Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Direksiyon Simidi Soyulması

çağlar akça
Mesaj Yakup Ç. A. tarafından eklenmiştir

Burada talepte bulunduk sonuçları kontrol edebilirsiniz.

Soru

Merhaba arkadaşlar. 2015 focus 1,5 tdci pws titanium  sahibiyim. Aracım son derece memnunum 51000km de ancak deri direksiyon simidinde soyulmalar başladı.  Özellikle yüzük taktığım elimin tarafında ama  diğer bölgelerde soyulmalar başlıyacak gibi. Servisi götürdüm garantiden birşey yapılabilir mi diye ,  dosya açıldı garanti dışı dendi.  Başına böyle bir durum gelen oldu mu? Tüketici hakem heyetine  gitsem sonuç alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bence parlamış direksiyon temizlenmemiş direksiyon değil tam tersi aşırı silme veya ovuşturma ile yüzeyinden ince bir tabakayı kaybetmiş direksiyondur. Yıkamacıların kullandığı parlatıcı malzemeler de bir başka neden tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Serkan Z. yazdı:

Bence parlamış direksiyon temizlenmemiş direksiyon değil tam tersi aşırı silme veya ovuşturma ile yüzeyinden ince bir tabakayı kaybetmiş direksiyondur. Yıkamacıların kullandığı parlatıcı malzemeler de bir başka neden tabi.

size katılıyorum aracım hiç kuaför görmedi haftada bir tozunu alır ve hafifçe iç trim temizleyici ve detay fırçası ile temizleyip kalın yumuşak bezle güzelce direksiyonu silerim. Şu an sıfır aldığımda çektiğim resimle şimdi ki halini karşılaştırdım hiç bir fark yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
49 dakika önce, Furkan İlker Özmen yazdı:

size katılıyorum aracım hiç kuaför görmedi haftada bir tozunu alır ve hafifçe iç trim temizleyici ve detay fırçası ile temizleyip kalın yumuşak bezle güzelce direksiyonu silerim. Şu an sıfır aldığımda çektiğim resimle şimdi ki halini karşılaştırdım hiç bir fark yok.

Konuyla bir alakası yok. Profilindeki model yılından tahmin ettiğim üzere, senin aracında bulunan direksiyon zaten söz konusu direksiyonlardan malzeme ve yapı olarak farklı. 2014-2015 model yıllı araçların direksiyonları zaten parlaktı. Üstteki 2014-2015 araçların sıfır direksiyonu. Alttaki sonradan takılan direksiyon. Renk, doku ve yumuşaklık olarak da daha farklı.

IMG_0344.thumb.JPG.91fc3d028e90fa7be9cca9ac1f04d246.JPG

IMG_0457.thumb.JPG.10457a7da7bbaf94df11f1a527201a95.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Direksiyonda ki soyulmalar git gide artıyor. Korkudan direksiyonu sıkı bile tutamıyorum. Kaza yaparsam sorumlusu ford dur. Burdan bunu ilan ediyorum. ☺Direksiyona tutmaya korkar oldum. Burdan mağdur olanlar ortak bir dilekçe ile başvursak. Tüketici hakem heyetinemi yoksa mahkemeye mi versek. E-Devlet ten baktım çok karışık tüketici hakları. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2015 model araçta 29.000 km de aynı sıkıntıyı bende yaşadım. Hepiniz gibi bende garantiden değişim için red cevabı aldım. Direkt olarak Ford ile iletişime geçtim yine çözüm bulamadım. Ford ilk zamanlar değişim yapıyormuş fakat sonradan 15.000 km ile sınırlamışlar direksiyondaki garantiyi. Direksiyonun fiyatı 1750,00 TL civarında. Servis kendi indirimi ile 1400,00 TL'ye direksiyonu değiştirdim. Eski direksiyon sizlerin söylediği gibi parlak bir yapıya sahipti. Yeni takılan direksiyon daha mat ve pütürlü halde. Fakat ilerleyen süreçte bu direksiyonda da parlama olur mu kestiremiyorum. Tabi haliyle servis ile şu pazarlığı yaptım. Yeni takılan direksiyonda da aynı problemi yaşarsam 15.000 km sınırı olacak mı? Sonuçta yedek parçaya verilen 2 yıl garanti var. Otosan ile görüştüler. Yedek parça olarak değerlendirileceği 2 yıl boyunca koşulsuz garantisi olduğunu söylediler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Bülent Y. yazdı:

Sonuçta yedek parçaya verilen 2 yıl garanti var. Otosan ile görüştüler. Yedek parça olarak değerlendirileceği 2 yıl boyunca koşulsuz garantisi olduğunu söylediler. 

Çok saçma değil mi? Araç üzerinde gelen direksiyona garanti vermiyorsun, sonradan takılan direksiyona 2 yıl koşulsuz garanti diyorsun. Parça aynı parça, kullanılma mantığı aynı. Biri garanti kapsamında, biri değil. Aferin Otosan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Aferin Otosan.

Sessiz kalmaya devam ettikçe direksiyonu soymuşsun diyip üstüne para istemesin de. Ne kadar acıdır ki kendi malına sahip çıkamıyorsun. Sonra gel de insanlara Ford alın diyebil. Ben olsam şimdiye çoktan red alanlarla birlikte dava açmıştım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Özer Aksu Zaten tuslara yakin yer soyulmus. Diger kisimda parlamis orasida soyulur. Benimkide ayni sekil parlayan yer soyiuldu..

Bu boyle devam eder belli.. ya kilif ya direksiyon degisimi..

Araci satcak olsan 30 bindeki direksiyon soyulmus. Insanin aklinda suphe uyandirir. Km mi oynanmis vs sorun..

okan ali tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Süleyman Şener yazdı:

Saçmalığa bakar mısın? Resmen dalga geçiyorlar. Araç ile birlikte gelen direksiyona garanti yok ama yeni takılan için 2 yıl parça garantisi. Bambaşkaymışsıın OTOSAN ne diyeyim.

Her neyse arkadaşlar bu arada hukuki süreci başlatma arefesindeyim. Yalnız davayı kazanan arkadaşların sonuçlarını emsal gösterebilmemiz için belgelerini paylaşması lazım ki bu yola girecek arkadaşlar için süreç daha da kolaylaşsın. Zaten 4-5 dilekçe ve bilirkişi raporlarının lehimize sonuçlanmasından sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Usta denk gelirse sorsana. 2 el alinan aracta tuketici haklarina basvurabiliyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.