Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Direksiyon Simidi Soyulması

çağlar akça
Mesaj Yakup Ç. A. tarafından eklenmiştir

Burada talepte bulunduk sonuçları kontrol edebilirsiniz.

Soru

Merhaba arkadaşlar. 2015 focus 1,5 tdci pws titanium  sahibiyim. Aracım son derece memnunum 51000km de ancak deri direksiyon simidinde soyulmalar başladı.  Özellikle yüzük taktığım elimin tarafında ama  diğer bölgelerde soyulmalar başlıyacak gibi. Servisi götürdüm garantiden birşey yapılabilir mi diye ,  dosya açıldı garanti dışı dendi.  Başına böyle bir durum gelen oldu mu? Tüketici hakem heyetine  gitsem sonuç alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
17 dakika önce, Salih B yazdı:

Garantide degisiklik yaptiklari icin Tuketici mahkemesindende  olumlu bi sonuc cikacagini zannetmiyorum.  sonuç alabilen yazarsa çok faydalı olur. Cem bey sizin yaptığınız gibi iyi bi usta bulup yaptırmak ben ankaradayım arastiriyim burda bildiğiniz iyi bir usta varmi 

Konuları okumadınız sanırım, THH ile olumlu sonuç alan var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Güneş gördüğü içindir en büyük sebebi. Ayrıca kimyasal ile sildirmeyeceksiniz. Ellerin terli olması, yüzükle kullanmak gibi faktörler de etkendir. Ama üstünü güneşten korursanız %70 oranında azaltırsınız soyulmayı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
02.06.2018 - 10:13 tarihinde, ufuk yıldırım kenar yazdı:

Benim aracımda henüz soyulma başlamadı ama beyazlaşmalar başladı. Servise başvurdum reddedildi, otosan çağrı merkezi ile defalarca tartıştım ama yardımcı olmadılar. Servisten neden red aldığım ile ilgili belge istedim ve onunla tüketici hakem heyetine başvurdum şuan karşı taraftan savunma bekliyoruz.

Merhaba arkadaşlar benim thh kararım çıktı. Talepte bulunduğum parçaların (direksiyon ve vites topuzu) ücretsiz değişiminin yapılmasına karar verilmiş. Fakat aklıma takılan birşeyi sormak istiyorum servis bana normalde direksiyon üzerindeki tuşlarında direksiyon ile birlikte geldiğini ve değiştiğini söylemişti ama durum böylemidir yani şimdi direksiyonum değişirken tuşlarda değişecekmi? Parçalarla ilgili bilgisi olan varsa yanıtlarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 dakika önce, ufuk yıldırım kenar yazdı:

Merhaba arkadaşlar benim thh kararım çıktı. Talepte bulunduğum parçaların (direksiyon ve vites topuzu) ücretsiz değişiminin yapılmasına karar verilmiş. Fakat aklıma takılan birşeyi sormak istiyorum servis bana normalde direksiyon üzerindeki tuşlarında direksiyon ile birlikte geldiğini ve değiştiğini söylemişti ama durum böylemidir yani şimdi direksiyonum değişirken tuşlarda değişecekmi? Parçalarla ilgili bilgisi olan varsa yanıtlarsa sevinirim.

Alınan karar sonucunu paylaşmanız mümkün mü örnek karar olması açısından sunmak için.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim de direksiyon çok kötü oldu üst kısım. Cumartesi bakıma sokarken şikayet oluşturtacağım. 1 yıl ya da 15 bin km diye söyledi şahsuvaroğlu,muhtemelen olumsuz dönüş olacak. @ER-OL Otomotiv den 1600 tl fiyat aldım, yetkili servis onların dediği gibi 3600 tl fiyat çekti. 

Direksiyonu kaliteli olarak kaplatabileceğim istanbul anadolu yakasında bir var mı önereceğiniz? Olmadı sipariş vereceğim ama yetkili servis biz takamayız dediler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
57 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ne alaka? ? 

forum üyelerinin 2. el direksiyon simitlerinin piyasasını öğrenmeleri açısından yazdım birde dikkat etsinler 2015 2016 model pert araçlardan çıkanlar yine soyuluyor üzerindeki koddan nerde ne zaman üretildiği çıkıyor ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nihayet benim direksiyonda da başladı.
Km. 35.000 de, garanti devam ediyor.

En yakın servis Uşak'ta.
Herhalde önce Uşak servise gidip ret cevabı alabilmek için

uğraşacağım.

Ret cevabını alınca Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım.
Sol elimin geldiği yerde bozulma var.

Malzeme çok yumuşak, sol elimde yüzük var,

büyük ihtimal yüzük nedeniyle oluyor.

Ne yapalım, direksiyon aşınmasın diye yüzük takmayalım mı?
Yani evli biri olarak yüzük takmamayı uygun bulmam, şahsen.

IMG_20181001_162746.jpg

Mustafa Nartkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yüzük gibi sert bir metali hassas bir yüzey olan deri direksiyonla temas ettirmek -hele ki genelde sol elimizi direksiyona dayayıp aracı bu şekilde yönlendiriyoruz- mutlaka deformasyona yol açar. 2015 model aracımı yaklaşık 18 ay kullandım. 17000 km'de iken sattığımda hiçbir deformasyon yoktu ama kesinlikle yüzükle kullanmadım ve güneş altında asla üzerini örtmeden bırakmadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Yüzük gibi sert bir metali hassas bir yüzey olan deri direksiyonla temas ettirmek -hele ki genelde sol elimizi direksiyona dayayıp aracı bu şekilde yönlendiriyoruz- mutlaka deformasyona yol açar. 2015 model aracımı yaklaşık 18 ay kullandım. 17000 km'de iken sattığımda hiçbir deformasyon yoktu ama kesinlikle yüzükle kullanmadım ve güneş altında asla üzerini örtmeden bırakmadım. 

Bende yüzükten şüpheleniyorum.
Ama deri çok ince değil mi.
Neredeyse şöyle biraz insan keseler gibi parmağımızı

bastırsak yüzülecek gibi.

Buda bana göre normal değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.