bence de. Madem 2015 modeller ile 2016'lar aynı şekilde üretilmedi o zaman bu da dolaylı yoldan hatayı kabullenmektir. Bana göre Ford'a yakışan, hata yaşanan arabalarda km bilgisine ve araç yaşına bakılmaksızın koşulsuz şekilde direksiyon değişimini sağlamaktır. Bu işi 1 yıl süreye veya belli bir km'ye bağlı tutmak hiç hoş değil. Bu sürelerin bitiminde problem yaşayanların günahı arabayı belki de biraz daha özenli kullanıp sorunla daha geç karşı karşıya kalmak mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Yüzüğe hiç bağlamayın ben hiç yüzük takmadım. Kimyasal kullandırtmadım. Suç tamamen fordun. Bunu herkes anlasın. 

Sadece sol elimi koyduğum yerde soyulma olunca,
yüzükten şüphelendim.
Ama derinin kalitesi kesinlikle uygun değil,
ve Ford markasına da yakışmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Yüzüğe hiç bağlamayın ben hiç yüzük takmadım. Kimyasal kullandırtmadım. Suç tamamen fordun. Bunu herkes anlasın. 

suç tabi ki fordun ama malzeme dandik/uygunsuz olunca yüzük süreci hızlandırmış olabilir. cmaxi en son gördüğümde 100000i geçmişti ama direksiyonda bir şey yok (babamda takıyor yüzük) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
01.10.2018 - 22:49 tarihinde, Ramazan D. yazdı:

15000 km garantiden değişen direksiyon şuanda 33000 km de tekrar aşınmaya başladı. Valla uğraşmayacam artık. 

Bi şansımı deniyeyim dedim. Belki otosanın boşluğuna denk geliriz diye...? An itibari ile  38000 km.de 2.direksiyonu değiştirdik. LİM VE CC tuşlarının yeride değişmiş bu sefer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
06.06.2018 - 01:11 tarihinde, Cenk Demirel yazdı:

Bulunduğum ilde ki ford yetkili servisiyle aram bayağı iyidir. Orada çalışan bazı kişilerle yaptığım ayak üstü sohbetlerde direksiyonumda henüz soyulma olmamasına rağmen, çok dikkat ediyor olmama rağmen ileride soyulmaya meğilli olduğunu söyledim. Onlar genel merkeze hiç danışmadan bile büyük oranda garanti dışı bırakırlar diye konuştular. Yeni direksiyon ise 2500 lira gibi çok yüksek bir rakam. Yetkili serviste ki tanıdıklarımdan çok güzel malzeme ve işçilikle direksiyonu soyup uygun fiyatlarla yeniden dikebilen bazı kişilere yönlendirdiler beni bulunduğum ilde. Konuştuğum yetkili de kendi aracının direksiyonunu o kişiye diktirecekmiş. Size tavsiyem; garanti işi için bastırmaya devam edin ama olmadı bu işi iyi yapabilen yerlerde gayet uygun fiyatlarla direksiyonu yeni malzemeyle diktirmeniz yönünde olur.

Değişik illerde bu tarz işlerle uğraşan kişiler ve firmalar olabiliyor. Kesinlikle araştırmaya değer. Forumda link vermek yasak mı bilemiyorum ama en azından fikir olması açısından işe yarar belki.

33576415_813157335552389_6947895305417261056_n.jpg.09a2220d962b3b631e818e5e1b2558ac.jpg

33383163_813156938885762_8946524672657195008_n.jpg.c05a087ae6d11560a4c5969f69ab69ca.jpg

Şöyle öncesi - sonrası şeklinde çok iyi iş çıkaran yerler var. Bana kalırsa ustasına göre orijinal direksiyondan bile daha sağlam, iyi olabilir. Hem de uygun fiyata. https://www.facebook.com/otoderici/

Ayrıca daha premium bir şey istiyorum derseniz şöyle işler çıkaranlar da var; https://www.instagram.com/udcustomworks/?hl=tr

Dediğim gibi, garantiye girmemesi durumunda direksiyonu kalınlaştıran saçma sapan kılıflar takılacağına yahut orijinal olsun diye tutturup 2500 lira gibi absürd rakamlar yetkiliye verileceğine daha uygun fiyatlarla bu işi halletmek daha mantıklı.

Ankarada tevsiye edebileceğiniz bir yer varmı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
46 dakika önce, Oguzhan C yazdı:

Ankarada tevsiye edebileceğiniz bir yer varmı

Maalesef baska illerde tanidigim yerler yok hocam. Fakat instagram ve facebook uzerinden attigim linklerde oldugu gibi guzel isler cikaran isletmeler var degisik illerde. Bunlari arastirip bulup en azindan gidip fiyat almak, konusmak, yaptiklari ise bakmak fikir verebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ankara'da bilmem ama Direksiyon Simidi kaplama konusunda İzmir Bornova'da 3.Sanayide Ercü'yü herkes bilir. İzmirde deri kaplama yaptırmak isteyenler oraya gidebilir. Her marka araca kaplama yapıyor ve mükemmel.

Az birşey soyulma varsa, nette Derby'nin 3 lü seti var. Ben kendim yaptım ve gayet te güzel oldu sonuç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.