Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Direksiyon Simidi Soyulması

çağlar akça
Mesaj Yakup Ç. A. tarafından eklenmiştir

Burada talepte bulunduk sonuçları kontrol edebilirsiniz.

Soru

Merhaba arkadaşlar. 2015 focus 1,5 tdci pws titanium  sahibiyim. Aracım son derece memnunum 51000km de ancak deri direksiyon simidinde soyulmalar başladı.  Özellikle yüzük taktığım elimin tarafında ama  diğer bölgelerde soyulmalar başlıyacak gibi. Servisi götürdüm garantiden birşey yapılabilir mi diye ,  dosya açıldı garanti dışı dendi.  Başına böyle bir durum gelen oldu mu? Tüketici hakem heyetine  gitsem sonuç alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Ramazan D. yazdı:

Degistirmediler. Ret cevabını aldık. Gerekçe olarak aracın altına aldığı darbe (ne darbesi külliyen sallamislar) sonucu falan filan. Direksiyon soyulmuş araç darbe aldığı için. :blink: Servis müdürüne tekrar usteledim. Yarın birdaha işemri açılacak. 

Yanlış anlamadıysam direksiyon içerde arabanın alti dişarda ne alaka :D ah otosan ah 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araç şuan serviste tavan döşemesi gunesliklerin kullanımına bağlı sürtme, aşınma deformasyonlardan dolayı değişim onayı geldi . Direksiyon için bu durumu devre dışı bırakmışlar anlaşılan. Bu iş aslında tamamen servisle olan diyaloğunuza bağlı.  

20170830_140215-min.thumb.jpg.d4b27efcbef5d49899da9061a08ef41f.jpg20170830_140234-min.thumb.jpg.69afede208a003abf0ada454fc7ab99c.jpg20170830_140234-min.thumb.jpg.69afede208a003abf0ada454fc7ab99c.jpg20170830_140226-min.thumb.jpg.d966ab0e206d338678eb5d0199bde415.jpg20170830_140205-min.thumb.jpg.bdeea2c35bc1259898ffd1199e7b17d0.jpg

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Diyalogla garantinin ne alakası var. O servisin iş bilememezliği. En doğrusu ford un ..fsizliği. Daha fazla km.deki aracın direksiyonu garantiden değişiyor. Yani kör tuttuğunu öpermiş misali. Hiç kimsenin değişmeseler zoruma gitmeyecek. Bu konuya nerden girdim yahu. Aklıma gelince sinir oluyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar ben de servise başvurdum. garanti kitapçığındaki maddeyi öne sürdüler. Garanti kitapçığında direksiyon garanti kapsamına girmiyor yazıyor.  bu şekil red cevabı alan var mı ? tüketici haklarına başvurup kazananlar sonucu paylaşabilir mi? Emsal teşkil etmesi için ben de başvurmak istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Ersin Ekici yazdı:

arkadaşlar ben de servise başvurdum. garanti kitapçığındaki maddeyi öne sürdüler. Garanti kitapçığında direksiyon garanti kapsamına girmiyor yazıyor.  bu şekil red cevabı alan var mı ? tüketici haklarına başvurup kazananlar sonucu paylaşabilir mi? Emsal teşkil etmesi için ben de başvurmak istiyorum. 

Konuyu okuyabildiniz mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende baştan sona okuyorum acaba dedim arkadaş neyi gözden kaçırdı? Tamamen hatır gönül ve servisin gayretiyle keyfi olarak değiştiriyorlar. İyi günlerine denk gelirsen değiştirirler. Arabayı değiştirene kadar direksiyonun soyulmasını ve fordun adam seçmesini önemsemiyeceğim ama yeni araç alacağım zaman bana fordun bana yapmış olduğu bu haksızlığı hiç unutmayacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracta 2015 focus 53 binde basvurdum ertesi gun red edildi .madem kullanici hatasi neden bundan sonraki uretimlerde kalite degisti?2016 ve sonrasinda soyulma yok hatta 2015 oncesinde de hemen soyulma yok demekki bu seri sorunlu biri bu sekilde mahkemeyi kazanmisti arayip buluyum onu tuketici haklari mahkemesinde emsal göstereyim sonuc cikarsa buraya yazarim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
05.12.2017 - 15:34 tarihinde, Süleyman Şener yazdı:

Yeni direksiyonu dün sabah taktırdım. Eski direksiyona nazaran arasında dağlar kadar fark var. Görsel ektedir. 

IMG_20171204_122110.jpg

Hocam merhabalar. Emsal karar elinize ulaştıysa bana gönderebilir misiniz? Servisteki arkadaşım emsal karar örneği olursa değişim yaptırırız diye söyledi. Araç plakası ve emsal karar örneği lazım ama diye söyledi. Özelden mail adresimi yazıyorum iletebilirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.